Pomužete? Hledam zrcadlovku za Panasonic fz28.

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod identit4 1. 1. 2012 18:40

Ach jo, to je marný.

Odkud, Ganec, víš, jakým způsobem pracuji s fotkami? Čistě pro tvou informaci, fotím do rawu a doma pak vyvolávám do jpegu, takže u každé fotky vidím histogram. Tak mi tu netvrď, že nevidím přepaly.

Očividně s DSLR Canon žádné dlouhodobější zkušenosti nemáš, protože jinak bys tu nepsal to co píšeš.

Osobně si myslím, že s technickou stránkou focení máš celkem problémy. Například s pochopením funkce korekce expozice ;-)
identit4
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 2. 1. 2012 02:00

identit4 píše:Čistě pro tvou informaci, fotím do rawu a doma pak vyvolávám do jpegu, takže u každé fotky vidím histogram.
ano, to som par rokov tiez skusal .. no nedavno som skusil priamo na mieste si nastavit WB (podla obycajneho siveho rubsaku) a zistil som ze nikdy sa mi dovtedy nepodarilo nastavit realnejsi WB.

Inak: skusil si si u histogramu pozriet jednotive farebne kanaly?
Ak je aspon v jendom z RGB kanalov v histograme prepal (histogram uplne do prava), zvycajne z toho zaberu dokonaly vysledok nedosiahnes ani keby si sa rozkrajal...

FYI: korekcia expozicie je takmer jedine nastavenie co pouzivam .. aj ked nie az tak casto ju treba .. neboj, poznam ju dokonale

golem2 píše:Pekný nový rok dobré svetlo zvlášť na hlavu
tiez prajem pekny novy rok,
okrem dobreho svetla prajem aj dobry postreh .. aby sa zbytocne nepremeskali vynimocne situacie
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 2. 1. 2012 16:49

Ganec:
FYI: korekcia expozicie je takmer jedine nastavenie co pouzivam .. aj ked nie az tak casto ju treba .. neboj, poznam ju dokonale

V podpisu máš skla 20/1.7 a 45/1.8 - to se mně nechce věřit, že bys hloubku ostrosti ponechal náhodě, čili automatice, čili reakci firmware na množství světla. Je pravda, že 4/3 snímač není nic velkého, aby clona u obyčejných nesvětelných objektivů zas tak dramaticky ovlivňovala hloubku ostrosti, ale u světelností f/1.7 a f/1.8 už rozhodně změna clony zcela zásadně ovlivní výslednou fotku prostřednictvím toho, co je ostré a co ne, a nějak se mně nechce věřit, že by to někdo, kdo tak mohutně diskutuje a prosazuje své názory, to ponechal na náhodě.
No a pokud nefotíš jen věci přibité k zemi, tak by fotografa určitě mělo zajímat, jestli fotografuje na 1/20 s. nebo 1/200 s. Minimálně proto, že i lidi sedící u stolu můžou mít na 1/20 s. dvě hlavy když tou hlavou prudce pohnou. ;-)
FotoABC
Návštěvník

Předchozí stránka