preco si nemam kupit fuji x100 ?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod seeya 30. 7. 2011 17:13

Prosim odhovorte ma od tohoto fotaku, rozum mi stale vravi ze je to predrazena haraburda(1100euro) ale ja som uz unaveny z maleho dynamickeho rozsahu mojho olympusu e-410 ktory prepaluje vsetko a vsade plus na 1000% viem ze uz nechcem klasicku zrkadlovku lebo je to neskladne, velke a odmietam to nosit v nejakej brasni kdekolvek. To su dva najzavaznejsie dovody preco ma to taha za x100. Dalsie su Lepsie automaticke vyvazenie bielej(olympus taha vzdy do zlta) a lepsie zvladnute iso tiez nieje na zahodenie(olympus pouzitelny do iso 400 vs 1600 pri fuji). Navyse sa mi ten fotak este aj paci.
Dakujem za vsetky argumenty :)
seeya
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bager3000 30. 7. 2011 18:42

Aj ja intenzívne uvažujem o výmene svojho kompaktu za niečo lepšie, ale ešte nositeľné na opasku, ako doplnok v určitých situáciách pomerne veľkej bezzrkadlovky, ktorú nosím v brašničke na pleci. Moje tipy sú práve Fuji X100 a Olympus PEN EP3 /EP-L3/. Taktiež sa neviem rozhodnúť. Škoda, že Fuji nemá výmenné objektívy. Voľba by takto bola jasná. APS-C snímač ma na ňom vzrušuje.
Taktiež na mojom kompakte už mám plné zuby prepalov pri fotografovaní prírody a taktiež šumu za šera. Už ani neviem, ako vyzerá na fotografii z kompaktu modrá obloha .
Fujifilm X-T1 ( Fujinon 35mm _ Fujinon 56mm _ Fujinon 18-55mm)
Sony RX100 III.
bager3000
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 30. 7. 2011 18:52

Kdyz jsem tuhle masinku chytl do ruk, tak tezko rozmlouvat, ten pocit z toho je tak jedinecny, ze tezko odolavat!
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod emet 30. 7. 2011 19:08

Jak sem ho měl v ruce, tak jsem se do něj zamiloval. Nebýt ceny tak už je můj.
Jinak na konci roku má prý vyjít X300(tuším) a má mít výměnitelné objektivy!
emet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 30. 7. 2011 19:23

Mno pokud tě nedokáže odradit ta šílená cena sama o sobě, pak tě od toho asi těžko někdo odradí. Oly 410 se dá pochopitelně používat i nad ISO 400, jen někdo prostě vidí šum všude a není mu pomoci. ;-]
Můžeš si udělat seznam pro a proti a posoudit, jestli ti to opravdu "sedne", nebo je to jen náhlá hysterie vyvolaná marketingovým poblouzněním.
Z mého pohledu je :
+ světelnost objektivu 2.0
+ ovládání pro fajnšmekry - voliče rychlosti závěrky a clonový kroužek, jako za největší slávy kinofilmu
+ vestavěný hledáček

- cena
- pevné ohnisko bez možnosti výměny
- rozměry - na kompakt je to docelá velká "cihla"
- ošklivý bokeh
- pokrytí optického hledáčku

+/- příslušenství - možná nepodstatné, ovšem v případě potřeby třeba silnějšího blesku jsi upsán Fuji
+/- vypadá stylově - určitě fajn na machrování, na druhou stranu přímo volá "Ukradni mě!"
+/- kvalita obrazu - neměl jsem možnost ho zkusit a určitě kvůli němu nepůjdu otravovat prodavače do obchodu, ale mám poněkud rozporuplné pocity z toho, co je k mání na netu. Na jednu stranu na něj recenzenti pějí chválu a na straně druhé mě snímky o jeho kvalitách opravdu nepřesvědčují. Jsem přesvědčen, že kvalita je za ty prachy spíše průměrná.

Pokud už jsi skoro připraven obětovat takovou sumu, stálo by asi za zvážení bezzrcadlo, třeba E-PL3 s nějakým světelným objektivem (i přes tvojí evidentní anti-Olympusí náladu). Narozdíl od kompaktu u něj můžeš vyměnit objektiv za kratší/delší ohnisko dle potřeby a třeba taková 20/1.7 je už v praxi prověřená a excelentní.
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jan_Tomanek 30. 7. 2011 20:18

doporucuju precist http://www.ephoto.sk/fototechnika/recenzie/fotoaparaty/fujifilm-finepix-x100/ cena je trochu vyssi ale ujde, rozhodne bych ho neodmitl, je pravda ze jsem zvykly na vymenene objektivy i kdyz pevne objektivy ale na druhou stranu nebude spinavy cip :)
Nikon D3 prodano -> Hasselblad 503 CX, D300 + nejaka skla, Mamiya 645, Fujifilm Neopan 100 Acros, Fujifim Velvia 50
Jan_Tomanek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 30. 7. 2011 20:48

- nesmysly v ovládání, po nahrání nového firmwaru jsou ty nejkřiklavější opravené
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 30. 7. 2011 21:08

Veľká časť "blbostí" z menu a ovládania je odstránená a vzhľadom k tomu, že Fujifilm v tomto dá na svojich zákazníkov, tak môžeme očakávať skôr pozitívny vývoj v opravách FW.

Pre čo si ho nekúpiť?
Objektív sa nedá vymeniť... no vzhľadom k zameraniu to nemusí až tak vadiť (aj keď mne by pasovali k nemu sklá cca 28mm/35mm/50mm a 85mm s rozumnou svetelnosťou)
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod seeya 30. 7. 2011 22:19

moje plusy v poradi od najdolezitejsieho:
relativne plocha a kompaktna kostrukcia - toto je podmienka
dynamicky rozsah
vyvazenie bielej
f2 objektiv
konstrukcia - kov
ma hladacik - na olympuse liveview nepouzivam

minusy od najzavaznejsieho:
Nie som si celkom isty ostrostou na f2-2.8 - toto moze byt showstopper
trochu sa bojim ze mi nesadne ekvivalent 35mm ohniska
rychlost a presnost autofokusu
cena - kupa z rozumu to zrovna nieje

Videl som par ostrych fotiek aj na f2 ale velakrat to bola aj rozostrena mazanica(mohlo byt z viacerych dovodov).
Este horsie by bolo keby som zistil ze mi 35mm ekvivalent jednoducho nesedi. Teraz 90% fotim zuikom 50mm takze som zvyknuty na jedno ohnisko aj ked strasne jednoucelne. Ta 35mm by bol pre mna napodiv riadny posun vo flexibilite :)
ep3 pre mna nieje volba - je skoro rovnako draha a ma zdedene neduhy standardu 4/3 (dyn rozsah, vyvazenie bielej, sum). Moznost vymenit objektiv je samozrejme plus ale kvoli zachovaniu kompaktnosti by boli moznosti aj tak len f1.7 20mm a mozno f2.5 14mm
seeya
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daemonius 30. 7. 2011 23:01

Protože existuje NEX a bude NEX 7 s EVF.

Nevyměnitelný objektiv, který není až tak dobrý (nic ve zlém, ale i Panasonicovskej 20mm f1.7 je lepší, nemluvě třeba o kombinaci NX100 + 30mm f2, což má jen jednu nevýhodu a to vysoké ISO).

Osobně bych radši NEX nebo NX. APS-C sensory, vyměnitelné objektivy a v případě NEXu na to můžeš dát nejlepší existující objektivy a díky peak systému se s tím ostří velmi snadno. A ta kombinace NX100 + 30mm f/2 ostří stejně dobře jako X100, prakticky i lépe. Škoda, že Samsung má tak neskutečně mizernej marketing.

-- 30. 7. 2011 23:03 --

Ještě dodám poznámku..

"Dobré foto jde udělat s čímkoliv co umí fotit v přiměřené technické kvalitě."

Pokud někdo někdy viděl fotky třeba z filmové Leicy M3, tak tuší co tím myslím.. Je to skoro filmová prehistorie, ale ty fotky.. :)
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod seeya 30. 7. 2011 23:08

Par fotiek a potrehov co ma dost posunuli smerok k tomuto fotaku:

http://www.prophotonut.com/2011/06/23/f ... -download/

http://www.prophotonut.com/2011/07/15/f ... ni-update/

Uvedomujem si ze chlapik by pravdepodobne nafotil vyborne fotky aj s telefonom..
seeya
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ganec 30. 7. 2011 23:13

Cena nie je az taky problem: ako pises, stoji asi tolko ako E-P3 s pevnou 20-kou .. + mas navyse hladacik.

Ak ta mam odhovorit, tak problemy su len 2:
- ekvivalnet 35 mm sa mi nezda az taky univerzalny ako 40mm: mam oba a tu 34-ku takmer nepouzivam (ale je to aj o svetelnosti)
- nema stabilizaciu: hoci .. ak budes pouzivat hladacik nemal by to byt az taky problem
(no ja, po precitani tohto clanku, netuzim uz po ziadnom fotaku bez stabilizacie)
Naposledy upravil Ganec dne 30. 7. 2011 23:29, celkově upraveno 1
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 31. 7. 2011 00:07

Ganec, to ze pro tebe je 40mm univerzalnejsi jeste neznamena, ze je to tak pro vsechny ostatni-napr. ja to mam naopak.
Stabilizace na ohnisku 35mm je opravdu mimo misu. Casy o 1-2 EV jsou uz tak dlouhe, ze se neprojevuje ani tak chveni fotaku v rukach jako pohyb rukou/tela cloveka a ano, mam to vyzkousene, sam mam tohle ohnisko stabilizovane.
Daemonius, nevim, odkud beres jistotu, ze objektiv tehle fujiny je spatny, ja naopak cetl samou chvalu a hlavne porovnavas hrusky s jabkama(fuji 35mm s ostatnim = 40 a 45mm po prepoctu). A to jeste nemluvim o pocitu foceni s X100, to je proste diametralne odlisne oproti "konkurenci".
Tenhle fotak neni o papirovych hodnotach(ktere mimochodem jsou dobre),ale i o pocitech.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 31. 7. 2011 01:44

"ekvivalnet 35 mm sa mi nezda az taky univerzalny ako 40mm"

To je fakt obrovsky rozdil^_^
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 31. 7. 2011 01:53

Na netu jsou samply, jsou i ostřejší objektivy než ten ve Fuji. Jeden objektiv je fajn pro lidi co opravdu umí fotit a ví naprosto přesně, že tohle je to co chtějí (a obvykle nemají jen X100). Pro zbytek obyvatel je to užitečné jen do té doby, než zjistí, že by se jim hodilo tele, nebo širší úhel záběru.
Daemonius
VIP uživatel

Další stránka