Top DSLR modely 4 značek v APS-C kategorii v praxi

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod kozakm 9. 12. 2011 19:03

Co konkrétně ty zmenšené fotky ukazují? Nerýpu, jen jsem zvědavý.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 9. 12. 2011 20:06

Ukazují značně nereálné podání barev, což bude problém spíše Sony než Zeisse. ;-)
Ale na to asi Daemonius poukázat nechtěl...
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 9. 12. 2011 20:15

To máš asi vadnej prohlížeč.. mě ukazujou normální barvy. V čem ti přijdou "nenormální".
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod T-Lama 9. 12. 2011 20:57

Na většině snímků je hnědá spíše do fialova a zelená v neonových odstínech...
Je dost možné, že to takhle někdo dorubal v postprocessu..
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 9. 12. 2011 21:02

Tak, že má Zeiss obecně tónování spíš do studena to je normální.. ale nepřijde mi to na těch fotkách nějak razantní. Co máš za prohlížeč/monitor?
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod T-Lama 9. 12. 2011 21:40

Stejně mi to zobrazuje IE i Opera, monitor mám iiyama ProLite 2209HDS. Neřekl bych, že chyba je u mě .. :nenapadne
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milav 9. 12. 2011 22:36

Asi to bude očima :-)
Každý člověk má jiné barevné vnímání a jiný vkus - i na zkalibrovaném monitoru dva lidé vidí barvy každý jinak...
Sony Alpha A35, Sony 18-55 SAM II, Sigma 17-70 DC OS HSM, Sigma 70-300 DG OS, Minolta 50/2.8 Macro, Sony HVL-F42AM, Vanguard Alta+ 233AP
milav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 9. 12. 2011 23:48

milav

Yup to máš pravdu, ale tohle bude spíš monitorem. Jako souhlasim, že Zeiss mění barvy trochu do studených tónů a intenzivnější fialová/zelená je u něj normální, ale ty fotky jsou dost v rámci normality.. Na druhou stranu, koukam na to na zkalibrovaným Eizo, které má sRGB pokryté komplet a přesně, takže se to může od normálního monitoru dost lišit.

Ostatně, měl sem tu notebook od ASUSu a osobně sem si vyzkoušel jak moc jinak může vypadat fotka na něčem jiném. :D Občas se děsim co asi vidí u mé tvorby jiný lidi. :D
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod elho_cid 10. 12. 2011 23:32

player píše:"Jake jsou ty logicke duvody? "

Pokud z nejakeho duvodu chces vyradit z testu jednu ze zakladnich a zaroven nepostradatelnych casti DSLR, pak zadne^_^

Netvrdím že vyřadit z testu - ukázat jaké má foťák možnosti výstupu do jpg je důležité, hlavně co do redukce šumu a vyvážení bílé. Ale dělat elaborát na téma dynamický rozsah nebo síla doostření při focení do jpg je volovina na entou - to je možné si snadno nastavit v menu.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 11. 12. 2011 00:25

elho_cid: jakej elaborat na tema DR? Heh? K cemu teda ten Tomasuv test byl, co mel ukazat? Byl si ho soucasti, tak mi to prosim te vysvetli.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 11. 12. 2011 01:44

Zbytecny elaborat na tema DR jako dela dpreview.
Tomasova plzenska akce byla predevsim k tomu, ze jsme si celkem pekne zafotili a vzajemne si ukazali klady a zapory svych stroju. No a pak jsme se rozesli s tim ze vsechny maji drobne mouchy a svoje vyhody, ale ze vsechny v praxi postaci i hodne narocnemu fotografovi a ze vic zalezi na lidskem faktoru. Tomas uz predem avizoval, ze tohle je cil cele akce. Nevim jestli tomu rikat test. Na druhou stranu ty tem svym videum test rikas a ty jsou teprve o nicem.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 11. 12. 2011 17:07

elho_cid: no nejprve to vypadalo jako test autofocusu, ale protoze jste si kazdy nastavil fotak jak se vam zachtelo, tak z toho zadne porovnani nakonec ani byt nemohlo, dobrej fail. Pak kdyz teda jako melo dojit k "objektivnimu" obrazovemu vystupu z RAW, aby nahodou nemel nekdo kecy, ze do jpegu to neplati (jasne, zcela eliminujeme timto obrazovy procesor, tradaaa), vid ELho, tak Tomas zcela ocividne poladil kazdy fotak uplne jinak a ne tak, aby se sobe co nejvice priblizily. Naopak si troufam tvrdit, ze v jpegu by ty fotky s nejakym pevnym obrazovym profilem (napr. landscape, at je to pekne barevne a kontrastni vsude) u vsech fotaku velmi podobaly (pokud by byly dodrzeny zasady identicke expozice a ne ze si to stily kazdy jak se mu zachce, viz test autofocusu), zatimco takhle z toho rawu je skoro kazda jina. No a nakonec tu nesmi chybet hloupoucka narazka na ma videa, kde jsem narozdil od vas fotil vzdy se stejnou expozici a snazil jsem se i o stejnou kompozici na stejne obrazove profily a ze Pentax nevychazi nejlip, tak za to ja opravdu nemohu :D

metyn: LOL. Tobe nestacilo, ze si se ztrapnil uz jednou? Tak mi neco zase povez, treba jak nefotim a kdesi cosi, at te utru znovu, kdyz se v tom tak vyzivas.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka