Co teď?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod kozenka 7. 7. 2011 22:31

Mě to bylo jasný hned v pohodě, taky nevim zdaleka o focení všechno to asi nikdo :-)
Naposledy upravil kozenka dne 8. 7. 2011 00:24, celkově upraveno 3
DSLR - Nikon D90
kozenka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daemonius 7. 7. 2011 23:41

EX-1 je dobrá volba, akorát nevim jestli se za podobnou cenu už nedá sehnat třeba i NX100..
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod metyn 8. 7. 2011 06:01

no vzhledem k tvým požadavkům si myslím, že více oceníš samsunga wb 2000 než ex 1, ta je určitě pro zkušené fotografy kteří dovedou využít kvalit tohoto aparátu. navíc rozdíl 3 000 kč se ti v tvém případě určitě hodí pokud máš omezené zdroje peněz. pokud bych uvažoval o ex1 tak bych už vzal samsunga nx 10 + 18 - 55 pod 8 ooo :-)
metyn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod odklizec 8. 7. 2011 07:50

EX1 ma podle mne jednu docela neprijemnou nevyhodu a tou je max. 1/1500 zaverka, zatim co WB2000 ma 1/2000. Laicky vysvetleno, jakmile bude hodne svitit slunicko, EX1 muze vyrabet prepaly vyrazne driv, nez WB2000. V lete, ale i v zime za jasnych slunecnych dni, je casto malo i 1/2000.
odklizec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LuciZ 8. 7. 2011 13:50

Teda vy mi dáváte. Už jsem byla rozhodlá pro EX1 a teď mi zas hlodá, jestli pro mě jako neumětela, nebude ten WB2000 lepší.
No pokud by pro mě byl EX1 moc, tak když koukám na ten NX, to už by bylo asi příliš, navíc mi přijde dost velkej a popravdě, zatim nejsem typ co by se vyžíval v dokupování objektivů. Vezměte si, co jsem měla doteď, NX už se na muj vkus tváří jako zrcadlovka, kdežto EX1 mi přijde pořád jako kompakt. Potřebuju nějakej mezičlánek, abych si to oťukala.
LuciZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod T-Lama 8. 7. 2011 14:03

odklizec píše:EX1 ma podle mne jednu docela neprijemnou nevyhodu a tou je max. 1/1500 zaverka, zatim co WB2000 ma 1/2000. Laicky vysvetleno, jakmile bude hodne svitit slunicko, EX1 muze vyrabet prepaly vyrazne driv, nez WB2000. V lete, ale i v zime za jasnych slunecnych dni, je casto malo i 1/2000.


Je pravda, že za opravdu slunečného dne při focení na plnou díru je i 1/2000 málo, nicméně rozdíl oproti 1/1500 není nijak propastný (0,5 EV). Jelikož nepřipadá v úvahu použití ND filtru, nezbývá než si v takovém případě trochu přiclonit.
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metyn 8. 7. 2011 17:04

no já si pořád myslím, a tím spíš že jsi neumětel, že wb 2000 je opravdu lepší. u malých čipů rozdíl ve světelnosti moc nepocítíš ( možná trochu v čase ale žádný problém) a navíc pro tebe je i lepší rozsah u wb 2000 než u ex1 - 24-120 je téměř ideál. navíc je wb2000 menší a lehčí - takový kapesní, akorát je vhodné mít ještě jednu náhradní bateriii pokud fotíš jak čert.
metyn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozenka 9. 7. 2011 12:21

LuciZ: Jde o to jestli jsi zapálená fotografka ráda poznáváš nové funkce, ráda se o focení zajímáš a chceš se dál rozvíjet. Potom zvol tu EX1, která ti dovolí nahlédnout řekněme do zákoutí fotografie. Pokud ti stačí foták cvak cvak cvak mám 100 fotek, nic nastavovat a prostě ti jde jen o zachycení toho co potřebuješ a nic více zvol klidně tu WN2000.
DSLR - Nikon D90
kozenka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S.m.r.ť.á.k 9. 7. 2011 13:57

Vyčpělý uživatel.
S.m.r.ť.á.k
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozenka 9. 7. 2011 15:51

Proč to sem dáváš?
DSLR - Nikon D90
kozenka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S.m.r.ť.á.k 9. 7. 2011 22:40

Odpověď na Co teď. :lol:
Vyčpělý uživatel.
S.m.r.ť.á.k
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LuciZ 11. 7. 2011 13:22

S.m.r.ť.á.k.... tak to už snad raději tu deli, než tohle. ;-)

Kozenka.... no když na mě sedí oboje, na jednu stranu bych se ráda fotit naučila, abych neměla samé tuctové záběry a aby fotka, jak se říká k něčemu vypadala, ale na druhou stranu to cvak, cvak 100 fotek mi taky vyhovuje. :hm
LuciZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gender.Bender 12. 7. 2011 16:38

bohužel bez vlastního přičinění udělat skvělou fotku, to máme problém, obvykle to jde obráceně, s levným foťákem + přičiněním jde udělat skvělá fotka, takový ideální foťák asi neexistuje,
kup si cokoliv vyrobeného po roce 2005 s 10ti a více megapixelama, třeba Nikon D200, tam ty senzory, ostření, měření expozice, ukládání do jpeg je vícemeně výborná (CCD senzory)
úak přišli CMOS, které měli počteční problémy, s kvalitou prvních digitálů se to nedá srovat, takový foťák bude relativně dělat dobré fotky bez vlastního přičinění,

já jako člověk nakupující na zahraničních webech bych to udělal tak, že bych vzal peníze, které do toho chcete dát a vybral nějakou kombinaci pokud možno co nejlepšího skla a jakžtakž dobrého těla, třeba canon D40 + 24-105 F4 L za cca 1000 $ (kdybyste měli 17 tiscí Kč, které do toho chcete dát) nebo Pentx K10d, Samsung GX10, Nikon D80, Nikon D200, ultrazoom
Gender.Bender
Návštěvník

Odeslat příspěvekod karmy 12. 7. 2011 17:51

Pak přišel D300 a D90 který má počáteční problémy? :D :D
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LuciZ 13. 7. 2011 13:24

Gender.Bender... to poslední, o čem bych uvažovala je zrcadlovka, sice chápu, že fotky dělá asi nejlepší, ale jen za podmínky, že s ní umíš. Doteď jsem měla vlastně plnej automat, co bych si jako začátečník se zrcadlovkou počala? Potřebuju nějakej přechod od automatu k poloautomatu a až se s tim naučim, tak teprv můžu uvažovat o nějaký zrcadlovce.
Už tu zazněj názor, že i ex1 by byl pro mě možná velký sousto a to je to pořád kompakt.
LuciZ
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků