Zrcadlovka na sport .... poradíte? :-)

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod dandyho 23. 5. 2011 07:33

Ahoj vsem, pred dvema lety jsem chtel koupit zrcadlovku hlavne na foceni sportovnich akci (fotbal a hokej). Koupi jsem odlozil a nyni zacina byt nakup opet aktualni. Tenkrat mi byl doporucen Nikon D90 s kvalitnejsim svetelnejsim objektivem. Dnes mam dilema, zda u D90 zustat nebo vzit neco novejsiho. Preci jen za dva roky sel vyvoj dopredu a nerad bych kupoval neco starsiho, kdyz muzu mit "novinku". Nyni bych se chtel vejit do castky max. 24.000,- Kc. Chci hlavne fotit. Natacet video budu minimalne. Muzete mi napsat co si o tom myslite popr. mi doporucit neco jineho? Diky!
dandyho
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 23. 5. 2011 08:03

Ta částka je uvedena pouze pro tělo, nebo i objektiv?? Pokud to druhé, tak se obávám, že se finančně nevejdeš.
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dandyho 23. 5. 2011 08:14

No nejprve bych chtel koupit telo a nejaky setovy objektiv, abych se naucil fotit (bude to moje prvni zrcadlovka). Pak bych dokoupil lepsi objektiv ....
dandyho
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod markus48 23. 5. 2011 08:17

lepsi objektiv na sport

sigma 70-200 2,8 25000kc
nikkor 70-200 2.8 55000kc

fotit sport nieje vobec lacna zalezitost

v tej cene co uvadzas tak od nikonu asi nic lepsie ako d90 nekupis(uvazujes aj nad inou znackou?)
markus48
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dandyho 23. 5. 2011 08:24

Nejsem zastánce pouze Nikonu. Klidně koupím Canon aj. :-)
dandyho
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod markus48 23. 5. 2011 08:29

no canon je na tom s cenami v podstate rovnako ako nikon(akurat ze canon 70-200 som mal moznost skusat na rozdiel od ostatnych)
napis este aky sport chces fotit ono totiz nieje jedno ci to bude futbal(outdoor) alebo hokej(na indoor sporty potrebujes predca len viac svetelnosti)

ono totiz viaz zalezi na objektive ako na tele fotil som jak s 40D tak aj 1D ale vzdy tam bol 70-200 2,8(fotil som hokej, promocie takze dost tma)
markus48
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dandyho 23. 5. 2011 08:39

chci fotit hokej v hale a fotbal venku....
dandyho
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod markus48 23. 5. 2011 08:45

hlavne sa musis orientovat podla objektivov ktore budes potrebovat, mozno by ti stacil canon 70-200 f/4(mensia svetelnost ale o dost nizsia cena), neviem o nejakom podobnom objektive u inych znaciek
markus48
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karmy 23. 5. 2011 09:30

Zase nestraš... bazarovou Sigmu 70-200/2,8 jsem před týdnem koupil za 11 tisíc a nepoznal bys že se s ní už fotilo. Problém tady ale bývá FF/BF - u mě konkrétně BF u objektů vzdálených nad 10m, korekce to srovnala, na krátké vzdálenosti se nepochopitelně chová pořád stejně, díkybohu. Na sport venku ještě tu f/4 jakž takž.. ale do haly jednoznačně ne! na ven cloním na f/4, protože je na ní podstatně ostřejší, ale pokud nehodláš tisknout plakáty tak by ti ta f/2,8 mohla stačit. Má trochu pomalješí ostření oproti originálům. Bohužel, na těle jako D90 to nesrovnáš :( Ale D300 se prodává v bazarech okolo 17-19k. Třeba Canon 40D je ale v bazarech za 10k..

A bazarovej Nikkor 35k. Sám si rozmysli jestli to i časem utáhneš. Cokoliv kratšího nebo bez f/2,8 nemá moc smysl zvažovat na ten hokej - obzvlášť kdyby to měly být nižší soutěže - tam bývá často nerovnoměrnější a slabší osvětlení.
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod markus48 23. 5. 2011 09:38

tak samozrejme som pisal ceny novych objektivov, ceny v bazaroch teraz vobec nesledujem a zatial som kupoval len jeden objektiv od ruky(som s nim spokojny)
ano v hale bube f/4 malo ale ide o to aky ma rozpocet, pretoze 24000 je dost malo

ale pokial by to riesil bazarom tak kombinacia 40D + sigma 70-200 2,8 by nemusela byt marna a ked su tvoje ceny spravne tak by sa zmestil aj do rozpoctu
markus48
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dandyho 23. 5. 2011 10:05

a mate tip na objektiv f/4 na to venkovni foceni sportu? nejlepe aby se dal vyuzit i na klasicke foceni (rodina, krajina .....)
dandyho
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod markus48 23. 5. 2011 10:11

canon 70-200 f/4

je to samozrejme teleobjektiv, pouzit sa da samozrejme na vsetko, ale ak myslis na nieco sirsie tak budes potrebovat dva objektivy, existuju sice objektivy tipu 18-200 ale toto by som neodporucal
markus48
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dandyho 23. 5. 2011 10:19

jj se dvema objektivy pocitam. teleobjektiv bych koupil pozdeji. ted mi jde o to, vybrat objektiv na foceni fotbalu a zaroven ho pouzit na klasicke fotky (rodina, priroda) .... Diky za tip :-)
dandyho
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod markus48 23. 5. 2011 10:24

ak mas na mysli rodinu v interiery a prirodu myslis nejaku krajinkarsku fotku tak tam budes potrebovat nieco sirsie a pozri si objektivy typu 17-50, 18-70, 16-85 a podobne rozpatie(tzv zakladny objektiv), zase ide v prvom rade ako vzdy o prachy ktore do toho si ochotny vrazit
markus48
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 23. 5. 2011 11:02

dandyho - Pokud se chceš časem fotit sport, tak s tím rozpočtem vem fakt raději Canon. Důvod ve vynikajícím skle 70-200 F4L, které je reálné vzhledem k nákladům.
Připomínám, že i tak budeš mít v hale problémy.
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků