panasonic lumix LX5 vs canon_powershot_s95 - tazky vyber

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod xtonda 10. 9. 2010 13:33

Dobrá zkoumal jsem jen tu fotku na ISO 800 a velmi zběžně - levý okraj, přišlo mi to obojí tak šíleně rozpatlané, že sem to dál nezkoumal. Jinde jsem si prohlížel škálu fotek na různé ISO z LX5 a rovněž došel k závěru že ISO 400 je strop smysluplného. ISO 800+ jedině ve velké nouzi a do RAW. Bohužel zrovna v té galerii na Picasa není ni jedno srovnání s ISO 200 a 400. Ano, na té poslední fotce i na té s ISO 800 (69,70) jsou kontrastní detaily lépe zachovány, na 79-80 text na notebooku na 69-70 kelímek od jogurtu, patrně důsledek funkce intelligent resolution. Naopak kelímek od jogurtu na 79-80 vypadá lépe z Canonu. Každopádně máme jen odkaz na tu galerii bez komentáře autora, nevíme jaké bylo nastavení LX5 a co by se dalo dosáhnout jeho změnou, každopádně trvám na tom, co sem napsal, pokud nevadí velikost, hmotnost, cena je IMO LX5 lepší volba.
xtonda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod neradil 10. 9. 2010 18:19

veto píše: A neradil ked suhlasi, tak tiez moze podat vysvetlenie, preco nerobi fotky mobilom.

Máš pravdu. Mobilem fotky nedělám, protože můj mobil nemá foťák :oboze .
neradil
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 10. 9. 2010 18:31

Kromě kompaktů s APS-C nebo Fuji, je strop pro rozumné ISO 400. Vzhledem k velikosti a hustotě senzorů je to myslim pochopitelné. Osobně jsem nefotil ani s FUJI na něco jiného než základní ISO. Nemá to smysl.. kdo chce vysoké ISO, nechť si koupí dSLR (nebo bezzrcadlovku).
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Larssen 14. 9. 2010 19:12

Vybírám mezi stejnými fotoaparáty a taky se nemůžu rozhodnout. Panasonic má v galerii uvedené výše lepší fotky. Na druhou stranu o Canonu se ví, že přesvětluje a kompenzaci expozice je potřeba nastavit o třetinu až dvě do minusu. Potom by to vypadalo trochu jinak.

Panasonic se lépe drží, má ovládání klasického fotoaparátu, moc se mi líbí tlačítko pro video na horní straně a asi bych si užil s voličem formátu fotografie na objektivu. A co teprve širší objektiv, ten by se velmi hodil.

Canon je zase kompaktnější, a to je pro mě důležité hledisko. Nemá odnímatelnou krytku objektivu, což by mě u foťáku do kapsy asi trochu štvalo. Víc se mi líbí logika jeho menu. Hodně fotek jsem udělal s S90, který mi dost vyhovoval.

Chtěl jsem si koupit S95, s LX5 jsem začal srovnávat až později. Zítra si ještě oba dva pořádně osahám a rozhodnu se. Víc to ale vidím na S95.
Larssen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod frankgrimes 14. 9. 2010 20:42

ja vlastnim konecne LX5, musim sa priznat ze fotoaparaty su pre mna spanielska dedina a toto je prvy (taky vykonnejsi) co mam inak, mam nejaky stary canon powershot a520 tusim.
s LX5 som velmi spokojny, nikdy by som nepovedal ze by mi tak sadol do ruky, sice je trochu viac objemnejsi ale tak na fotak (aspon ja) si vzdy nosim puzdro, keby mi islo o kompaktnost tak si kupim nejake mydlo co dam len do vrecka a idem stym hocikam (tak do 3000kc).

ked budem mat nejake solidne zabery za ktore by som sa nemusel hanbit tak to sem pridam :)
frankgrimes
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 14. 9. 2010 20:59

Klidně to zkus. Btw. kdyby se ti chtělo, udělej nějakou krajinku, vyfoť to v RAW (RW2 myslím) a hoď to někam na net.. docela rád bych se na to mrknul co s tím jde udělat.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod m.jany 5. 10. 2010 15:28

zdravím ve spolek, dnes jsem zde do rubriky LX5 v sekci kompaktů dával svůj příspěvek ohledně srovnání EX1, S95 a LX5. Jedná se pouze o můj subjektivní názor, ale možná že by spolu se zadaným odkazem mohl i někoho zajímat. Já se spíše kloním k LX5.
m.jany
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod neradil 7. 10. 2010 07:24

Veto: tak co jsi pořídil. A jak jsi spokojen?

Frankgrimes: Už se Ti povedlo s LX5 něco pěkného vyfotit? Aby si se s námi podělil.
neradil
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Odar 2. 6. 2011 18:05

Ma niekto skusenost s Nikon Coolpix P7000 v porovnani s LX5? Moj favorit je LX5 - kolega ma LX3, viem ako to foti a co od toho mozem ocakavat. Akurat v podobnej cene som natrafil na Coolpix P7000. Zial som nenasiel ziadne priame porovnanie s LX5.

Fotit budem bezne veci, dovolenka, nejake tie "rodinne seslosti". Myslim, ze skor budem fotit vo vnutri, ako vonku. Sem tam nejake detailnejsie zabery techniky (hifi, pocitac).
Bavilo by ma mozno fotit makro, ale to by som musel do vybavy nahadzat cca 2500 EUR (aspon podla konzultacie s kolegom, ktory robi umelecku fotografiu) a to nechcem :D Hladam co najlepsie riesenie okolo 400 EUR +/- autobus.

Digitalnu zrkadlovku nechcem, kvoli rozmerom a kvoli tomu, ze sa poznam - nahadzal by som do toho neskutocne prachy a jedneho financne narocneho konicka uz mam :D

Vdaka za prinosne nazory.
Odar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod janfran 2. 6. 2011 18:54

K focení vevnitř je vhodnější LX5 díky lepší světelnosti. Venku můžeš uplatnit jak širší záběr LX5, tak i podstatně delší zoom P7000, záleží co budeš nejčastěji fotit a jak moc jsi ochoten nahrazovat zoom nohama.
Těch 2500 eur za makro je částka trochu z "jiného světa". Tvoje požadavky na makro budou pravděpodobně o dost nižší než u kolegy, takže si vystačíš i s mnohem levnějším vybavením. Např. kolem 1000kč se dají koupit celkem slušné makropředsádky.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Odar 2. 6. 2011 19:05

Toto je napr fotene LX3jkou
http://img683.imageshack.us/img683/9559 ... 416574.jpg
http://img143.imageshack.us/img143/9607 ... 616574.jpg
Tej muche ale nevadilo, ze mala od seba objektiv cca 1 cm. On mi to vysvetloval tak, ze so specialnym objektivom vie fotit makro trebars z 30cm vzdialenosti a tym padom je mensia pravdepodobnost, ze "zver" odplasi :)
Ta "makropředsádka" sa da dokupit aj na LX5?

Inak z toho co pises mam pocit, ze pre mna by LX5 bola vhodnejsia. Toho zoomu som si vedomy - preto neuvazujem napr. o jazdenej LX3, aj ked na nemeckom EBay sa pohybuju okolo 250 EUR v zachovalom stave. Ta LX5 mi pride ako vhodnejsi kompromis svetelnost / zoom.
Odar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod janfran 2. 6. 2011 19:36

Podle mě makropředsádka u LX5 použít jde, ale nešroubuje se přímo na konec objektivu. Musíš ji přišroubovat přes adaptér, jak je to vidět tady: http://farm2.static.flickr.com/1103/509 ... 9023d9.jpg (jen adaptér)
Ta předsádka je dobrá právě k tomu, že potom můžeš zazoomovat a fotit z větší dálky, takže ti hmyz neuletí, a přitom může být na fotce i větší, než při focení z 1cm bez předsádky.
janfran
Návštěvník

Předchozí stránka