nikon coolpix p100

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ganec 1. 7. 2010 15:00

hovoria o nizkej HO (hlbke ostrosti) .. vlastnost, s ktorou zvycajne musia (!) majitelia (bez)zrkadloviek bojovat .. ale uz si na to zvykli a tak spravili znudzecnost: nazvali to "praca s hlbkou ostrosti" a je to prezentovane ako najvacsia vyhoda velkych chipov (lebo obcas sa to hodi a zaber potom vyzera fakt efektne)

No toto (rozmazane pozadie) sa ciastocne da dosiahnut aj s ultrazoomami (pri dobrej kompozicii aj s kompaktami), pripadne postprocessingom v editore, kdezto rozmazanu fotku uz nezostri nic...

-- 1. 7. 2010 16:01 --

Ja som sa v diskusii o vhodne telo+sklo na makro ? docital:

ja jsem napriklad s kombinaci Tamron 90 & Hoya +4D fotil pri zvetseni 1:1 na clony F22-F32
S Tamronem 180 si ale uz netroufam jit nad F18 pro zachovani vyborne kresby.
Jinak blesk je samozrejme pro tyto clonova cisla nezbytny...

tu je HO tiez skor problem .. ak chces aby cely chrobak bol ostry, nie len jedno tykadlo, musis znizit svetelnost (zvysit clonu)

-- 1. 7. 2010 16:06 --

pikachu píše:.. na to,abych se to naučil mi zatím stačí ten Nikon D5000 v základní verzi(12k),pokud mě to chytí a půjde mi to dobře,tak si koupím něco jak má strejda a pokud se to nenaučím,tak skončí v šuflíku a budu fotit dál kompaktem.. :)
EDIT: Ještě bych se chtěl zeptat,myslíte si,že někdy foťák může udělat takovou fotku(lepší) než co vidí lidský oko? Jestli třeba někdy bude fotka hezčí než pohled?

- uvedom si ale, ze so zrkadlovkou v zakladnej verzii mozes fotit len tolko ako s malickym 3x zoomovym kompaktom (aky mas kompakt?) .. DZ kit ti da omnoho viac moznosti fotenia
- samozrejme ze fotka moze byt krajsia ako to co vidis - problem je skor opacny: odfotit presne to iste ako to vidis ty
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod karmy 1. 7. 2010 16:09

srry, ale píšeš tu o tom že čtení je sice pěkná věc, ale že ověřit si to je lepší. Jenže ty tu teorii stále nechápeš, ověřovat budeš za pochodu, cvakat, cvakat, cvakat. Říkáš že ti nevadí úpravy v PC, ale říkají ti něco pojmy jako RAW, expozice, přepal, šum,..!?

Co ti tak zásadně vadí na kompaktu..?
Naposledy upravil karmy dne 1. 7. 2010 16:18, celkově upraveno 1
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pikachu 1. 7. 2010 16:12

Ne ty pojmy mě nic neříkají,ale mám programy s kterými si tu fotku dodělám podle svého gusta a ne podle tabulek...
Co říkate na tenhle? http://www.alza.cz/olympus-e-450-kit-d159973.htm

-- 1. 7. 2010 17:20 --

Na kompaktu mi nevadí nic,já když to řeknu blbě nechtěl,aby jste tady rozebírali jestli si mám koupit zrcadlovku nebo ne,to s dovolením nechte na mě,já se jen ptal na slušnej kousek do cca 13k..nic víc
pikachu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karmy 1. 7. 2010 16:37

vždycky to necháváme na lidech.. jen se jim snažíme poradit to nejlepší.

A k D5000.. do 13 tisíc se s objektivem vejdeš asi jen těžko.
k tý E-450ce ti tu jiní lidi asi řeknou víc..
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pikachu 1. 7. 2010 16:50

http://www.digiboss.cz/NIKON-D5000-18-5 ... DX/d38576/ to není s objektivem?

-- 1. 7. 2010 17:52 --

píšou,že je to úchatné na portréty a krajinu..nic jinýho jsem nikdy nefotil,nějakej lyžák,svatba teď řoční synovec..nic víc
pikachu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karmy 1. 7. 2010 17:07

jo, je.. jak už někdo psal, má to malej rozsah ohnisek (zoom) a navíc to není stabilizovaný, takže otázka je jestli by nebyl lepší 18-55 VR, nebo případně 18-105 VR.

Píšou to i u nejhoršího kompaktu všech dob.. Jo, svým způsobem je to pravda, pro někoho ty snímky asi úchvatné budou.
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pikachu 1. 7. 2010 17:16

Já nezoomuju,to když fotím synovce v pokoji,tak si radši popojdu dva kroky...co znamená,že to není stabilizovaný?
pikachu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karmy 1. 7. 2010 17:20

no, otázka je jestli by se pak nevyplatilo pevné sklo, ale za tu cenu asi stejně nic není, lidi, co myslíte..?

se stabilizátorem udržíte delší časy bez rozmazání, omlouvám se, ale nevím jak to vysvětlit bez toho abych do toho zatáhl expoziční prvky.. snad se to povede někomu jinému.
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 1. 7. 2010 18:26

Stabilizace znamená, že když fotíte v horším světle statické věci (budovy, stojící auta atd.), tak výsledná fotka může být vyrobitelná a ostřejší než bez stabilizace.

Jinak se na takové věci používá stativ, aby se fotka nerozmázla. Stabilizace je všeobecně přeceňovaná věc, na pohyblivé předměty to totiž víceméně nejde použít (tedy na lidi obvykle ne).
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pety 1. 7. 2010 20:00

Snížení ostrosti rozhýbáním může zavinit pohybující se objekt, fotoaparát nebo obojí. Stabilizátor omezuje rozmazání pohybem foťáku. Ač na něco "nelze použít", vůbec ho nevypínám. Hodí se tím víc, čím je delší ohnisko objektivu. A je nenahraditelný při focení v nestabilním prostředí (například z jedoucího dopravního prostředku) nebo v místech s nedostatkem světla (například jeskyně). Výborný pomocník při každodenním a reportážním focení.
Pety
VIP uživatel

Předchozí stránka