Pomužete? Hledam zrcadlovku za Panasonic fz28.

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Balda_87 12. 8. 2011 03:27

Ultrazoom. Nevěděl jsem do čeho jdu, ale byla to věc která mi fakt padla do noty. Fotím se zoomem často. Taky hodně fotím makro, telemakro, sport, přírodu, západy slunce, východy a všecko všude a pořád.

Můj rozpočet je 30 000kč včetně objektivu, samozřejmě počítám s investicema do budoucna, postupně ;) Focení mě asi jentak nepustí.

Jakýkoliv názor vítán :-) kupovat hodlám nejpozději do tří měsíců, takže pokud je výhledově na obzoru nějaká novinka, nebál bych se počkat a zkusit.
Zvukomol, elektrožrout, čilautář a spontánní kreativec, jenž procit ve stadiu repetativ.

iPod classic 160GB (rockboxed).
└> Sennheiser IE8 + Denon AH C551
+ ZoomH4n - mrštný lapač kmitů

Canon 1100D + Canon EFS 17-85mm
Huawei P8
Balda_87
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod E-Ryc 12. 8. 2011 06:50

U nikonu by se to dalo pri danem limitu pokryt treba timhle kitem: http://www.megapixel.cz/nikon-d5100-18- ... -300-mm-vr
a az se bude prodavat, prihodit makro 40, ktera ma byt za 6. A skoro presne to vyslo. Za ostatni znacky nemuzu mluvit, ale hadam to bude obdobne.
E-Ryc
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 12. 8. 2011 12:09

Mno zrovna při takovémto rozpočtu mi D5100 nepřijde jako moc hodnotná volba.
Mrknul bych se v bazaru po něčem, co má dobrý hledáček (prakticky věc, na jakou můžeš u nových zrcadlovek pod 20 tisíc zapomenout) a k tomu nějaké lepší sklo (něco co není 18-55, či podobné zlo). Nemá smysl kupovat nový křáp, ze kterého bys po chvíli nejradši přešel na něco jiného, když to můžeš rovnou přeskočit.

Pokud má být v budoucnu nějká novinka, o které se zatím nemluví, tak:
a) bude to něco "na úrovni" a pak bude takřka určitě stát přes 30 jen tělo
b) bude to běžný křáp (to co se označuje jako entry-level a nabízí málo muziky za poměrně dost peněz), jakých se teď prodávají kvanta, a na to se zase nevyplatí čekat.
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 12. 8. 2011 12:51

Balda_87 píše:Fotím se zoomem často.
tak pomer cena/vykon je asi najlepsi s objektivom Sigma 70-200 F2,8.
Kedze to je sklo bez stabilizacie, ako telo sa k nemu viac hodi daka Pentax/Sony (vdaka stabilizacii v tele) ako CaNikon .. vyber podla rozpoctu.
Na prirodu staci setak.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod E-Ryc 12. 8. 2011 13:14

T-Lama: z formulace uvodniho prispevku mi prislo, ze se pta na novou vybavu (typicky clovek, co se pta na cekani na novinky neresi "stary srot"), ale je fakt, ze explicitne to tam recene neni. A asi jsem malo narocny, ale co se pamatuji, me ten hledacek tak zoufaly neprisel.

Ganec: cena nove Sigmy je 24, bazarova 15 (co jsem se zbezne dival), takze tahle rada mi prijde dost mimo pri danem rozpoctu...
E-Ryc
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kelav 12. 8. 2011 13:33

Ahoj, být Tebou tak jdu do kombinace Nikon D90 + základní objektiv + telezoom. Máš hodně variant. D90 je velmi kvalitní foťák s velkým potenciálem pro amatérské focení. Dnes nový stojí kolem 16.000. Což je bezva cena. K němu bych přikoupil objektiv jako je Nikkor 18-105 (pro každodenní nošení), telezoom bych bral teď asi Tamron 70-300 VC. To je dobrá kombinace pro focení venku, za dostatku světla. Pak máš variantu dražší. Koupit třeba základní objektiv Tamron 17-50 VC a tele něco jako Tamron 70-200 2.8. Pravda je že by to bylo nad 30.000, objektivy se ale dokupují postupně :-)

Variantu u Canonu bych viděl na Canon 60D, alespoň Tamron 17-50 (s, nebo bez VC) a Canon 70-200mm F4. Takhle kombinace je ale taky přes limit.

Já třeba nyní přešel z Nikonu ke Canonu a vidím, že v lowendu nemá Canon moc kvalitní objektivy. Nikon je na tom se svou kombinací 18-105, 35mm AF-S daleko líp. I kitový objektiv Nikkor 18-55 vychází obrazově daleko lépe než Canon 18-55 IS II. Co je ale zase super, Canon má objektivy střední třídy za "dosažitelné peníze" pro amatéry. Nikon má velkou díru a až profi za cenu, kterou si běžný amatér nemůže nikdy dovolit (a ani se mu to nevyplatí).
www.fotovalek.cz
kelav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 12. 8. 2011 14:38

E-ryc, ked som kupoval bratovi Canon 70-200F4L, tak ta Sigma stala len o trosku viac .. no ako pozeram tak zdrazela: v megafote stoji uz 757 euro, co je asi 18000 kc.
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Balda_87 13. 8. 2011 07:42

Já věděl že nezklamete :))

Popravdě, po D90 sem pokukoval už delší dobu. Ono právě to tělo pořídit není až takový problém, polepším si téměř v každém případě, šlo mi právě o ty názory typu "mizerný hledáček" atp... sám vím dobře co a jak asi tak fotím, co nastavuju v manuálním režimu a co mi vadí ve výsledné fotografii, třeba otřesný šum při větší citlivosti... takže neni problem si pročíst technické specifikace zrcadlovek, případně recenze a ta která mi podle hodnot sedne nejlíp, tu pořídit.
Jenže pak přijde na řadu výběr objektivu a tam jsem ztracen uplně maximálně.

Docela mě zarazilo to co tu zmiňuijete o stabilizacích, objektivy se s tabilizací, nebo bez, stabilizace v těle atp. Vypadá to že ten výběr nebude nakonec tak jednoduchý :-D

E-Ryc píše:typicky clovek, co se pta na cekani na novinky neresi "stary srot"

Po jednom příspěvku jsi mě odhadl... dost špatně ;) Víš, když na těhle forech vybíráš novou věc, ne zrovna lacinou, a vůbec se v tom nevyznáš, nemáš za sebou dlouhodobé sledování problematiky, tak nemáš přehled. CHtěl jsem tím jenom naznačit, že nejsep ten typ, co tu napíše že chce foťák za tolik a tolik a chtěl by za ty peníze získat to nejlepší = nejnovější, páč je to nakonec jen módní doplněk. A protože vím, (hlavně z oblasti audia kterému jsem propad docela slušně) že vývoj jde stále kupředu, prostě jsem měl malé tušení, že by se mohlo poštěstit na ohlášenou novinku, která by mi sedla do rozpočtu a hlavně že se nebojím, zkusit něco na co ještě nejsou ohlasy uživatelů.

zatím se mi zamlouvají kombinace zmiňované kelavem.

U těch objektivů, jaká je životnost, za předpokladu slušného zacházení? Asi bych se nebál koupě bazarových, pokud se to podle vás vyplatí. A taky by mě zajímalo, na co si dávat pozor.
Zvukomol, elektrožrout, čilautář a spontánní kreativec, jenž procit ve stadiu repetativ.

Huawei P8
Balda_87
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod honzinulanek 13. 8. 2011 08:52

Na tvém místě bych koupil D5100+Sigmu 70-200/2.8. Foťák má vnitřnosti podobné D7000, objektiv dobrou světelnost (sám jej mám a spokojenost).
Na heureka.cz si najdi nejlepší cenu a máš to kolem 30.
Na stabilizaci se vykašli, na sport ji stejně musíš vypnout a světlený objektiv ti dovolí rychlé časy.
honzinulanek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Balda_87 13. 8. 2011 12:36

honzinulanek: Aha. A to jsem se začal hodně zajímat o Canon 600D. Teď to začina vypadat na rozhodování Canon vs Nikon.. D5100 vs 600D. :-D

Huawei P8
Balda_87
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kozenka 13. 8. 2011 13:12

Já jsem za jedno s Kelavem. Nikon D90 + 18-105 VR + Tamrona 70-300 VC. Dokonalá kombinace za ty peníze pro tvé účely.

Balda: Zkus si schválně vzít do ruky Nikona D90 a hned po něm Canona 600D. Myslim, že se Canonu vysměješ. Rozdíl je tam velký. Navíc když jsme u těch hledáčků. Nikon má velmi kvalitní Pentagonální hranol a pokud se nepletu Canon má pouze obyčejný zrcátka. Kvalita výstupu je u Canona určitě dobrá ale jak píšu výše, kvalita těla, celkové umístění 600D je do nižší třídy za to D90ka je už střední třída. Potom bych uvažoval o D7000, ale ta už je cenově někde jinde a už by ti nezůstalo na objektivy. Potom jak už tu někdo psal D5100, který je levnější, má stejnej snímač jako D7000 jen horší tělo.
DSLR - Nikon D90
kozenka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 14. 8. 2011 08:51

Balda_87 píše:.. pokud je výhledově na obzoru nějaká novinka, nebál bych se počkat a zkusit.
Sony A77:
- 24 megapixlovy senzor - kvalitnejsi ako vsetky sucasne APS-C (aj s moznostou ISO 50)
- FullHD video s manualnymi nastaveniami a novym kodekom
- 19 bodovy AF
- 12 fps
- 3-megapixlovy OLED EVF
- shutter lag 0.02s
...

-- 14. 8. 2011 09:56 --

No .. A77 nie je klasicka zrkadlovka (zrkadlo ma len koli AF, nie hladaciku) .. ale to ti moze byt jedno .. aspon to nie je taky ofajc ako ultrazoomy.
BTW: predavac ti hovoril ze je to neprava zrkadlovka? ;-)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 14. 8. 2011 09:54

Ganec: Nepravá zrcadlovka se dřív také říkalo ultrazoomům, tedy foťákům s EVF. No a protože A77 bude mít EVF...
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ganec 14. 8. 2011 10:46

Pety, hovoril som o jeho povodnej FZ28-ke .. s ktorou (ako pise) nevedel do coho ide .. ze sa ten nazov hodi skor na Sony Axx bola len nahoda :-)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 14. 8. 2011 11:23

Místo FZ28 bych si osobně koupil asi něco z G řady od Panasonicu a třeba 100-300mm objektiv? Plus nějakej základní zoom, nebo radši 20mm f1.7.

Toť by bylo moje řešení, člověk zůstane u značky (Panasonic moc nemění systém ovládání) a kvalita jde nahoru (obzvlášť třeba v případě G3). A velikost je suma sumárum docela solidní.

-- 14. 8. 2011 12:24 --

Jinak A77 je SLT, neřadil bych to ani k jednomu, je to vlastní kategorie.
Daemonius
VIP uživatel

Další stránka