Výběr kompaktu s vyměnitelným objektivem

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod emet 14. 7. 2011 07:49

Kdyby měl někdo zájem, dostal jsem odkaz na ty fotky z testu na ISO. Jsou to vždy výřezy. http://www.uloz.to/9677731/srovnavacky-foto-zip
emet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 18. 7. 2011 19:38

PEN je v noci na ISO 3200 nepouzitelny (ISO 1600 je pouzitelne len s vypnutou gradaciou)
(no mozno s DxO optics by sa na to dalo pozerat - tu je dpreview scena na ISO 3200 a 6400)

emet píše:O starším jsem taky uvažoval. Ale Pen jsme asi vyřadili z výběru. Ty NXka se zdají přeci jen být kvalitou nejlepší
podla toho testu ani nie .. pozri si expozicne casy: NEX a PL1 maju priblizne rovnaky expozicny cas (obcas ma PL1 kratsiu expoziciu) a NX ma asi 2x dlhsi expozicny cas.
(a tym velku vyhodu: to je ako by si namiesto ISO 3200 pouzil ISO 1600)

Jeho vyhoda v kvalite je len realne ISO 100 (PEN ma len ISO 200 a viac).
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod emet 18. 7. 2011 21:49

Už jsme na straně Nexu. Pen jsme zavrhli celkem brzy.
Ještě jsem dostal nějaké testovací fotky, kde je použit převážně seťák 18-55: http://www.uloz.to/9686793/nex-1855-zip
A ještě jen tak na ukázku pár fotek z Nexu s objektivem 50/1,4(myslím že od Nikonu): http://www.uloz.to/9686792/nex-50mmf14-zip
Ganec: díky, toho sem si nevšiml
emet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 19. 7. 2011 02:57

Jen pár drobností k těm srovnávacím snímkům - všechno nad ISO 1600 je nepoužitelné, detaily rozpité (u NEXu a NX díky odšumování, u PL1 díky šumu). Nejedná se zrovna o nejvhodnější příklady pro porovnání (špatně osvětlené lokace s minimálním množstvím detailů) , jde o scény, kde by každý normální člověk použil stativ, pokud by chtěl fotek něco mít. Zajímavější by bylo srovnání např. za denního světla, v protisvětle, atd., kde by se projevily i přednosti a nedostatky optiky jednotlivých systémů.
Navíc srovnání není zcela regulérní i kvůli nastavené cloně - pokud by měla být zachována shodná hloubka ostrosti, je třeba u APS-C nastavit clonu o jedno clonové číslo výš než u 4/3. :-|
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod emet 22. 7. 2011 10:09

Tak Nex je asi opravdu nejlepší volba, ale objektiv 16mm už ne(chceme pancake kvůli rozměrům). Chceme to řešit adaptérem na jiné objektivy. Mám zrcadlovku Canon, ale nemůžu najít adaptér na Canon, který by přenášel aspoň clonu a hlavně nemá Canon širokoúhlý objektiv, který by byl malý, světelný a levný. Jedině 50/1,8, ale to už má do širokáče hodně daleko. Co by jste doporučili? Panasonic 20/1,7? Je na Panasonic adaptér? Samsung 30mm už mi přijde zase málo široký..........................Poraďte prosím.

Ještě sem zjistil, že Panasonic má i 14/2,5! Co ten? Nebo rovnou i s GF2?

Čím dál víc zjišťuju, že jediný můj ideál představuje opět pouze zrcadlovka. :-(
Jedině zkřížit to nejlepší od všech výrobců a nebo výrobce ukecat ke spolupráci. :-P
Naposledy upravil emet dne 22. 7. 2011 11:43, celkově upraveno 2
emet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 22. 7. 2011 10:56

emet píše: Mám zrcadlovku Canon, ale nemůžu najít adaptér na Canon, který by přenášel aspoň clonu
New Canon EOS to Micro Four Thirds adapter with built-in Aperture control (but what about quality?)
Obrázek
hehe :-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod emet 22. 7. 2011 10:57

No právě, to je jediný který sem našel. Ale nastavovat tam tu clonu, z toho mám strach. Hlavně max. clona 6?
emet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod spoison 22. 7. 2011 13:34

Pokud na to nespechate, tak si pockejte do cca zari. To by mel prijit do prodeje Olypmus E-PL3 s vetsim vyberem objektivu.
spoison
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ganec 22. 7. 2011 14:34

to teraz trosku nechapem:
- na Olympus mozes nasadit tie iste objektivy ako na Panasonic
- cez redukciu mozes pouzivat skla zrkadloviek Olympusu aj s Autofocusom
- najprv bude v predaji E-P3, az potom E-PL3

Zoznam objektivov pre micro43 system je tu:
http://www.four-thirds.org/en/microft/lense.html

Ake objektivy ti chybaju?
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daemonius 22. 7. 2011 15:29

NX fotí dobře i na ISO 1600, vypnout NR, RAW only.. a drží barvy, což zbytek nezvládá. Samozřejmě to neni high ISO zrcadlovka.. ale to nic z toho.

Přenos clony nejde u m4/3. Vyjímkou jsou 4/3 objektivy pro Olympus/Panasonic. Ale neni důvod, minimálně všechny m4/3 Panasonic jsou schopné exponovat korektně, akorát to nebude v EXIFu. Bohužel tu krásnou technologii co má Leica zřejmě nejsou schopný zreprodukovat (M9 umí odhadnout podle objektivu, jaká je clona, dle množství propuštěného světla).
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod T-Lama 22. 7. 2011 17:41

emet píše:No právě, to je jediný který sem našel. Ale nastavovat tam tu clonu, z toho mám strach. Hlavně max. clona 6?

Je to jen označení kroků, netvrdil bych jistě jestli po celých clonových číslech. Podle všeho se ta clona dá zavřít i přes číslo 6.
Podle recenzí uživatelů se při použití některých objektivů objevuje značná vinětace, stejně tak bych měl dost obavy o vestavěnou clonu toho adaptéru... poškodit jí určitě není těžké.

Co se týče úvah o namontování m4/3 objektivů na NEX, je to asi jako snažit se provét operaci mozku skrz konečník.
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod emet 23. 7. 2011 21:09

Aha. A co je na tom tak špatného? Jsou tak rozdílné rozměrově nebo proč?

Ještě mně něco napadlo, ale to bude určitě ještě horší. Získal jsem Minoltu X-300 s dvěmy skly. Ale jsou to MD, takže se ostří i nastavuje clona manuálně(což by bylo možná nej). To ale asi teprv nemá vůbec cenu přemýšlet o nějaké redukci,že? Někde jsem právě našel takový dotaz na zrcadlovku Sony a všichni radili, že je to blbost.

Takže jinak. Teď tedy řešíme dilema: Funkcemi nabitý malý Sony Nex se supr výstupem, ale horším objektivem(16mm) nebo Samsung NX 100 s dobrým světelným objektivem 30mm/2(až na to málo široké ohnisko) a horším výstupem. Tady by bylo opravdu nejlepší to zkombinovat.
Nebo ještě máme přidat do výběru další značku?
A teď babo raď! Co máme dělat? :)
emet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 23. 7. 2011 21:48

Ah.. Minolta MD/MC, občas docela lahůdky mezi těma objektivama. Dá se to naroubovat na Sony nebo Canon zrcadlovky, ale neni to zrovna bez problémů. NEX nebo NX je o hodně snazší řešení.

No NEX nebo NX100 je celkem jasně pro NEX. Být to NX10 nebo NX11 tak je to jiná..
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod emet 23. 7. 2011 22:32

Mají všechny Minolty pořád stejný bajonet? Pokud bych narazil na redukci, tak jestli musím řešit typ. Objektivy to jsou MD 50/1,7 a na druhém je Optigon MC 28-75/3,5-4,5 Makro. To by nebylo špatné mít pancake a v případě potřeby aspoň tu padesátku.

Taky se pořád přikláním spíš k němu.
emet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 23. 7. 2011 22:40

Nemají. MD je starší bajonet, AF novější, shodný se Sony A.
Pety
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků