Co do max. 15.000,-Kč?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod hmpf 21. 1. 2011 19:31

Tak se pochlubim ještě doma nic nemáme smutný to příběh, není skladem a ani pomalu 3 týden od objednávky žádná zpráva jen až bude tak bude tak si už řikám kdy to vůbec bude.

Na ten menší objektiv jsem koukal, je to přesně co bych chtěl velikost dobrá světelnost taky..

Novej E-PL2 musim říct, že je hodně pěknej :-)) musim vydržet být silný, zrcodlovka je určitě pro nás to pravé.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daemonius 21. 1. 2011 22:06

Pokud ti nevadí 4/3 formát, tak ze všech 4/3 je naopak E-PL2 velmi dobrá volba. Zrcadlovka je v tomhle formátu prakticky zbytečnost. Pokud by někdo jo chtěl 4/3 zrcadlovku, tak E-3, což je asi to nej co Olympus vyrobil. Navíc se dneska prodává z druhé ruky velmi příjemně levně a servis Olympusu je skvělej.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod metyn 22. 1. 2011 06:33

já být tebou tak tu objednávku na megapixelu zruším a objednám jinde. odtud se jí jen tak nedočkáš. ty nevíš, že pro megapixel pentax jako značka nic neznamená? pro bouušku a spol jedině nikon a kanón, pak dlouho nic a pak panas a olympáč. oni na sklad prakticky objednávají pentaxe po 1 ks a pak se diví, že je nemohou od zastoupení dostat protože jsou vyprodané - tyto informace mám od zastoupení pentaxe pro čr. to, že ti nabídli fotokurz zdarma? věřím tomu, že každý uživatel zrcadla ti poskytne tytéž informace jen stačí někoho požádat aby se ti dopoledne věnoval anebo po praze za litr +- tyto kurzy pořádá "kdekdo". ten litr ušetříš např tady http://www.vse4you.cz/pentax-kx-da-l-18 ... -1018.html BUĎ FIT!!!
metyn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hmpf 22. 1. 2011 09:39

Na vse4you jsem ho chtěl původně objednat a když jsem viděl ten kurz na megapixelu tak jsem se rozhodl pro megapixel pokud to je tak, tak to teda zrušim a objednám na vse4you.
Byl jsem pro jistotu osobně v megapixelu a oni ani neví kdy jim to přijde prý se Pentax nevyjádřil, ale ujistili mě že prý budou.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bOB_iK 22. 1. 2011 11:28

čau, řeším uplně stejný problém.Taky vybírám z modelů N D3100, P K-x a O E-600. Byl jsem na ně kouknout v Megapixelu v Brně ale to K-xko tam neměli takže jsem ještě nic nevzal. Psal jsi že jsi Olíka suveréně vyřadil. Zajímalo by mě proč? Zpracování těla a objektivů bylo jasně lepší oproti Nikonu, jediné co mě na něm vadilo byl malý grip. Ted jsem ho objevil na Aaronu v DZ kitu s batery gripem za ted už 15 500,-(ještě včera tam byl za 14 700,- :( ). A ted jak koukám tak zdražili aji D3100 z 13 790,- na 14 990,- .jsem zaváhal :-D ale nenapadlo mě že by stěma cenama mohli tak zahýbat :) . U toho Pentaxu mě sere ten špatný druhý zoom objektiv, kdyby byl na úrovni nikonáckého, kerý se mně naopak moooc líbí, tak bych asi neváhal.
bOB_iK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod exBURN 22. 1. 2011 11:45

Tak teď jsem řešil něco podobného. Měl jsem Oly E-520 s 14-42 seťákem a ZUIKO 70-300mm.

Oly byl fajn - naučil mě fotit, ale velice rychle jsem našel jeho limity - ISO 1600 na hranici použitelnosti, vyší žádná možnost. Ostření pomalé jako slimák. Jinak ale velmi solidní foťák. Ovšem nabídka objektivu je za raketu - lepší seťák - 13 tisíc, světelnější tele- raketa,-
Rozhodl jsem se 4/3 opustit a vybíral jsem přesně z těchto možnosti co se zde probíraj:
D3100/D5000 - dobrý foťák ALE - nemá ostřící motorek v těte, takže teleobjektiv nejlevněji za 10k, macro objektiv dalších +-10k atd..... Navíc ani stabilizace u levnějšího řešení není... Pokud Nikon tak jedině D90 což je luxusní přístroj, ale mimo rozpočet.

Canon 500/550D - 500 je už podle mě stará a 550 je drahá (na to že je plastová)

Pentax k-x : výborné ISO (6400 vypadá jak 1600 u olyho), super úchop, baterky se dají řešit (eneloopy jsou fakt bomba). Ostření a stabilizátor v těle...

Pro mě bylo rozhodnuto a vzal jsem Pentax - jsem z něj nadšený, jelikož jsem si k němu hned sehnal bazarového tamrona 70-300 za 2000,-!! který má i macro režim a není vůbec špatný. Jádoporučuji K-x, je to dobrý foťák a nebo Canon 500/550D. To vše hlavně díky objektivům a dalšímu příslušku, které je u těhle značek řešitelné. Nikon a Oly tě u objektivů sežerou

-- 22. 1. 2011 12:11 --

mimochodem dobrá cena:http://www.pixmania.cz/cz/cz/3832297/art/pentax/k-x-eerny-objektiv-dal-18.html?srcid=7486&Partenaire=Miton&CodePromo=oui&aftrack=TWpNd016czNOemcxOzEyOTQ2ODgxODE7#
exBURN
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elho_cid 22. 1. 2011 13:06

K-x uz odchazi, prichazi K-r. Podle polaku stoji za to si za nej priplatit:
http://optyczne.pl/144.1-Test_aparatu-P ... 4%99p.html

Nejen lepsi displej, ale hlavne jeste rychlejsi AF, ucinnejsi stabilizator a 6 snimku za sekundu.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 22. 1. 2011 15:15

bOB_iK píše:Psal jsi že jsi Olíka suveréně vyřadil. Zajímalo by mě proč?

Ahoj snažil jsem se vyhledat co nejvíc informací a důvod našel jsem přesně to co píše exBURN.
Já tomu nerozumim, že jo. Ale na základě sympatií jsem se rozhodl pokud zrcadlo tak K-x a pokud bezrcadlovku tak Olympuse E-PL2. Ale chceme zrcadlovku tak bude Pentax.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bOB_iK 23. 1. 2011 16:10

s exBURNem jsem to už dřív řešili po mejlu :-) . Stejně si myslím že se vtom až moc rýpu, bude to moje první zrcadlo a nadšený budu z kteréhokoliv. Můj problém je, že chci co nejlevnější a to zdůvodu toulek okolo vody(a často i přímo vodou) a tím pádem nebezpečí z toho vyplívajícím. Takže celkově do náročnějších podmínek. Proto chci taky něco malého, lehkého leč bohužel nic není uplně ideální. Tak at ti K-x ko spokojeně slouží.
bOB_iK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hmpf 24. 1. 2011 15:43

Já nevim s tou piximania cena sice pěkná, ale možná tam u toho nebude český návod a v případě, že by se s tím náhodou něco stalo tak by to taky nebylo úplně ideální.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kromec 24. 1. 2011 17:51

Český návod neni problem vygooglit a Pentax poskytuje roční mezinárodní záruku viz:
http://pentax.cz/web-content/servis.htm
Ale nevim jak se postaví český servis k nákupu s pixmánie. Zkus si to ověřit v autorizovaným servise.

O nákupech zbozi na pixmánii je toho na netu hodně, zkus pohledat a udělat si obrázek sám.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elho_cid 24. 1. 2011 18:18

Objektiv typu limited nebo podobný bych bez obav koupil i bez jakékoli záruky. Ale na tělo se 2 roky záruka hodí. Je v tom spousta složitostí, co se můžou podělat.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daemonius 24. 1. 2011 18:56

Nákup z Pixmanie bez obav.. když se trošku zbuzerujou, tak i vrátěj peníze. :D

Jinak v rámci EU platí 2 roky záruka na vše. Tedy i nákup z Pixmanie (ta je ve Francii). Servis by se k tomu měl postavit čelem, tedy dobře. :)

Limited objektivy jsou to skoro nej co Pentax dělá, takže bych neměl moc obavy. Jinak je výhoda, že na Pentax jde nacpat taky skoro cokoliv.. klidně i včetně Zeiss objektivů.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod elho_cid 24. 1. 2011 23:36

To mi připomíná, že bych si měl pořídit matnici s klínem. Zeiss je sice výbornej, ale štve mě, že s ním mám tolik fotek rozostřených.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 25. 1. 2011 00:22

Objednáno na vse4you, při telefonátu přátelské jednání, rychlé odpovědi přes maila, nezbává než vřele doporučit KX mají skladem. U megapixelu bych se opravdu asi nedočkal kdo by to byl řekl ;-)
Nabíječku jsem objednal na alfacomp FK Technics IPC-1L + Sanyo Eneloop NiMH 2000. Snad ta nabíječka nebudou vyhozené peníze, na vse4you mají ty Eneloopy i s nějakou nabíječkou Sanyo za 4 stovky.
Ještě jakou by jste vybrali brašnu? Mě by se líbila nějaká kompaktní, když tam bude místo na jeden objektiv navíc tak se nic nestane.
Tohle se mi líbilo, ale chybí mi tam poutko přes rameno škoda Pentax neopren case
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků