HX5 vs HX7 vs HX9

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod erikbencik 28. 9. 2011 17:47

Ahojte. Tak rozhodujem sa medzi kúpou z týchto 3 modelov. HX5 je klasika, ktorou by som asi nič nepokazil, za rozumnú cenu, ale zas už starší model. Potom som našiel HX9, ktorý je o dosť podstatne vylepšený, ale aj o dosť podstatne drahší (zhruba o 100 eur). A nakoniec tu je stredný kompromis HX7, u ktorého som si ale neni istý čo je to zač,či je to bližšie k HX5ke alebo 9ne. Tak čo myslíte? :-|
erikbencik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kentus 28. 9. 2011 20:49

Cybershot dsc-hx7v má kamarád a fotí dosti dobře. Video je taky hodně slušné. Mně se ale nelíbí, že "patlá". 16 Megapixelů je holt hodně na tak malý čip. HX5 bych určitě nebral a hlavně aspoň u nás stojí stejně jako HX7. A mezi HX7 a HX9 je jediný velký rozdíl ohniskový rozsah a video (HX9 má 50 snímků/s progresivně vs 50 prokládaně u HX7), jinak jsou to totožné modely. Otázka je, zda-li ti to za ty peníze stojí. Výběrem HX7 nebo HX9 určitě neuděláš chybu, osobně bych ale volil konkurenci v podobě Nikon Coolpix P300, který má mnohem lepší světelnost, rozumné rozlišení 12MPix a módy M, A, S, P; na druhou stranu zase poloviční ohniskový rozsah... Záleží na tom, co preferuješ.
kentus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod erikbencik 28. 9. 2011 21:48

Ok. Takže keď mi teda až tolko nezáleží na tom videu, viac sa oplatí HX7. Ale prečo si tak striktne zavrhol HX5?
erikbencik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kentus 29. 9. 2011 15:03

No HX5 jsem zavrhl zejména kvůli tomu, že stojí stejně jako HX7. A oproti HX7 má podstatně horší rozlišení displeje. Ale pokud u vás na Slovensku stojí podstatně levněji, tak ho klidně ber.
kentus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 29. 9. 2011 16:23

Displej nefotí. Radši bych se podíval, co z kterého leze.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod erikbencik 29. 9. 2011 18:02

Obidva majú snímače Exmor R CMOS, procesor Bionz, rovnaký zoom. Rozdiel je v megapixsloch - hx5 10.2mpx, HX7 16.2mpx. Pričom teda neviem či tých 16.2 nie je moc, či to nerobí nejakú galibu. Cenovo to nie je tak strašný rozdiel, zhruba 30 eur, pričom je pravda že tá HX7ka má o dooosť lepší displej - 921000 bodov ku 230.400 pri hx5ke. Ale ako píšete, displej nefotí. K HX5ke dávajú momentálne zdarma podvodné púzdro, nie že by som po ňom túžil, ale keby som ho už mal, tak by som určite niečo s ním pofotil. Čo myslíte teda?
Naposledy upravil erikbencik dne 30. 9. 2011 14:26, celkově upraveno 1
erikbencik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 29. 9. 2011 18:17

Takže ty snímače zdaleka nejsou stejné, že?

http://www.digimanie.cz/art_doc-53061E5 ... ight=0,hx5
http://www.digimanie.cz/art_doc-E4F3610 ... 064AD.html

Pokud se vám to nechce číst, máte aspoň možnost porovnat si pár fotek. HX7 a HX9 budou mít stejné zpracování JPG, tedy stejný šum a stejné patlání. Liší se objektivem - ten u HX9 má větší zoom, což je výhoda - obvykle za cenu trošku horší optické kvality.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod erikbencik 29. 9. 2011 18:25

To už mám prečítané asi 23 krát, odpredu odzadu, aj všetky ostatné recenzie, myslel som že mi poradí niekto kto ho už má, alebo ich držal obidva v ruke a vie to porovnať. HX9 je o dosť drahšia a neviem či pri mojom bežnom fotení bude medzi tými fotkami nejaký badatelný rozdiel hodný tomu si priplatiť.
erikbencik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 29. 9. 2011 19:38

Silně pochybuji, že zde bude člověk, který má obě. V diskusi u recenze HX9 vám recenzent (pan Šurkala) na stejný dotaz doporučuje spíš HX9. Ten s oběma nafotil asi stovku fotek, snad nějaké porovnání v hlavě měl. Své věci rozumí.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kentus 29. 9. 2011 19:52

Osobně bych při výběru z těchto tří volil zlatou střední cestu.
PS. A na toho Nikona jsi se díval?
kentus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod erikbencik 29. 9. 2011 20:35

Na ten nikon som sa díval tiež, ale moc ma to nepresvedčilo. Už mám plné zuby toho kolko foťákov som porovnával, aké majú iso, svetelnosť, zoom, rozlíšenie... som laik a pomali mi začína z toho prepínať. Ja chcem aby som dostal peknú fotku 13x19cm a budem spokojný. Asi si nechám 100 eur (o tolko je hx9 drahšia) a dám sa na HX5ku. Je síce staršia, ale predsa to bol tuším kompaktný digitál roku 2010, tak hádam sa neseknem s tým. Hovorím, predtým som mal Panasonic tz5, s ktorým som bol spokojný, tak dúfam že sa mu aspoň vyrovná. Dík za rady
erikbencik
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků