Digitální zrcadlovka

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ganec 9. 3. 2011 09:34

Rop píše:chtěl bych fotit především: pohybující se objekty (auta, vlaky ...), krajinu (optimálně z výšky), vzdálené objekty (které bych si rád "přitáhnul") ...
obavam sa ze a to 18-105 VR nebude stacit

Podla "kritiky" M. Surkalu je to vraj velmi pomaly objektiv a dosah tiez nema pozadovany (asi len ako 5x zoomove kompakty, hoci vypada a vazi ako teleobjektiv).
Dokupenie teleobjektivu by teda bola nutnost .. a to by uz bolo nad rozpocet. Teda treba si vybrat:
- bud navysit rozpocet (na D90 + teleobjektiv)
- alebo si vybrat nieco ine (spominane DZ kity alebo tu akciovu Sonku + dokupit teleobjektiv)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daf 9. 3. 2011 10:31

Ja s ním fotil Rally a podle mě docela stíhal.
http://daf.rajce.idnes.cz/Barum_Rallye_2010/
Na velké pohybující se objekty není potřeba superrychlý teleobjektiv. Ty fotíš s odstupem což není pro AF takový problém a navíc když rozumně přicloníš.
Daf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rop 9. 3. 2011 14:46

D90 se škrtla tím, že nemá čeština ... a přece jenom moje íngliš, dojč ... a zkušenosti s focením nejsou takové, abych si mohl koupit něco bez češtiny :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elho_cid 9. 3. 2011 15:31

Nemyslím že těch pár výrazů je problém si přeložit a naučit se, ale co třeba Pentax K-r? Drahý není, rychlý je, čeština je samozřejmost a pěkný tištěný návod přikládají.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod player 9. 3. 2011 17:51

Jen pro zajimavost, kdyz jsem si D7000 na zkousku dal do cestiny, tak jsem vetsine vyrazu v menu nerozumnel :D
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iggi 9. 3. 2011 18:21

verim tomu ze aj do tej D90 ak tam ozaj nieje tak dokazes nahrat cestinu....
iggi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod team_daddy 9. 3. 2011 20:43

Iggi: cestina do D90 neexistuje
Nikon D90 + Nikkor AF-S 18-70mm f/3.5-4.5G ED + Nikkor AF-S 35mm f/1.8G + Nikon SB600 + Velbon Sherpa 200R a do kapsy Panasonic LX3

Historie: Nikon F65 -> Nikon Coolpix 3100 -> Canon IXUS 55 -> Nikon D40 ->
team_daddy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod iggi 9. 3. 2011 20:56

Jaj ja som myslel len ze ten model z toho sedeho obchodu nema cestinu :)
Ale inak ja mam eos 40d a ani neviem aly jazyk tam mam :d vacsina vyrazov je aj tak lepsia v eng a neda sa ani dobre prelozit.
Iggi
iggi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daf 10. 3. 2011 08:11

Myslím, že člověk nemusí být dobrý angličtinář, aby si neporadil s několika technickými termíny, které se v menu fotoaparátu neustále opakují. Nehledě na to, že když si člověk fotoaparát jednou nějak nastaví, tak se do menu v podstatě memusí. Zrovna u D90 jsou všechny potřebné funkce vyvedeny na tělo foťáku a na stavovém displeji přehledně zobrazeny. Na velkém displeji akorát kontroluješ histogram a zaostření.
Daf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jirka S 10. 3. 2011 13:38

Jak se dá jednoduše přeložit třeba bracketing? Jen mě to tak napadlo, byť to není funkce, kterou bych denně používal, ale jen v souvislosti s tou "nezbytnou" češtinou.

:-)

-- 10. 3. 2011 13:40 --

Aby bylo jasno, chtěl jsem tím vyjádřit z mého pohledu bezdůvodnost českého menu. I kdyby to můj foťák uměl, stejně bych u té A zůstal.
Jirka S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 10. 3. 2011 15:20

Bracketing, většinou se používá termín expoziční vějíř.. přišel sem na to vcelku náhodou pokus/omyl na starém kompaktu. :D

Co sem měl v ruce, tak mělo češtinu všechno a proto sem to všechno přepnul do angličtiny. :D
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Fojťan 10. 3. 2011 15:37

Daf píše:Ja s ním fotil Rally a podle mě docela stíhal.
http://daf.rajce.idnes.cz/Barum_Rallye_2010/
Na velké pohybující se objekty není potřeba superrychlý teleobjektiv. Ty fotíš s odstupem což není pro AF takový problém a navíc když rozumně přicloníš.

toto platí pouze, když fotíš sledovačku (z boku). Když fotíš auto, co jede proti tobě nebo od tebe (a nemusí to být formule, stačí i tady rallye, a úhel vůči autu nemusí být ani zcela nulový), tak je rychlost ostření dost zásadní.

a ještě k tématu: byť na to hřeší a jsou dražší, jak správně podotkl někdo z předchozích diskutéru, volil bych určitě nikon nebo canon. Tato úvodní (dražší) volba se vrátí zpět v delším časovém horizontu, pokud tedy člověk s focením pokračuje. Pokud jde o dovolenkový fotoaparát, je to samozřejmě jedno, protože sony/pentax nabízejí technicky v podstatě to samé.
learnin' to fly
Fojťan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fredddie 10. 3. 2011 19:30

Daemonius píše:Bracketing, většinou se používá termín expoziční vějíř.. přišel sem na to vcelku náhodou pokus/omyl na starém kompaktu. :D

Co sem měl v ruce, tak mělo češtinu všechno a proto sem to všechno přepnul do angličtiny. :D


Tak přeložený bracketing mě fakt pobavil.. :tleskani :tleskani :tleskani
Fredddie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daf 10. 3. 2011 19:45

Tohle je foceno v poměrně velké rychlosti skoro zepředu http://daf.rajce.idnes.cz/Barum_Rallye_ ... 10-006.jpg Jde to docela dobře. Mnohem náročnější než Rallye je vyfotit třeba běžícího psa. Na 20m AF nepřeostřuje tolik, jako třeba ve vzdálenosti kolem 5m. Nakonec to taky nějak jde, ale opad je již poměrně značný http://daf.rajce.idnes.cz/Alex/#Alex_001.jpg Samozřejmě že rychlý AF je nepostradatelný u dlouhých světelných teleobjektivů, kdy je minimální HO a riziko rozostření mnohem větší než u seťáku s clonou 5.6. Nechci tímto zpochybňovat potřebu rychlého AF, ale jen poukázat na to, že ani se seťákem to není zas taková tragédie.
Daf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 11. 3. 2011 08:47

Seťák má větší HO díky menší světelnosti, ta to schová.
Tady je hezké srovnání kontinuálního ostření na přijíždějící auto:
http://dl.dropbox.com/u/8053838/REFLEX_2011_v2.pdf

Docela dobře ukazuje že EVIL zrcadlovky jen tak nenahradí.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků