Koupit horší tělo a lepší objektiv nebo obráceně?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod minio 22. 2. 2012 18:22

V podstatě se teď rozhoduji mezi panasonicem GF3 a GX1. Momentálně plánuji celkem tři objektivy 14 a 20 mm palačinky od panasonicu a časem 45mm od Olympusu. Jenže peněz není nikdy dost a tak mám teď dilema - je rozumější koupit teď GF3 v kitu s 14mm a časem vyměnit tělo, nebo koupit GX1 v kitu 14-42mm a časem vyměnit objektiv?
minio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod T-Lama 22. 2. 2012 18:46

Pokud se rozhoduješ čistě jen mezi těmito dvěma variantami, dává víc smysl kit se zoomem. Mít 28mm širokáč jako jediný objektiv je dost omezující.
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minio 22. 2. 2012 18:52

Nebyl by jediný, byla by k němu ještě 20mm palačinka. Tedy k oběma by byla.
minio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod T-Lama 22. 2. 2012 19:21

GX1 mi celkově přijde jako lepší volba. Nicméně vyhnul bych se 14-42 powerzoomu, je sice menší než klasický 14-42, ale opticky není nic moc.
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oldbas 22. 2. 2012 19:55

Obecně je lepší horší tělo a lepší objektivy. Záleží hodně na tobě, co hodláš fotit. Zoom objektiv nabízí pohotovost a univerzálnost, která je vykoupená horšími (nikoli nepoužitelnými) optickými vlastnostmi a hlavně světelností.
Pevná skla 14/2,5, 20/1,7 a 45/1,8 nabízejí výbornou světelnost i optické vlastnosti. Cena za to však je, že je musíš častěji měnit a cenově jsi také úplně jinde.
Plánuješ do budoucna blesk?
Já bych volil Panasonic GF3 + Pan.14-42 + Pan.20/1,7 + Oly.45/1,8.
V případě používání ext. blesků GX1 + ty samé objektivy.
Rozhodnout si to budeš muset sám ;-)
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minio 22. 2. 2012 21:55

Dík za odpovědi.
oldbas - Přiměl si mě se trochu zamyslet. A musím si přiznat, že jsem z toho vybírání, co bude nejlepší a nejmenší, trochu zblbnul :). Mít jenom 14 a 20 než bude na ten olympus (pár měsíců) by pro mne nebylo optimální. Takže nejrozumnější volba asi vážně bude teď GX1 v kitu s 14-42 a 20mm palačinka a až bude olympus tak případně prodat zoom a koupit poslední palačinku.
minio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 23. 2. 2012 08:17

Když kouknu na SLRGear, tak je sice powerzoom o malý chlup horší, než neskládací 14-42, ale přesto převyšuje seťáky ostatních značek o dvě třídy - a ten k NEXům o čtyři. :-) Skla od Panasonicu jsou obecně na velmi dobré úrovni.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Daemonius 23. 2. 2012 16:41

Sežeň si starou GF-1 nebo E-PL1. Ideální kit je 14-45mm stará, když dokážeš přežít hodně CA na 14mm, tak je opravdu extra ostrej ve většině rozsahu (kromě 25mm). Ideální doplněk by byla 20mm f1.7.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Skulivert 23. 2. 2012 23:22

osobne bych z panasonicu spis vybiral z g3, gf2, gx1 nez gf3, sanky na blesk a port pro hledacek se muze pozdeji hodit, u olympusu z epm1, epl3 ci epl2 max, do niceho starsiho bych asi nejspis jiz nesel, tedy pokud to nebude nejaka extra vyhodna nabidka a nepocitam treba do roka s koupi noveho tela... k tomu bych bral zoom objektiv od stejne znacky jako telo urcite a pak libovolne palacinky ci pevna skla... myslim si ze skla pro m43 nejsou zadna vylozene spatna, snazil bych se o novejsi revize skel, jen je pak nutne nezapominat pri skladani vybavy na to, ze oly nebudou na tele panasonicu stabilizovany...
Skulivert
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků