Výběr kompaktu s vyměnitelným objektivem

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Daemonius 12. 7. 2011 14:42

http://www.digipark.cz/samsung-nx-20-mm-f-2-8

Tak že by ona 20mm přece jen byla?..

-- 12. 7. 2011 15:46 --

Jo a ty 18-55 a 55-200 mají zřejmě OIS, takže jsou stabilizované. Ještě existuje (prý) 18-200mm.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod emet 12. 7. 2011 15:19

Jj, to vím že je určitě. Myslel sem jestli nemají něco širšího jako u Olympu 16tku. Ale bohužel asi ne.
Ten kit s 30tkou bohužel nemají nikde skladem. Dostupnost zjišťuji.
emet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 12. 7. 2011 16:29

Možná je to jen můj dojem, ale objektivy od Samsungu se zdají být zhruba na stejné úrovni, jako ty od Sony, tzn. mizerné. A jelikož v současné době nemají žádnou alternativu, přijde mi "investice" do takového systému jako vyhazování peněz.
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod emet 12. 7. 2011 18:31

Tady je recenze s objektivem 20-50. http://www.digineff.cz/art/jakejeto/101 ... nx100.html
Myslím, že rozhodně mizerný není.
emet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod floss 12. 7. 2011 19:34

Já mám Samung NX10 a naprostá spokojenost, kompaktní a přitom fotí srovnatelně se zrcadlovkama stejný cenový kategorie.
floss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daemonius 12. 7. 2011 19:37

Tak ta 20-50mm je horší vzhledem k ostatním objektivům od Samsungu, které jsou kvalitativně pěkně vysoko. Bude to zhruba na úrovni normálního kitového objektivu. A hlavní "nevýhoda" je myslim spíš absence OIS. Zase to má iFN, což taky neni k zahození.

T-Lama
Heh, oproti NEXu jsou všechny aktuální NX objektivy hodně jiná liga. A na tu 30mm /f2 za tu cenu nemá nic (tedy nic s autofocusem).

http://www.photozone.de/pentax/534-samsung30f2?start=1
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod emet 12. 7. 2011 20:00

Někde sem se ale dočetl, že 20-50 má O.I.S., ale to mohla být chyba.
Škoda že nemá NX-100 hledáček, ale oproti olympusu je aspoň o něco levnější. Výklopný displej by taky nebyl špatný, ale to už by jsme toho asi chtěli moc. :)
Zatím tedy favorit, ale kdyby měl ještě někdo jiný návrh, sem s ním.
emet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lada_299 12. 7. 2011 20:24

Je to jako vždy o prioritách. Nedávno jsem tento výběr prodělal.

Micro 4/3
+ lepší objektivy a větší výběr, hledáček, ovládání
- vyšší šum, nižší danymický rozsah

NEX
+ menší šum, velmi dobrý dynamický rozsah, vychytávky (HDR, panorama, peaking)
- méně objektivů a slabší kvality, horší ovládání

Vyhrál NEX-3 kvůli dynamickému rozsahu (na krajinky), z RAWu šum při ISO 200 vůbec neřeším. Kitový 18-55 potřebuje při požadavku na detailní kresbu přiclonit (cca na 5.0 při 18 mm). Hledáček oželím (má výklopný displej, na slunci si přistíním na hrudi).

PEN EPL-3 v kitu s 14-42 je dražší, velikost a hmotnost jsou překvapivě téměř shodné s NEX.
Lada_299
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ganec 12. 7. 2011 20:29

Iny navrh:
Ked si kupim E-P3, tak by som ti mohol posunut E-P1 so setakom a 17mm F2.8 pancakom. Ak sa ho rozhodnem predat.
A ked tak tuzis po hladaciku tak k nemu jeden mam, ale len opticky (pasuje k tej 17-ke) lebo EVF sa da pripojit az ku E-P2.
No musel by si chvilu pockat, este sa nepredava.

Nevyhoda E-P1 je pomalost, vyhoda stabilizator a viac profi telo.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod emet 12. 7. 2011 20:55

Díky za rady i návrh. O starším jsem taky uvažoval. Ale Pen jsme asi vyřadili z výběru. Ty NXka se zdají přeci jen být kvalitou nejlepší a i cena je příznivější.
Stejně potřebujeme druhý foťák už na dovolenou, což je na začátku srpna.
Zítra nejspíš půjdeme všechno okouknout do obchodu, tak se to trochu vykrystalizuje. :) Návrhy a zkušenosti ale samozřejmě můžete psát dál. ;)
emet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 12. 7. 2011 22:38

Nevýhoda E-P1 (stejně jako všech m4/3 od Olympusu) a kromě G3/GF3 taky všech od Panasonicu je kvalita výstupu.

http://www.dxomark.com/index.php/Cameras/Compare-Camera-Sensors/Compare-sensors/(appareil1)/689|0/(appareil2)/652|0/(appareil3)/612|0/(onglet)/0/(brand)/Samsung/(brand2)/Sony/(brand3)/Olympus

Čistě synteticky z toho vychází nejlíp NEX. Akorátže díky ovládání to může být trošku nepřekousnutelné a objektivy k tomu to tělo rozhodně nevyužijou, tam je ten adaptér a kvalitní objektiv takřka nutnost. Plus je, že v kombinaci Leica M + NEX je to fakt mrňavé a lehké. Ale poněkud dražší..

Plus je jedna maličká výhoda, že Samsung NX má klasickej hot shoe na blesky. NEX nemá nic. Jediné mínus Samsungu je, že rozlišení EVF není nic extra (ale je to dost funkční na fotky). Zase nejlepší EVF je VF-2 od Olympusu, nebo ten v G3/GH2.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod emet 13. 7. 2011 07:18

Koukám že i té 16tky bych se mohl někdy dočkat. :) http://digiarena.e15.cz/samsung-nx-nove ... o-rok-2011
emet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 13. 7. 2011 17:41

Jo tak "být by mělo", akorát Samsung je nějakej děsně línej oproti ostatním výrobcům. A nebo kutí něco fakt dobrého.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod emet 13. 7. 2011 22:57

Tak jsme navštívili Fotoškoda a situaci to spíše ještě zhoršilo. :)
Dostal se mi do ruky Fuji X 100 a to se nemělo stát! Zamiloval jsem se! :) Ještě víc to zhoršil pan prodavač, když mi řekl, že má vyjít na konci roku Fuji X 300(myslím) s vyměnitelnými objektivy.
A ostatní? Nakonec to je opravdu finále mezi Sam NX100 a Sony NEX(asi 5). A vyhrává pro změnu zase Nex. Nejvíc si mně získává to, že při ostření zčervenají na displeji místa kde je zrovna zaostřeno, což pro manuální ostření s jiným objektivem bude asi nenahraditelné, a pak ty další funkce navíc. A když jsem viděl zkušební snímky s různou velikostí ISO, tak to je opravdu neskutečný rozdíl oproti NX(byl to NX10). A rozdíl v kresbě nebyl podle mne zas tolik markantní. Hlavně s adaptérem můžem používat objektivy ze zrcadlovky a díky výše zmíněnému ostření bude manuál sranda. Navíc se dá koupit s ideálním objektivem 16/2,8, takže široké ohnisko a malá velikost.
Ale ta Fuji! Kdyby měl někdo na prodej za podobnou cenu, beru hned. :)
No ještě pořád promýšlíme, tak když budete mít další postřehy, sem s nimi. ;)
emet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 13. 7. 2011 23:40

Pokud ti vyhovuje NEX, jen do toho.. ten systém ostření se mi u nich líbí. Doufam, že to zabudujou někdy do SLT foťáků.

Ten adaptér myslim přenáší i clonu, takže u Minolta/Sony objektivů musíš jen ostřit ručně, což dost usnadní život..
Daemonius
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků