Sony NEX-5N nebo Oly E-PL3 na focení potomka?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod neveceral 6. 2. 2012 14:25

Ahoj,
hledám "ideální" foťák na focení potomka, jelikož zatím nepovažuji za nutné kupovat videokameru, tak je podmínkou solidní video FullHD. Rovněž výklopný displej pro focení ve výšce dítěte považuji za jasnou podmínku, nechce se mi pokaždé klečet :-)

Výběrem mi prošly Sony NEX-5N a Olympus E-PL3.

Nyní mám Oly XZ-1, který ale potřebuji pracovně, takže by doma nic nebylo k dispozici, kromě Ricohu CX3, který půjde na prodej. Zároveň požaduji vyšší kvalitu obrazu, protože kupovat další obdobný foťák nepovažuji za rozumné.

Který z nich byste mi doporučili, případně máte nějaké jiné návrhy?

Díky.
neveceral
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod metyn 6. 2. 2012 15:05

já jednoznačně 5n ale až se zapojí ganec tak ti doporučí pl3, takže zatím 1:1. :tleskani
metyn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod skimoto 6. 2. 2012 15:15

Také bych doporučil NEX 5n.
Lumia 1020 ---> Lg G4 ---> Nexus 5X ---> Nubia Z11
skimoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod neveceral 6. 2. 2012 15:44

Díky, a bude dostačně rychlé ostření i na děti :-) ? Přece jenom to je asi jediná oblast oproti 5N, kde E-LP3 exceluje. Nemáte nějaké praktické zkušenosti s NEXy?
neveceral
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod file12 6. 2. 2012 19:08

5N nemá ostření pomalé. ale bude mít větší HO a na ostření bych vzal Nikon 1. Ten ostřil neskutečně když sem ho měl pučenej.
D7000; 18-105; 35/1,8G; Sigma 70-200/2,8 HSM Macro II
MacBook Pro,2,26ghz,4GB RAM,SSD, foto zpracovávam v Aperture,GIMP
file12
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 6. 2. 2012 21:00

sám jsem věčnej pokusista s videem ve foťáku kvůli potomkům, už mi rukama prošlo vše možné a závěr je takový, že na nějaké dynamické změny se chytá pouze AF Nikonu 1 potažmo Sony SLT, já jen, aby nedošlo ke zklamání. Ač sám nepřítel 4/3 musím říct, že kdybych měl volit mezi Sony a 4/3 Oly (nebo Panáček) tak sáhnu po 4/3 protože na Sony jednoduše není co nasadit - perfektní tělo, jakž takž ucházející (spíše neucházející) seťák a dále nic - jen mizerná a zbytečná pevná 16-ka. U 4/3 se přeci jenom dá nasadit nějaká palačinka a to se v interiéru počítá, hravě to překoná jinak bezesporu lepší výstup Sonyho. Jinak, parametrama je ten minisystém Nikonu srovnatelný se 4/3 Oly/Pan, na video super, rychlost ostření jakbysmet, skla na solidní úrovni - mně by ale vadila velká hloubka ostrosti v porovnání s APS-C. Pokud to není i Tvoje priorita, tak je Nikon 1 rozdílem třídy to nej.

edit: výklopák jaksi páni výrobci zatím moc nemusí, nechápu to, máš recht, na potomky téměř povinnost (nebo chrániče na kolena)
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metyn 7. 2. 2012 08:40

já být tebou tak to ještě zvážím, pokud máš xz1 tak bych asi už koupil levnou fullhd videokameru, žádný foťák ti kameru nenahradí teda pokud nechceš experimentovat s HO
metyn
Návštěvník