D90 + nikon 18-135 vs. D3100 + 18 - 105 VR

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod kinimodcz 4. 4. 2011 07:26

Ahoj všem, mám velké dilema. Jsem amatér (přecházím z ultrazoomu) a vybral jsem si D3100 + 18-105 VR. Pak ale přišla nabídka od kamaráda, který mění zrcadlovku. Mohl bych mít tedy D90 + nikon 18-135 (bez stabilizace) + nějaké příslušenství (2x baterie, battery grip) za velmi slušnou cenu. Cca 15 - 16 tisíc. Jen se trochu bojím toho nestabilizovaného objektivu.

Jsem student a tak jsou pro mě velmi důležité finance. Na nový objektiv budu schopen našetřit za velmi dlouho :-) Jinak fotím vše, ještě nemám vyhraněný styl - bude to moje první zrcadlovka. Ale rozhodně bych se tomu chtěl dále víc věnovat.

Jaké jsou na to vaše názory? Mockrát díky....
kinimodcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pali55 4. 4. 2011 08:08

Tiez som mal takuto dilemu ked som prechadzal z Nikon D40.Najprv som uvazoval o tej D3100 ale po studovani na nete som prisiel k zaveru ze asi lepsie je zobrat D90.A nelutujem.Mam D90 s 18-105 a k tomu este Tamron 17-50/2.8 a parada.Predsa D90 je niekde inde aj co sa tyka kvality fotografii.Jedinou zavadou moze byt ze ta D90 co spominas uz nie je nova.Ide o to kolko ma nafotene a v akej je celkovej kondicii.A nestabilizovaneho objektivu by som sa nebal.

Nejake fotografie s nim su na mojej stranke:
http://www.pali55.stranky.cc
Nikon D610 /Fuji X-T20 + 18-55/2.8-4 + 50-230
pali55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alesh.Rocker 4. 4. 2011 08:58

Nej kombinace by byla D90 + 18-105 VR 8-) . Třeba se s kámošem dohodneš aby 18-135 prodal někomu jinému zvlášť..
Dell E6410
Alesh.Rocker
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kelav 4. 4. 2011 09:55

I já jsem pro D90 + objektiv. Pro začátek Ti určitě 18-135 bude stačit. Mezitím můžeš našetřit pár kaček a objektiv prodat a přidat je k ušetřeným a koupit objektiv, který Tě bude lákat. Nebo přikoupit třeba pevnou 35mm 1.8. To je taky super objektiv.
www.fotovalek.cz
kelav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 4. 4. 2011 10:48

jednoznačně D90 + 18-135. Nikon asi jako jediný na světě ty hyperzoomy docela umí (rozuměj mají slušnou kresbu), a když tě to chytne, objektiv už pak vyměníš.
Jako univerzál je stará 18-135 myslím slušná. A chybějící stabilizaci dokrmíš vyšším ISO :) Devadesátka ho umí velmi dobře.
_DAVE_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kinimodcz 5. 4. 2011 07:24

Ok, díky moc všem za názory...Asi jste mě přesvědčili.. ;-)
kinimodcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lů.ca 5. 4. 2011 14:45

Také mám teď podobné dilema D3100 + 18-55 AF-S DX VR+ 55-300 AF-S VR nebo D90 18-105 AF-SDX VR KIT. Jsem student a taky koukám na peníze. D 3100 má lepší objektiv. Cenový rozdíl je asi 2000Kč. Radíte spíše D90?
Lů.ca
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karmy 5. 4. 2011 15:11

D3100 má horší seťák. Já osobně bych volil D90, kvůli držení. Ale mám velké ruce a obstojně se mi i D80 držela až s batterygrippem, byť to pořád nebylo ono. Doporučil bych zajít někam do obchodu vyzkoušet, co ti padne líp
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fojťan 18. 4. 2011 21:07

pokud je D90 v dobrem stavu a s jasnym puvodem, tak neni co resit. 18-135 sice neni zadna vyhra (vim o cem mluvim), ale ne diky chybejicimu stabilizatoru. I tak jsem s tim objektivem udelal velkou spoustu peknych fotek, takze proc ne. Pro me byla nejvetsi nevyhoda mechanicka neodolnost, ale to zalezi, jak moc a kde bys ho pouzival. Zadrzhel byl hlavne v plastovem bajonetu a ve skutecnosti, ze se dovnitr objektivu lehce dostal pisek. Opticky je to objektiv prumerny, takze nijak vylozene tragicky, ale ani excelentni.

jinak D90 je proti D3100 jina liga, takze tam je to jasny.
learnin' to fly
Fojťan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kinimodcz 19. 4. 2011 07:22

Ok, díky moc za názor.. Stavu se rozhodně nebojím a původ je více než jasný ;-) Jelikož přecházím z UZ (Fuji S1800), tak to pro mě bude stejně ohromný rozdíl..
kinimodcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod darden 25. 5. 2011 11:43

Zdravím,mám prosbu o radu,do nedávna jsem si chtěl zakoupit nějaký lepší kompakt,řešil jsme to i zde na foru ale po delší úvaze jsem došel k názoru že bych asi chtěl skusit zrcadlovku.Co jsem prošel témata tak mi padl do oka Nikon D5000 a D90,oba jsme našel v prodeji jen samostatné tělo a nebo v setu.Je vhodný tento typ zrcadlovky pro začátečníka???Děkuji za rady..
darden
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 25. 5. 2011 12:18

Každý typ zrcadlovky je vhodný pro začátečníka, který se chce učit, a žádný pro člověka, který se domnívá, že mu navždy bude stačit namířit a mačkat spoušť.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Daf 25. 5. 2011 12:33

Jestli tě fotografování baví a máš vůli se dál učit, klidně si pořiď to nejlepší, co si můžeš dovolit.
Daf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod darden 25. 5. 2011 14:31

Chápu vše co kdo napsal,nejsem už nejmladší a vím že to není až tak o foťáku ale spíš o člověku jak s ním zacházi.Proto se otám znovu který z nich je lepší volba nebo mám zvolit něco levnějšího.Peněz není zrovna moc a tak se raději ujistím že nákup dává smysl a obrátil jsem se zde na foru,jelikož moje zkušenosti a celkově jako fotograf používající zrcadlovku jsem ještě v plenkách...
darden
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod revell 25. 5. 2011 15:55

darden, osobne bych se toho nebal. Urcite se do toho postupne dostanes, pokud, tak si stale muzes fotit na automat a stejne budes mit fotky technicky kvalitnejsi.
Precti si navod nebo si kup/pujc knizku Mistrovstvi prace se zrcadlovkou (mozna si uz o ni drive slysel, takze jen pripominam). Pokud nechces kupovat tak muzes navstivit jeho stranky www.romanpihan.cz.
Casem budes zkouset prioritu clony, casu, ruzne iso a tak dal a taky zjistis, ze fotak mnohem rychleji ostri a exponuje. Takze klidne do toho.
revell
Návštěvník

Další stránka