Kompakt kolem 6K

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Který?
Samsung WB650 4 %  36%  [ 4 ]
Panasonic TZ10 3 %  27%  [ 3 ]
Canon SX120 IS 4 %  36%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 11

Odeslat příspěvekod robbert 15. 9. 2010 07:54

Zdravím,

jsem laik a vybírám foťák, obracím se na vás s prosbou který z uvedených vybrat a proč?
Chci, aby se dal nastavovat i ručně nejen automat, prostě takový foťák pro hračičku v cenové relaci kolem 6K.
V hledáčku mi ulpěly tyto:
Samsung WB650 a
Panasonic TZ10
Canon SX120 IS

Tak a teď babo, vlastně Digiareno raď :-D
Případně uveďte proč.

Díky
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 15. 9. 2010 08:09

Samsung WB550
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod odklizec 15. 9. 2010 09:09

Na velky zoom se vykasli. V praxi ho tolikrat nepouzijes, jednoznacne vic ti bude chybet svetelnost. Dalsi problem je, ze vsecho to jsou premegapixelovane kramy. Takze radim, vzit neco, co ma nejsvetelnejsi objektiv a co nejmene MP. Vzhledem k omezenemu rozpoctu ti ale nezbyva, nez zustat v kategorii pidicipu, kde to se svetelnyma zoomama neni zadna slava. Nastesti, co do MP se da neco rozumneho vybrat.

Moje rada je Samsung WB2000. Samsungy jsou cim dal tim lepsi a prinaseji funkce, ktere konkurence zatim nema nebo teprve nasazuje. Obrazove taky nejsou spatne, i kdyz krome EX1 a NX rady jsou v nich pidi cipy. Ale jinak jsou vybavene velmi dobre. Tenhle ten Samsung ma i RAW, co v tehle kategorii fotaku neni vubec obvykle. A i kdyz ted treba o RAWu vubec neuvazujes, je to vec, ktera ti do budoucna dava dalsi moznosti "hrani si" a umozni ti dostat z fotaku maximum.
odklizec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod robbert 16. 9. 2010 06:37

Jak už to tak bývá, tak jsem nakonec odbočil a na 99% si vezmu tohle:

http://www.megapixel.cz/samsung-wb2000
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 16. 9. 2010 06:49

:hm Za ty peníze by nic lepšího nebylo? A to jsem příznivec Samsungu
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 16. 9. 2010 07:25

Co je lepší a proč??, Povídej přeháněj :-P
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod odklizec 16. 9. 2010 08:30

robbert, rozumna volba. Neni to dokonale, ale v tehle kategorii asi to nejlepsi a nejvybavenejsi, co muzes za svoje penize dostat.

Petr1968, obavam se, ze neni. Ale mozna jsem neco prehlidnul? Pokud o necem vis, tak sem s tim! Ja vychazim z toho, ze tohle ma 24mm startujicich na f2.4, RAW, automaticke i manualni rezimy a krome jinych srand i full HD video. Ne ze by mne osobne video nejak trapilo, ale pro nekoho muze hrat roli? Navic to ma slusnych 10MP, ze kterych se da z RAW vytahnout fakt hodne. U 90-95% konkurence v tehle tride a za tuhle cenu RAW nenajdes. Robberta mozna RAW momentalne vubec netrapi, ale az se fotak nauci pouzivat a nastuduje vsechno co to umi, treba bude chtit jit dal a to mu RAW rozhodne umozni. On i tak nakonec jednou koupi zrcadlo/bezzrcadlo ;) Musime tam vsichni...
odklizec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod robbert 16. 9. 2010 09:00

Odklizeč: Co se týká Rawu je to tak jak píšeš. Je to určitě bodík plus, protože to beru, že snad dojde i na tohle. Líbí se mi, že má jak manuální tak automatické režimy. Video zatím nebylo až tak podstatné, šlo opravdu o ty fotky a o zábavu při jejich pořízení a následných úpravách...
O zrcadle/bezzrcadle jsem taky uvažoval, ale tam se musí dojít postupně... Takže pro mě ještě docela dlouhá cesta...

A opravdu mě to přijde zatím pro mě jako řekněme nejvyváženější a za ty peníze asi to nej...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod odklizec 16. 9. 2010 09:49

Mr. Semtex, kde sa da koupit S90 za 6000? ;) Jinak S90 ma zasadni problem s prilis volnym zadnim ovladacim koleckem. Dost lidi na to nadava a co jsem zkousel, je to vazne na nervy. Takze kdyz uz, tak S95, ktery uz to (pry) ma fixnute.
odklizec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metyn 16. 9. 2010 10:15

nechcu vám do oho pánové moc kafrat ale ten samsung taky není za 6 litrů anebo sem něco přehlídl, tak sem s tím -:) . já sem pro tu s 95, je to sice nárust ceny 50% ale asi bych to obětoval.
metyn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod robbert 16. 9. 2010 10:35

Ceny Samsung 6600
Cannon 7990 tady je dost podstatný rozdíl...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 16. 9. 2010 10:51

F 2,8-5,8 . Kde je to 2,4 ???? Samsung WB 2000. Mám obavu ,že jako videokamera je lepší než foťák.Ale ani konkurence nenabídne více(tedy jak v čem) Zakup uvidíš.
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod odklizec 16. 9. 2010 11:02

metyn, taky bych vzal radeji S95, ale jeho cena je tesne pod 9000. Tazatel chtel fotak kolem 6000, co ten WB2000 je. S90 bych osobne nebral, protoze to volne ovladaci kolecko je fakt opruz a i kdyz ma WB2000 taky svoje mouchy a mensi senzor, funkcni vybava se mi za 6600 zda velmi slusna. Ktery druhy kompakt umi 10fps v plnem rozliseni? ;)
odklizec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlsladky 16. 9. 2010 11:12

Tady se dají najít ceny i recenze těch aparátů osobně bych šel do těch Samsungů WB-550, WB-2000:http://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz/samsung-wb550/recenze/
vlsladky
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků