Jaký set s Canon 1100 ??

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Liapor 21. 1. 2012 19:23

Ahoj,po letech focení s kompaktem jsme se rozhodl zkusit něco jiného a snad i lepšího.
Jsem amatér a rozhodně mé požadavky nebudou nikdy profesionální.Fotím krajinu,zvířata,rodinu, moc rád ale nikoli cíleně letadla.Jistě také čas od času natočím nějaké krátké video (to je ale věc podružná)
Už jsme se rozhodl pro koupi setu Canon 1100 ale nemohu se rozhodnout s kterým objektivem.Cenový limit je přitom stanoven částkou 13 tis Kč (Foťák bude kupován v zahraničí)
Takže varianty:
1.Základní set se stabilizovaným objektivem 18-55 IS
http://www.fotoskoda.cz/eobchod/canon-eos-1100d-efs-18-55-is
Zde si ale nejsem jist jestli by mne nechyběl další objektiv :-(
2.Tělo 1100 s objektivem Tamron 18-200 Di II nestabilizovaný
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007J0BE0001DW5
3.set Canon 1100 s objektivy 18-55 a 75-300 III nestabilizovanými.
http://www.alza.cz/canon-eos-500d-ef-s-18-55mm-dc-iii-ef-s-75-300mm-dc-iii-d287111.htm

Po které variantě bych měl sáhnout abych byl v rámci možností spokojený??Přiznám se že jsem mluvil s několika lidmi,kteří mi říkali že by nestabilizovaný objektiv v dnešní době již nekupovali.
Prosím o váš názor.Děkuju.
Liapor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kentus 21. 1. 2012 21:01

A jsi si jistý tim 1100D? Podle mě je to nejhorší tělo, které vůbec můžeš koupit. Osobně bych ti jej silně nedoporučil. Podívej se na kit Pentax K-r + 18-55mm. K-r má mnohem lepší senzor - rozliší 2x více barev, má o 1,5EV větší dynamický rozsah, mnohem rychlejší a spolehlivější autofocus, stabilizaci zabudovanou v těle, větší displej s větším rozlišením, více snímků za sekundu, větší hledáček. Ale co hlavně - mnohem kvalitněji a ergonomicky příjemněji zpracované tělo s lepšími ovládacími prvky, v rukou působí mnohem solidněji. Případně se ještě koukni na Nikon D3100 + 18-55mm VR (bohužel 1000 přes rozpočet), ikdyž ten je horší, než K-r, ale mnohem lepší než 1100D.
kentus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Milda89 21. 1. 2012 21:13

já první zrcadlovku vybírám už dlouho a vychází mi v poměru cena/výkon nejlíp Nikon D3100 v setu se stabilizovaným objektivem 18-105mm za 14 tisíc. Ten objektiv je všude hodnocen velice dobře. A co jsem zkoušel v obchodě tak Nikon je podle mě lépe zpracovaný než Canon 1100D.
Milda89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod reign 21. 1. 2012 21:48

když jsem koupil první digitální zrcadlovku se seťákem tak jsem se zděsil - bez stabilizace jsem doma mohl fotit leda nábytek :-( takže bez stabilizace jen ven, do interiéru stabilizaci, nebo externí blesk - opomíjené řešení, ovšem kromě snažší expozice ti vyrovná i barevné podání a nemusíš lovit vyvážení bílé, nebo to nějak řešit při zpracování v PC. Jinak, třeba Tamron 17-50/2,8 má několik verzí a ta stabilizovaná není tak ostrá, jako obyč, chce to zapátrat v diskusích o konkrétních objektivech. V případě že nejsi pevně rozhodnut pro Canon hlasuji za jiné dvě varianty, popsané už výše - Nikon - v lowendu bezkonkurenční sklo 18-105 s perfektní stabilizací, je šance, že zjistíš že ti stačí a nemusíš nic dokupovat, -Pentax- K-r je naprosto fantastické tělo, nadupaný prcek, nikdo z konkurence se ani zdaleka nepřibližuje v dané cenové úrovni jeho kvalitám. Stabilizaci má Pentax na snímači, jeho seťáky jsou velmi dobré, i konstrukčně, Canon či Nikon v dané kategorii proti němu působí jak čínské plastové hračky (a to jsem Nikoňák). Zjednodušeně:
varianta jeden středně rozsahový zoom - Nikon
varianta více skel - Pentax

pokud chceš určitě Canon, tak nejspíš sáhni po stabilizovaném seťáku,na začátek stačí,širokorozsahové zoomy jsou opticky tragedie, skoro bych řekl, že zrcadlovku degradují a přiblíží směrem dolů k ultrazoomovým kompaktům...
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Liapor 21. 1. 2012 21:56

Asi takhle...já nejprv uvažoval o koupi ultrazoomu.Jenže za cenu vyššího ultrazoomového modelu mám právě tenhle Canon.pročetl jsme recenze a uživatelé jsou s ním povětšinou spokojení a je doporučován pro začátečníkům.Co se ergonomie týče..nikdy jsem zrcadlovku neměl..nemohu proto porovnávat ale snad bych si na ni zvykl.
Poslední ale nejdůležitější věc je..dostal jsme od zaměstnavatele k narozeninám poukaz..do konkrétního obchodu.A tam bohužel zmíněnou konfiguraci Nikon nemají (mají jen s objektivem 18-55mm) :-(
Liapor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod reign 21. 1. 2012 22:44

a Pentax? Jinak, největší problém Canonu (kromě horších snímačů) byl pěknou řádku let mizerný seťák, nová verze je už lepší, takže aspoň tak.
http://www.dxomark.com/index.php/Camera ... 3%29/Nikon
tady máš srovnání senzorů, ale ber to tak, že opravdu největší rozdíl ve prospěch Pentaxu je ergonomie ovládání, celkové provedení těla, stabilizovaný snímač a bezkonkurenční autofokus s 9 křížovými AF body, Canon i Nikon mají u těchto modelů křížový bod jediný (křížové body ostří přeněji)
Jestli Pentax nemá v té prodejně vůbec, tak bych doporučil Nikon byť se seťákem 18-55 - do budoucna máš širší nabídku objektivů- kdybys chtěl upgrade- za velmi milé ceny při výborné kvalitě, seženeš hravě i bazarovku za pár peněz...
edit: Kentus to už nakousl - rychlost Pentaxe K-r je 6 snímků/s, to je pro konkurenci další rána...
našel jsem stručné srovnání: http://www.digitalversus.com/duels-batt ... ap657.html

na Canonu bych asi navždy hledal, kdeže se foťák zapíná, nemuseli se od ostatních lišit za každou cenu...

edit volume 2: jestli tě bere video, tak Nikon umí u videa kontinuální ostření - to s Canonem a Pentaxem nehrozí...
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 21. 1. 2012 23:26

Liapor - Pokud 1100D, tak rozhodně jedině první variantu s 18-55 IS...

Tamron 18-200 má hroznou kvalitu obrazu, stejně tak starý NEstabilizovaný tele 75-300..

Za pár měsíců dokoupíš k té 18-55IS velmi slušný tele 55-250IS a můžeš fotit prakticky vše. Jiná kombinace seťáků je co se týče Canonu špatně.

Úplně ideální volba je ale Nikon D3100 + 18-105VR. ;-)
_DAVE_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 22. 1. 2012 00:41

Liapor píše:já nejprv uvažoval o koupi ultrazoomu.Jenže za cenu vyššího ultrazoomového modelu mám právě tenhle Canon
asi preto, lebo ultrazoom je vsetrannejsi a mozno sa budes cudovat ale v niektorych oblastiach aj kvalitnejsi

FYI: na digimanii bol raz clanok kde porovnvali tuto zrkadlovku s profikompaktami a v mnohych ohladoch bola horsia (najma spolahlivost zaostrenia a kvalita objektivu => ostrost zaberov). Dokonca aj rozmazanie pozadia (oblubeny to argument ku kupe zrkadlovky) bolo podobne (vdaka lepsej svetelnosti profikompaktu)

Liapor píše:pročetl jsme recenze a uživatelé jsou s ním povětšinou spokojení a je doporučován pro začátečníkům
to len preto lebo sa zvycajne do fotenia vobec nevyznaju
Pri "je doporučován začátečníkům" si len zle pochopil marketingovy slang: znamena to ze "nikto z tych co maju prehlad by si to nekupil .. iba zaciatocnici" :-)

Za 13000 sa radsej pozri po DZ kite hociakej bezzrkadlovky (kludne aj Samsung).
Urcite dake take tam budu a isto to bude lepsie riesenie.
Na to co popisujes by ti mala stacit aj prva generacia bezzrkadloviek (sice pomalsie zaostruju ako tie novsie, ale su lacnejsie).
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bohaczahradnik 22. 1. 2012 01:36

KarelV. píše:Pokusil se však "otestovat" jednu DSLR od Canonu (půjčenou prý od bratra), se kterou nebyl schopen zaostřit na lidskou tvář dotyčného bratra.

A má pan bratr lidskou tvář? :-)
bohaczahradnik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod reign 22. 1. 2012 03:08

no, zapínám stopky, za chvilku to moderátor sroluje...
k věci: schválně, tady je link na Gancem uváděný článek http://www.digimanie.cz/art_doc-19AABF7 ... 15F98.html patrně ho sem nedal sám proto, jak žalostně kompakty dopadly ohledně obrazového šumu. Add bezzrcadlovky - je to na pováženou, nutno vyzkoušet na vlastní ruce, protože vyjma kombinace s pancake objektivem je to ergonomická vražda, o pohodlí focení nemluvě. Jednoznačně nejlepší možnou ergonomii (jistej úchop) může nabídnout pouze foťák s hledáčkem, u bezzrcadlovek zatím platí to, že pokud má být cena přijatelná, tak hledáček buď chybí úplně, nebo stojí za starou belu, kusy s dobrým hledáčkem jsou drahé jak zrcadlovka střední třídy. Byla to otázka času, kdy Ganec na otázku "jaký set s Canonem 1100D" odpoví "bezzrcadlovku". Jinak, musím si ho kluka zastat v tom, že pokud už nemáš vyhraněný názor, může být fajn zvážit i ty bezzrcadlovky - pakliže oceníš co nejmenší rozměry s horší ergonomií v porovnání se zrcadlovkou. Varuji předem, málo věcí je tak komických, jako placaté tělo s nasazeným telezoomem.... http://www.swiatobrazu.pl/zdjecie/artyk ... -200mm.jpg

-- 22. 1. 2012 03:32 --

Ganec píše:Za 13000 sa radsej pozri po DZ kite hociakej bezzrkadlovky (kludne aj Samsung).

GANEC:
Mezi námi, Samsung jedinej má na svůj systém vynikající skla za velmi přijatelné ceny a i zpracováním konkurenci utekl. Nicméně, bylo by fajn uvést taky to, že jedinou skutečnou výhodou bezzrcadlovek jsou malé rozměry těla, kterážto výhoda se mění v nevýhodu úměrně velikosti objektivu. Á propos ten DZ kit sis možná z internetu vycucal hezky, ale unikly ti dvě věci:
1.)za ty prachy NIKDE není skladem, von totiž není skladem za žádný prachy...
2.) tomu klukovi ten poukaz platí v jednom konkrétním krámu, kde budou mít zřejmě mainstream - buď Sony NEX s nasazeným granátem, nebo Pen s mizerným snímačem a sklem kreslícím až od clony 8... to by si opravdu pomohl, jen co je pravda.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metyn 22. 1. 2012 09:35

no já bych to viděl asi takto, zajdi zítra do toho obchodu, kde máš možnost nákupu a podívej se pořádně co vše můžeš koupit, příp. jestli budou ochotni ti to i objednat. pak sem hoď seznam z čeho můžeš vybrat a uvidíš jak se diskuze rozjede, pokud ale nebudou mít nic co by tě oslovilo, tak si kup 1100 + 18-55 IS II a hlavně nekupuj levné tele, to si dodatečně kup bazarové podle toho na co budeš mít - ideál jak píše DAVE ten 55-250 is. no a pokud ti zbudou penízky z toho 13 000 kreditu tak si kup kartu a brašnu ...no šak určitě víš co.
metyn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 22. 1. 2012 10:30

Pánové, pokud se vám nelíbí, co Ganec píše, přineste protiargumenty. Útok na osobu pisatele není argument a v diskusi nemá místo. Nezajímá ani tazatele, ani moderátory, ani ostatní čtenáře.

Ganec: Zaměňuješ ultrazoom s profikompakty, na to pozor, UZ má pidičip a fotí pod psa, byť je univerzální.

Liapor: Canoní nestabilizovaný seťák opravdu nebrat, ten byl dodávaný hlavně proto, aby se neprášilo do foťáku.... :-)
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Liapor 22. 1. 2012 10:58

Děkuji všem za příspěvky...rozmluvili jste mi tedy můj původní výběr a nyní tedy konkrétně...
Foťák bude kupovaný ve Švýcarsku...bohužel žádný z obchodů v současnosti nemá v setu
Nikon s objektivem 18-105 mm a je otázkou zda někdy ještě bude.
Mrkl jsme se na aukční servery.tak prosím o názor:

1.http://www.ricardo.ch/kaufen/foto-und-optik/spiegelreflex-kameras-digital/sonstige/pentax-k-r-set-mit-garantie-plus-superzoom-fa-24-90mm/v/an666879416/

2.http://www.ricardo.ch/kaufen/foto-und-optik/spiegelreflex-kameras-digital/sonstige/spiegelreflex-kamera-pentax-k-x/v/an666134764/

Oba jsou ještě v záruce....u modelu K-r píše majitel že měl doma objektiv a koupil si k němu foťák..no většinou tomu bývá naopak...
Liapor
Kolemjdoucí

Další stránka