Kompakt kolem 6K

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Který?
Samsung WB650 4 %  36%  [ 4 ]
Panasonic TZ10 3 %  27%  [ 3 ]
Canon SX120 IS 4 %  36%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 11

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 16. 9. 2010 12:00

robbert píše:Ceny Samsung 6600
Cannon 7990 tady je dost podstatný rozdíl...


Cenový rozdíl je 1300Kč.. Pokud je někdo takový blázen, aby dal za kompakt od Samsungu skoro sedm tisíc, tak je tohle rozdíl už opravdu minimální.. 8-)

Navíc původní dotaz zmiňoval kompakty v docela širokém cenovém rozpětí, takže asi tak..
Mr.Semtex
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 16. 9. 2010 12:25

WB 500 stačí. A pokud chce HDMI výstup tak WB 550. 7000 je už opravdu moc. Ale pokud někdo touží po Full HD videu,potom ano. Jeho volba
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metyn 16. 9. 2010 12:57

to odklizeč: vždyť sem psal, že do toho nechcu moc kafrat a že nárust ceny je 50%, já bych to prostě obětoval. ale jinak ty samsále se stále lepší ve všech třídách viz nx100, akorát to video zatím nicmoc, já vím, tebe to netrápí páč nejsi kameraman. čemuže se divím tak v zadání je kompakt do 6 ooo kč ale z uvedených 3 jsou 2 cenově mimo mísu. tak ať teda napíše do 7OOO kč a pak ten rozdíl na s95 už bude pouze 900 kč. to je docela podařená uvaha ne? do 6000 kč jedině sx 130 nebo samsung wb 600 .
metyn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod neradil 16. 9. 2010 13:24

Možná by stálo za úvahu, kdyby jsi nám upřesnil, jakou prioritu od foťáčku požaduješ - rozsah ohniskových vzdáleností, světelnost, natáčení videa, apod. Např každý z navrhovaných - Samsung, Panasonic, Canon je lepší v jiné oblasti. Pominu nyní cenu, protože by jsi byl dosti omezen. Tu by bylo také dobré upřesnit, co je reálné. Až pak se dají podat seriózní návrhy.
neradil
Návštěvník

Odeslat příspěvekod robbert 16. 9. 2010 13:45

Mr.Semtex píše:
robbert píše:Ceny Samsung 6600
Cannon 7990 tady je dost podstatný rozdíl...


Cenový rozdíl je 1300Kč.. Pokud je někdo takový blázen, aby dal za kompakt od Samsungu skoro sedm tisíc, tak je tohle rozdíl už opravdu minimální.. 8-)

Navíc původní dotaz zmiňoval kompakty v docela širokém cenovém rozpětí, takže asi tak..


Cenový rozdíl je v prvním případě 10% ve druhém skoro 33% a to je docela dost...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 16. 9. 2010 13:58

Rozdíl mezi WB 500 a WB 600 je co se týká fotek žádný. Tedy je: o<:) WB 500 je lepší :D WB 600 má větší ZOOM a více Mpix. Obojí k ničemu
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neradil 16. 9. 2010 15:58

Ten WB 500 by nebyl špatný. Za cenu cca 5.5k Kč je i v limitu. Ale jak jsem psal, záleží co robbert preferuje. To zatím nevíme.
neradil
Návštěvník

Odeslat příspěvekod robbert 16. 9. 2010 16:31

Robbert preferuje možnost maximálního ručního nastavení. Preferuje možnost raw formátu pro případné hraní si s fotkami a jejich následnou úpravu. Dále určitou univerzálost použití tedy možnost mít slušné fotky i za šera. Video je spíše příznivým doplňkem než nutností. A ještě maximální cena opravdu max je 7000. S tím, že pak jsou takově věci jako jednoduchost jednotlivých nastavení atd...

Takže asi tak nějak...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neradil 16. 9. 2010 18:34

Tak to ukazuje na Canon. Bohužel ta cena je mimo. Takže kompromis Samsung. Osobně bych to však ještě zvážil.
neradil
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 16. 9. 2010 20:27

odklizec píše:Ktery druhy kompakt umi 10fps v plnem rozliseni? ;)

Sony WX5, alebo Nikon S8100 (a jked ten sa vraj v europe nebude predavat)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod siber 17. 9. 2010 16:36

Taky mám v plánu koupit nový kompakt. Různé recenze srovnávám už asi měsíc a zatím u mě jasně vítězí wb2000. Výše zmiňované modely mají vždy nějakou mouchu nebo jsou cenově uplně mimo. Docela se mi ještě líbil panasonic fx700, ale ten se v ČR ještě neprodává a recenzí na něj je taky málo.
siber
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod neradil 17. 9. 2010 21:27

Papírové parametry vypadají na kompakt dobře. Jen kolik bude u nás stát. (pan)
neradil
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JoxY 22. 10. 2010 23:12

Odporucam precitat. Ale ano, kazdemu chuti nieco ine, na videa je jednoznacne lepsia WB2000, ale na fotky WB650 si myslim.

http://www.dpreview.com/reviews/Q210gro ... page24.asp
JoxY
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ghost_sk 23. 10. 2010 21:04

Petr1968 píše:F 2,8-5,8 . Kde je to 2,4 ???? Samsung WB 2000. Mám obavu ,že jako videokamera je lepší než foťák.Ale ani konkurence nenabídne více(tedy jak v čem) Zakup uvidíš.


Ma 2,4-5,8. Prototypy mali pociatocnu 2,8, ale Samsung to este vyladil.

Hlavnu vyhodu tohto fotaku vidim v jeho univerzalnosti. Je len malo pristrojov, ktory ponuknu v takomto kompaktim prevedeni, tolko moznosti a funkcii.
No a nikto tu nepomenul jednu z jeho najlepsich vlastnosti a tym je AMOLED display s vysokym rozlisenim, ktory mu mozu zavidiet skoro vsetci konkurenti.
Urcite odporucam recenziu na digimanii, kde je tento model dopodrobna zrecenzovany.
V pripade otazok a nejasnosti rad odpoviem, nakolko ho uz dlhsie mam a pouzivam.
Ghost_sk
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JoxY 24. 10. 2010 02:00

Rovnako, kto by mal zaujem, vlastnim WB650, kto by mal zaujem, moze sa pytat a aby som uz uplne opakoval po Ghostovi, recenzia je na digimanii :D
JoxY
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků