Výběr zrcadlovky

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Daemonius 18. 10. 2011 21:21

Ne, společně s D7000 je to aktuálně nejlepší APS-C volba..
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Koffee 19. 10. 2011 12:08

Já řešil to samé, byl jsem rozhodnutý pro D5100, ale nakonec odešel s D90 - líp se drží a má lepší hledáček. Výstupy z obou foťáků jsem porovnával hodně dlouho, ale pokud je nedáš vedle sebe a nebudeš zkoumat na pixel levelu, neuvidíš výrazný rozdíl..
Golf 7 R
Koffee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod elho_cid 23. 10. 2011 10:37

Daemonius píše:Ne, společně s D7000 je to aktuálně nejlepší APS-C volba..

A co K-5? Co je v aps-c lepšího než K-5? Na focení přírody je s pohyblivým senzorem a plnohodnotným utěsněním ideální. Na ISO 80 absolutně nejvyšší dynamický rozsah ze všech zrcadlovek. Jsou k němu počasí odolné seťáky WR nebo malé limited objektivy jako DA15 a DA21 ideální při výletech hodně na lehko.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 23. 10. 2011 15:21

Pentax nebudu nikomu doporučovat dokud neuvidim Pentax dSLR (nebo dSLT nebo kvalitní bezzrcadlovku) po jeho spojení s Ricohem. A pokud bych to někomu doporučil, tak s tím, že si taky může koupit teoreticky mrtvý systém.

Osobně bych samozřejmě byl velmi rád, kdyby Pentax pokračoval tak jako předtím (či spíše směrem k lepšímu), ale fakt je, že dokud Ricoh-Pentax něco nevyrobí, tak je to ve hvězdách. Bylo by hodně zajímavé vidět třeba K-3 se sensorem z nové A77. Pentax si evidentně s šumem a DR umí poradit velmi dobře.

Ztráta Pentaxu by dost zabolela, sice jsou menšinový co se prodeje týká, ale pořád stejně jako Leica dělají foťáky pro fotografy. Trochu jako kdysi Minolta.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod FotoABC 23. 10. 2011 15:25

Smířlivě bych řekl, že Nikon D300, D7000 a Pentax K-5 jsou vynikající pokročilé zrcadlovky, jejichž užitná hodnota v praxi je tak vysoká, že si člověk mezi nimi může vybírat jen podle sympatií aniž by při vlastnictví jedné z nich musel závidět majitelům těch druhých. Mám osobně vyzkoušeno, že se všemi třemi udělám stejně kvalitní shodný záběr ze stejného místa. Díky elho_cidovi a jeho K-5-ce jsem mohl v ruce střídat všechny tři a opravdu by bylo nesmyslné tvrdit, že s některou uděláš lepší fotky. Ne, záleží to jen na Tobě a té scéně.

-- 23. 10. 2011 15:44 --

Pevně doufám, že senzor z nové A77 zůstane jen u Sony a že se Nikon ani Pentax nezblázní. Možná, že mám nadstandardně vycvičené oči na přirozený vzhled a nepřirozeně odšuměný vzhled, ale jsem přesvědčen, že přirozeně čisté 24 MPx APS-C fotky neexistují.

Pro zajímavost: včera jsem si asi půl hodiny hrál v Sony obchodě se Sony A65 a protože jsem měl s sebou svého Nikona D300, srovnával jsem hledáčky. A65 má stejný hledáček jako A77. Elektronický hledáček je velký a při lehce horším světle obchodu jasnější, než scéna. Zvláště pokud má člověk s sebou jen f/3.5-5.6 objektiv, tak EVF to proti optickému hledáčku projasní. Obraz už vypadá mnohem přirozeněji, než u dřívějších EVF včetně A55, přesto ale rastrování trochu patrné je. V obchodě osvětleném zářivkami samozřejmě D300 ukazovala teplotu barev jako očima, A65 to vyvažovala. Při zaměření proti zářivce tak sekundu trvalo, než se rozhodla, jak se s tím expozičně vyrovnat, tedy ztmavení, zesvětlení, zapulsovalo to. Když jsem simuloval pohyb otáčením se o 180 stupňů, tak elektronický hledáček už nepříliš rychlý pohyb rozmazával, optický to udrží ostré i při pohybu. Při sériovém snímání 6 fps na D300 i přes sklápějící zrcátko stíhám sledovat scénu a pohyb v ní, A65 při 5-10 fps sice neztmavne hledáček jako A55, ale ukazuje relativně pomalu se střídající statické snímky různou měrou zpožděné. Dynamický rozsah hledáčku už také není tak špatný jako A33 a A55. Na klidné fotografování (pokud nejde o expoziční bracketing u vysokého DR) už je tenhle EVF dle mého dost slušně použitelný, na sport a pohyb za horší hladiny osvětlení je to viditelně horší, než profi a poloprofi zrcadlovka. Ale pokrok je rozhodně vidět, to bez debat.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 23. 10. 2011 16:49

Daemonius píše:Pentax nebudu nikomu doporučovat dokud neuvidim Pentax dSLR (nebo dSLT nebo kvalitní bezzrcadlovku) po jeho spojení s Ricohem. A pokud bych to někomu doporučil, tak s tím, že si taky může koupit teoreticky mrtvý systém.

Rozumný přístup. Ricoh už prohlásil, že hodlá rozvíjet techniku pro pokročilé fotografy a slíbili představit novou zrcadlovku už začátkem roku 2012.
Je známo že Hoya kdysi koupila Pentax jen kvůli zdravotnické divizi a technologiím jako SMC. Ale i tak se K-bajonet slibně rozvíjel. Richoh koupil Pentax cíleně kvůli vstupu na trh zrcadlovek, tak si od nich slibuju zlepšení.

Tomáš X. píše:Smířlivě bych řekl, že Nikon D300, D7000 a Pentax K-5 jsou vynikající pokročilé zrcadlovky, jejichž užitná hodnota v praxi je tak vysoká, že si člověk mezi nimi může vybírat jen podle sympatií aniž by při vlastnictví jedné z nich musel závidět majitelům těch druhých. Mám osobně vyzkoušeno, že se všemi třemi udělám stejně kvalitní shodný záběr ze stejného místa. Díky elho_cidovi a jeho K-5-ce jsem mohl v ruce střídat všechny tři a opravdu by bylo nesmyslné tvrdit, že s některou uděláš lepší fotky. Ne, záleží to jen na Tobě a té scéně.
Pevně doufám, že senzor z nové A77 zůstane jen u Sony a že se Nikon ani Pentax nezblázní. Možná, že mám nadstandardně vycvičené oči na přirozený vzhled a nepřirozeně odšuměný vzhled, ale jsem přesvědčen, že přirozeně čisté 24 MPx APS-C fotky neexistují.

Díky za reakci Tomáši. Těším se na nějaké příští společné focení. Dokončil jsi už tu studii porovnání AF, nebo je nějaký potíž?
Já si z K-5 nechal minulý týden dělat fotku 100x50cm a jsem zvědavý, jak to dopadne. Jestli dobře, tak při 16Mpix asi fakt už zůstanu. Větší DR než 14EV už nepotřebuju a menší šum taky už ne.
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 23. 10. 2011 16:56

elho_cid píše:
Daemonius píše:Ne, společně s D7000 je to aktuálně nejlepší APS-C volba..

A co K-5? Co je v aps-c lepšího než K-5? Na focení přírody je s pohyblivým senzorem a plnohodnotným utěsněním ideální. Na ISO 80 absolutně nejvyšší dynamický rozsah ze všech zrcadlovek. Jsou k němu počasí odolné seťáky WR nebo malé limited objektivy jako DA15 a DA21 ideální při výletech hodně na lehko.

Problem Pentaxu neni v tele fotoaparatu, ale v nabidce/cene/dostupnosti objektivu. Kdyby mel Pentax ekvivalent svetelnych pevnych objektivu jako ma Nikon (tim mam namysli zejmena cenu, potazmo optickou kvalitu), pak by takovy K-r byl nejlepsi volba pro ty, kteri maji hloubeji do kapsy, protoze jako telo, nabizi hodne muziky za malo penez.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 23. 10. 2011 17:33

Playere, problem Nikonu je taky v cene/nabidce/dostupnosti objektivu. Jen proste jinych objektivu nez u Pentax. Kdyz budes u Pentaxu dal hledat alternativy tvych oblibenych Nikon skel, tak je mozna nenajdes.
Ja zas u Nikonu nenajdu alternativy mych oblibenych objektivu na Pentax.
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 23. 10. 2011 17:53

Tak muzes zacit, jen bych te chtel pro jistotu opakovane informovat, ze se bavime o svetelnych levnych sklech (k D3100 ci K-r si tezko bude laik kupovat sklo za dvacku a vice). Uz se tesim, jak na me vychrlis stara manualni skla bez AF z druhe ruky :)
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 23. 10. 2011 18:21

Z objketivů, co mám, DA14 f2,8 třeba. A já se nechci bavit o levném 50mm objektivu.
Nemůžeš jednou reagovat jako normální člověk? Kdekoliv se objeví názor, že Pentax vyrábí zrcadlovky co stojí za úvahu, tak reaguješ v tom smyslu, že Nikon má některé vlastnosti/objektivy/přísušenství, které Pentax nemá. Pentax má oproti Nikonu zase výhody, které možná neoceníš ty, ale pro mě a jiné fotografy jsou možná důležité a zásadní.
Můžeš se prosím konečně smířit s existencí Pentaxu?
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 23. 10. 2011 19:24

Objektiv za 15tis....moc hezky, to si jiste koupi kazdy zacatecnik (presne jak jsem cekal, opet si jakoby zapomnel, o jake cilove skupine se bavime), hlavne se s tim da bezva rozostrit pozadi, coz je jeden z pozadavku spousty zacinajicih fotografu s DSLR. Z toho duvodu budu argumentovat pevnou 50G, ale i pevnou petatricitkou (F1,8), ktere stoji u Nikonu cca 5K, coz je vzhledem k jejich vykonu doslova za hubicku a zadna jina znacka tomu nema sanci konkurovat.
Pokud mas ale problem s pochopenim cilove skupiny, tak muzem prejit rovnou do profisegmentu a jsem opravdu moc zvedavej, jakym sklem od Pentaxu hodlas konkurovat Nikkorum 14-24/2.8,17-55/2.8, 24-70/2.8, 70-200/2.8, 24/1.4, 35/1.4, 85/1.4, 24/3.5 PC-E, 45/2.8 PC-E, 85/2.8 PC-E, 105/2 DC, 135/2 DC, 200/2, 300/2.8, 400/2.8, 600/4 atd.

Vyhoda Pentaxu jsou stara MF skla, kdyz tedy ma clovek stesti a narazi na slusny. Cili takova skoro srdcovka pro urcitou skupinu lidi. Profesionalovi ale nema Pentax co nabidnout a z hlediska ceny nema ani co nabidnout zacatecnikovi, tedy pokud to neni ten srdcar, co mu je fuk, ze mu to nebude ostrit a v pidi hledacku K-r uvidi prdlajs se svetelnym sklem a nebo mu je jedno, ze zustane u setaku. V takovem pripade bych K-r uprednostnil.
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 23. 10. 2011 20:18

Psal si, že do dvaceti tisíc. A pak přihodíš seznam deseti objektivů v cenách nad třicet.
Levné 35mm Nikonu ta levná 35mm Pentax konkuruje celkem dobře.
Prosímtě nepiš mi o starých MF sklech, těch AF je víc než dost.
Pro tebe neexistuje nic mezi člověkem který obrací každou korunu a někým kdo pořídí objektiv v ceně auta? Pro mě a podobné má Pentax velmi slušný výběr objektivů v cenách 10-30 tisíc. Tohle je segment na který zapomíná Nikon. Co třeba DA*60-250/4 nebo DA*300? Tohle je kategorie co mě zajímá a Nikon ji nenabízí, nebo jen výrazně dráž.
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 23. 10. 2011 20:43

Tvuj 14/2.8 stoji vic jak samotne telo fotaku. Ale dobre, priste to napisu vice polopateji, aby bylo jasne, ze maloktery novacek, ktery pokukuje po tele za cca 10tis. opravdu nehodla vrazit dalsich 10+ tisic do objektivu.
P 35/2,4 vs N 35/1.8. No..kdyz tedy zapomenu ten rozdil ve svetelnosti, tak i opticky je Nikkor lepsi. Tu kresbu, kterou ma Pentax pri F4, ma Nikkor na plnou diru, o zakulacenych lamelach clony Nikkoru netreba hovorit.
Ad. DA 60-250. Ano, teleobjektiv s F4 Nikonu chybi, to je to jedine, kde ma "diru". Pokud vsak nekdo hleda levne teleobjektivy, pak je stale Pentax nevhodna volba. Ano, mirim tim ke Canonu. Rozvadet snad netreba.
Ad. DA 300/4. Co jsem se dival, tak se pohybuje kolem 25-6tis. Kc (a k velkemu neprekvapeni, nikde neni skladem). Nikkor 300/4 stoji 29-30 tis. Pokud ti prijdou ty 4 tis. v TETO cenove hladine jako vyznamny rozdil, pak budiz.
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 23. 10. 2011 20:53

Ad DA14 - proč pořád podsouváš K-r? Já psal o K-5.
Ad 35mm - lžeš.
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 23. 10. 2011 21:35

K-r je v kontextu levne vybavy, viz. zakladatel vlakna.
Ad. 35mm:
Pentax:
Obrázek
Nikkor:
Obrázek

Takze kdo je tu lhar?
player
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka