Kvalitní kompakt a voděodolné pouzdro nebo outdorový foťák?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Elll 19. 9. 2011 12:32

Zdravím,
potřebovala bych poradit. Hledám nový kompakt, který by zvládl namočení cca do 2 metrů. A teď nevím jestli vzít třeba Nikon coolpix AW 100 nebo Nikon P7000 a k němu pouzdro. Mám na mysli pytlíková pouzdra např. Aquapac nebo DICApac WP-610, do tisícovky. Kvalitní pouzdra přímo k danému typu foťáku v řádu tisíců Kč bych neužila.
Máte někdo zkušenost, z čeho vylezou lepší fotky? S tím pytlíkem asi nebude moc dobrá manipulace a někde jsem četla, že se musí fotit bez blesku. Jaká bude kvalita fotek z lepšího foťáku s pouzdrem vs. z voděodolného? Pod vodu potřebuju jen občas, taky mi jde o cáknutí vody na foťák atp. No, a hlavně potřebuju i nahrávat videa se zoomováním (čímž musím vyloučit Canon G12, který by se mi jinak líbil moc),občas fotím sport a občas v šeru. To focení pod vodou by bylo většinou v krytém plavečáku, kde to s osvětlením není nic moc. Jo a ještě je prý dobré podvodní fotky fotit v RAWu, je to tak? Tím pádem musím vyloučit kompakt.
MOc děkuji všem, kdo se podělí ;-)
Elll
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ivaneck 19. 9. 2011 13:05

Mam zkusenost s tim igelitovym pouzdrem bez skla, fotky jsou z toho nic moc, jak se ten igelit pred objektivem deformuje, tak to degraduje vysledny obraz. Taky jsem mel v mori dost problem s ostrenim. Mozna pouzdro s pevnym pruhledem na objektiv by bylo lepsi, i kdyz pokud bude malo svetla, tak kompakt nebude stacit. Jde o to, jestli chces fotit s lahvi nebo se snorchlem, mit na to dole klid, tak by fotky byly asi lepsi.
ivaneck
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Elll 19. 9. 2011 13:34

Díky, to jsem si myslela, že se ten igelit bude před objektivem hrnout.
Nebudu ani šnorchlovat, ani se potápět v moři. Potřebuju fotit a natáčet jen vkrytém bazénu - děti při plavání nad i pod vodou. Nevím, jak to bude se světlem, jestli ho bude dost? Předpokládám umělé osvětlení.
A dá se fotit v tom pouzdře s bleskem?
Zase si říkám, když budu fotit skoro pod hladinou, že by tam světla mohlo být dost a fotky byly jakž takž použitelné a stačil na to outdorový foťák. Už se vidím, že s pouzdrem se budu bát ho namočit :-l
Jaké jsi měl prosím pouzdro a foťák?
Elll
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ganec 19. 9. 2011 13:51

hehe .. prave som pozrel na podvodne puzdro pre E-PL1 a hovorim si:
"za 571 korun by to slo..."
.. a to je cena v euro... :-(
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod maraou 19. 9. 2011 23:50

Doporučil bych Olympus TG-610 ... na bazénové fotky a videa dětí je zcela dostačující.
http://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz/olympus-tg-610/

Případně Panasonic Lumix DMC-FT3... který je o něco lepší, ale zase dražší
http://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz ... x-dmc-ft3/

Jinak podrobný test v angličtině zde: http://www.dpreview.com/reviews/Q311wat ... grouptest/

Funkce jako RAW se dají v tomto případě oželet, protože podmínky na kryťáku jsou prakticky konstantní, tak si jednou vychytáš nastavení a už na to nemusíš šáhnout, jenom fotíš.

Já osobně jsem koupil nedávno ten Olympus (na divokou vodu, na prkno, na tábor) a jsem spokojen, za ty peníze nadělá parády až až jenom možná by mohla baterka vydržet o něco víc. Na všechno ostatní mám zrcadlo.

Přijde mi, že řešení typu lepší kompakt+ obal jsou strašně nepraktická, zvlášť při častém používání. Navíc výsledná kvalita nebude o mnoho lepší, nežli u specializovaného kompaktu, protože prostě ve vodě (byť v čisté) se nadají nafotit tak brilantní fotky, jako ve vzduchu. Řádově lepší vybavení stejně běžný člověk nezaplatí.

Tak přeju šťastnou ruku a ať s těmi fotkami užiješ spostu radosti.
maraou
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jáchym Ondřej Šlik 20. 9. 2011 06:20

Co něco takového? Točit video můžeš i při plavání. http://www.superkamery.cz/Panasonic-HX-WA10-cerna.html
uživatel neexistuje
Jáchym Ondřej Šlik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Elll 20. 9. 2011 08:22

Děkuji,
když já potřebuju nejen voděodolný foťák, ale i něco pro běžné focení. Proto bych se raději přikláněla k nějakému lepšímu kompaktu+pouzdro do vody. Pak pouzdro sundám a mám dobrej foťák i na ostatní focení a videa. Když koupím rovnou outdorovej, tak do vody o.k., ale poslouží mi dost i na to běžné focení? Hodně fotím děti na koncertech a vystoupeních, kde bývá přítmí. Taky na sportovních turnajích atd. Nevím, jestli by si s tím outdoor poradil?
Maraou, jaká má prosím olympus videa? Lze použít zoom u videa? A jak fotí v běžných situacích mimo vodu?
Z těch odolnějších bych měla zálusk na tenhle http://www.megapixel.cz/nikon-coolpix-aw100-oranzovy. A moc pěknou světelnost má i tenhle
http://www.megapixel.cz/canon-powershot-d10#parameters
Elll
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod otofonnofoto 20. 9. 2011 09:15

Na lenstipu byl nedávno dobrej test "podvodních" kompaktů.

http://www.lenstip.com/index.php?art=128
otofonnofoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod risomas 20. 9. 2011 10:16

myslym ze k canonom S90/95 sa da kupit podvodne puzdro do 40m za celkom prijatelny peniaz (cca 150e)
C5 X7 Tourer 2.2
risomas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Elll 20. 9. 2011 10:52

Díky za odpovědi a odkazy,
škoda, že v tom testu není Nikon aw 100, vím je to novinka a vypadá taky dost dobře.
Canon S95 nemá optický zoom při videu, což bohužel nemůžu oželet :'( . Jinak taky tíhnu ke Canonu.
Já se prostě nemůžu rozhodnout, jestli ten outdoor nebo lepší kompakt s obyč pouzdrem :hm
Snad ještě někdo poradí
Elll
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ganec 20. 9. 2011 11:08

kup si outdoor fotak: ak to nebude na bezne foto stacit (malo by), potom si kup este dalsi kompakt .. nemusis mat vsetko v jednom .. aj u aut je lepsie mat osobne auto na cestovanie, nakladne na prevazanie nakladu .. a taxik/mhd/kamosa ked sa chces ist zabavit ;-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Elll 20. 9. 2011 11:40

Ganec, to právě nemůžu, tolik peněz nemám. Musím vybrat jen jeden, tak pátrám, jak to nejlépe skloubit.
Ještě můžu sepsat pro a proti

outdoor:
pro: voděodolnost, nárazuvzdornost (děti)
proti:horší kvalita fotek, asi horší video - ikdyž to si netroufám tvrdit

kvalitní kompakt
pro: kvalita fotek, videí (i mimo bazén),RAW
proti:nasazovat pouzdro (ale zase ne tak často),horší manipulace s pouzdrem

Není tu někdo, kdo by porovnal fotky z outdooru a kompaktu s igeliťákem?
Elll
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jáchym Ondřej Šlik 20. 9. 2011 12:14

Většina tzv. outdor. vodotěsných foťáků pokulhává světelností. Raději bych volil 2 foťáky. Levný vodotěsný do vody. Třeba Kodak a na suchu focení lepší.http://www.cybex.cz/Foto-a-Kamery/Fotoa ... 860541259/ Videa mají vodotěsné foťáky v pohodě. Tam zase takové nároky nejsou. Ale interiéry,méně světla ,špatné. S té bídy možná Panasonic Lumix DMC-FT3,ale není lepší než můj předešlý návrh. Bude to vždy kompromis
uživatel neexistuje
Jáchym Ondřej Šlik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Elll 20. 9. 2011 12:32

Dobrý 8-D , tak tenhle Kodak by mě nepoložil.
No právě ta světelnost, ta mě od outdooru odrazuje a přikláním s k Nikonu P7000 a pouzdru, ale jak je vidět, tuhle variantu nikdo nedoporučí. Myslela jsem, že naopak od outdooru mě budete odrazovat :hm
Ještě používám stařičkej Canon S50, ten fotí moc hezky, ale zase neumí zoom při videu. Takže uvažuju fotit s ním a k tomu koupit outdoor, který zvládne i obstojná videa. Ale zase si nedovedu představit, že beru na koncert 2 foťáky a jedním natáčím, druhým fotím :-l
Elll
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jáchym Ondřej Šlik 20. 9. 2011 12:40

Ty pistolové kamery sice začínají na poměrně špatné světelnosti ,ale její průběh (při ZOOMU) už je v pohodě. Moc se nehorší. Co je ovšem horší je rozsah zoomu. Většinou 38(40) až něco . Takže žádné širokoúhlé záběry v interiérech
uživatel neexistuje
Jáchym Ondřej Šlik
Návštěvník

Další stránka