Fotak do 12000,- Kc

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod file12 16. 4. 2010 07:22

Sestra: chtěl bych se zastat zde radících. Vůbec nikdo nic nemyslí špatně a už vůbec ne pro to, že jste žena nebo že jste amatér. Já fotím zrcadlovkou dva roky a za amatéra se považuju taky. a to se zajímám o zrcadlovky více jak 4 roky. Jen se tu chtělo poradit a najít řešení co by Vám nejvíc vyhovovalo. A tak jak byl dotaz napsaný, podle toho vypadali reakce.
Nejlepší je když zde budete diskutovat sama a docílíme co nejlepšího výsledku. Ono se to nezdá, ale pak si najednou zrcadlovku brát nebudete že se Vám s ní nechce tahat. Na to co tu bylo vypsáno na focení jako příroda, momentky a tak ten kompakt opravdu stačí. U portrétu sice nebude takové rozmazané pozadí ale to by se dalo překousnout.
Pokud víte že se chcete posouvat dál a o focení se zajímat a víte že budete upravovat v pc, kupte zrcadlovku aby jste ji nemusela kupovat za rok dva. Pokud nechcete upravovat a nechcete se tahat se zrcadlovkou, kupte komakt canon S90, C G11, Panasonic LX3- z těch budou fotky kvalitní, s možností fotit (lepší možnost úpravy pc a manuálního nastavení) nebo Sony HX5, který se líbí mě, který fotí sice jen do jpg, ale má kvalitní i video, má funkce, které se dají využít i když se nechcete patlat v pc- např. panorama, nebo mod na focení v kostelech atd.

-- 16. 4. 2010 08:23 --

Sestra: chtěl bych se zastat zde radících. Vůbec nikdo nic nemyslí špatně a už vůbec ne pro to, že jste žena nebo že jste amatér. Já fotím zrcadlovkou dva roky a za amatéra se považuju taky. a to se zajímám o zrcadlovky více jak 4 roky. Jen se tu chtělo poradit a najít řešení co by Vám nejvíc vyhovovalo. A tak jak byl dotaz napsaný, podle toho vypadali reakce.
Nejlepší je když zde budete diskutovat sama a docílíme co nejlepšího výsledku. Ono se to nezdá, ale pak si najednou zrcadlovku brát nebudete že se Vám s ní nechce tahat. Na to co tu bylo vypsáno na focení jako příroda, momentky a tak ten kompakt opravdu stačí. U portrétu sice nebude takové rozmazané pozadí ale to by se dalo překousnout.
Pokud víte že se chcete posouvat dál a o focení se zajímat a víte že budete upravovat v pc, kupte zrcadlovku aby jste ji nemusela kupovat za rok dva. Pokud nechcete upravovat a nechcete se tahat se zrcadlovkou, kupte komakt canon S90, C G11, Panasonic LX3- z těch budou fotky kvalitní, s možností fotit (lepší možnost úpravy pc a manuálního nastavení) nebo Sony HX5, který se líbí mě, který fotí sice jen do jpg, ale má kvalitní i video, má funkce, které se dají využít i když se nechcete patlat v pc- např. panorama, nebo mod na focení v kostelech atd.

-- 16. 4. 2010 08:29 --

Sestra: chtěl bych se zastat zde radících. Vůbec nikdo nic nemyslí špatně a už vůbec ne pro to, že jste žena nebo že jste amatér. Já fotím zrcadlovkou dva roky a za amatéra se považuju taky. a to se zajímám o zrcadlovky více jak 4 roky. Jen se tu chtělo poradit a najít řešení co by Vám nejvíc vyhovovalo. A tak jak byl dotaz napsaný, podle toho vypadali reakce.
Nejlepší je když zde budete diskutovat sama a docílíme co nejlepšího výsledku. Ono se to nezdá, ale pak si najednou zrcadlovku brát nebudete že se Vám s ní nechce tahat. Na to co tu bylo vypsáno na focení jako příroda, momentky a tak ten kompakt opravdu stačí. U portrétu sice nebude takové rozmazané pozadí ale to by se dalo překousnout.
Pokud víte že se chcete posouvat dál a o focení se zajímat a víte že budete upravovat v pc, kupte zrcadlovku aby jste ji nemusela kupovat za rok dva. Pokud nechcete upravovat a nechcete se tahat se zrcadlovkou, kupte komakt canon S90, C G11, Panasonic LX3- z těch budou fotky kvalitní, s možností fotit (lepší možnost úpravy pc a manuálního nastavení) nebo Sony HX5, který se líbí mě, který fotí sice jen do jpg, ale má kvalitní i video, má funkce, které se dají využít i když se nechcete patlat v pc- např. panorama, nebo mod na focení v kostelech atd.
D7000; 18-105; 35/1,8G; Sigma 70-200/2,8 HSM Macro II
MacBook Pro,2,26ghz,4GB RAM,SSD, foto zpracovávam v Aperture,GIMP
file12
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 16. 4. 2010 07:34

meryl-am píše:
Jo a ty fotky od kamaráda budou hezčí nejspíš proto, že tomu dotyčný aspoň trochu rozumí. Nebuďme naivní, prosím Vás. On to foťák všechno neoddře.

Co tě vede k tomu, že napíšeš něco takovýho i když dotyčné/m nic nevíš?

fotky su krajsie zvycajne preto, lebo ten co vie fotit dokaze pri foteni spravit lepsiu kompoziciu, menej sa mu trasu ruky, vie odhadnut co sa da odfotit a co nie a tak zle fotky zvycajne nerobi, nech uz chyti do ruky cokolvek

Ale pravdu ma aj Pan Kája .. automatika dnesnych fotakov je na takej urovni ze dobre foto dokaze dnes spravit hocikto. Mne sa osvedcilo ze na akciach dam svoj PEN do ruk ostatnych a "cvakajte". Prekvapivo je takto vacsina zaberov zaostrena a exponovana dobre .. to fotak dokaze ovplyvnit.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod file12 16. 4. 2010 07:36

Sestra: chtěl bych se zastat zde radících. Vůbec nikdo nic nemyslí špatně a už vůbec ne pro to, že jste žena nebo že jste amatér. Já fotím zrcadlovkou dva roky a za amatéra se považuju taky. a to se zajímám o zrcadlovky více jak 4 roky. Jen se tu chtělo poradit a najít řešení co by Vám nejvíc vyhovovalo. A tak jak byl dotaz napsaný, podle toho vypadali reakce.
Nejlepší je když zde budete diskutovat sama a docílíme co nejlepšího výsledku. Ono se to nezdá, ale pak si najednou zrcadlovku brát nebudete že se Vám s ní nechce tahat. Na to co tu bylo vypsáno na focení jako příroda, momentky a tak ten kompakt opravdu stačí. U portrétu sice nebude takové rozmazané pozadí ale to by se dalo překousnout.
Pokud víte že se chcete posouvat dál a o focení se zajímat a víte že budete upravovat v pc, kupte zrcadlovku aby jste ji nemusela kupovat za rok dva. Pokud nechcete upravovat a nechcete se tahat se zrcadlovkou, kupte komakt canon S90, C G11, Panasonic LX3- z těch budou fotky kvalitní, s možností fotit (lepší možnost úpravy pc a manuálního nastavení) nebo Sony HX5, který se líbí mě, který fotí sice jen do jpg, ale má kvalitní i video, má funkce, které se dají využít i když se nechcete patlat v pc- např. panorama, nebo mod na focení v kostelech atd.
D7000; 18-105; 35/1,8G; Sigma 70-200/2,8 HSM Macro II
MacBook Pro,2,26ghz,4GB RAM,SSD, foto zpracovávam v Aperture,GIMP
file12
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kršek Jaroslav 16. 4. 2010 07:53

meryl-am: zkus vybrat nějaký foťák nebo vymezit jestli chceš ultrozoom, zrcadlovku zkrátka jaký tip přístroje by to měl být, jestli Ti stačí jeden objektiv nebo chceš dva. Jestli ti stačí nižší kvalita obrazu nebo chceš vyšší? Jak moc chceš používat pokročilé funkce, a jak vidíš že Tvoje focení bude pokračovat, výstavy nebo fotky do rodinného alba, budeš tisknout papírové fotky a jak budou velké? Jak moc si chceš hrát s hloubkou ostrosti.ISO, vyvážením bílé? Dobrá odpověď jaký foták máš koupit může vzniknout za předpokladu že se do toho zapojíš a něco zjistíš sama a nám dáš nějaké informace, těžko radit někomu když nevíme jak je na tom s focením a o konkrétně chce. Navíc se často v diskusích stává že to co se ze začátku jevilo jako dobrá rada po doplnění údajů už tak není. Zkrátka zpřesni zadání. Hodně se dočteš na http://www.fotoroman.cz
Přeji dobré světlo.
Kršek Jaroslav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 16. 4. 2010 08:34

Jak sem postřehl "sestra" se přihlásila. To jste mohla prosím rovnou. :)

Moje osobní rada, pokud s tim člověk nemá moc zkušeností tak buď m4/3 formát nebo nově APS-C bezzrcadlovka.

Tzn.Panasonic G1/GF1 a pak Olympus E-P1/2 plus nový Samsung NX10 (který si chválí i někteří skuteční fotografové a podle výsledků bude asi dost dobrý a fotí i do JPEGu velmi hezky).

V případě, že chcete trpět s APS-C zrcadlovkami, tak Pentax K-X, pokud není v plánu upgrade objektivu (i když on jde levně vylepšit i u Pentaxu). Jinak Nikon D5000.

Olympusu a jeho zrcadlovkám bych se spíš vyhnul, hledáček je fakt miniaturní.. Kvalita obrazu je vcelku ok, ale člověk už musí dost vědět co dělá.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod meryl-am 16. 4. 2010 08:44

Přemýšlela jsem o Nikon D3000 nebo Canon 1000D.

Kamarád má EVF, vyzkoušela jsem si, ale je pravda, že jsem nepřemýšlela nad tím, jestli si ji taky nepořídit. Myslíte teda (dle výše mnou vybraných zrcadlovek), že by mi EVF stačila?

K upřesnění. Chci se s velkým foťákem tahat na dovolených (opravdu mě nebaví, když si dlouho připravuju záběr, vybírám režim, dělám vše proti třesu a pak to na fotce není vůbec vidět), chci se něco naučit o kompozici, světle apod., chci fotky nadále upravovat v počítači, ty nejzdařilejší občas vytisknout (klasický formát). Objektiv mi stačí jeden.

OT:
Přihlásit jsem se rovnou nemohla, protože jsem nevěděla, že bratr bude až tak iniciativní a založí vlákno na nějakém fóru. :) Vaše reakce na jeho dotaz mi poslal až posléze a na některé jsem měla potřebu zareagovat. Ale to není opravdu relevantní a není potřeba se v tom šťourat. Zpět k věci ;)
meryl-am
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kršek Jaroslav 16. 4. 2010 09:04

Pokud se chceš focením vážně zabývat, vzal bych zrcadlovku. U EVF narazíš na limity kompaktních foťáků a budeš znovu řešit koupi zrcadlovky (moje vlastní drahá zkušenost). Za peníze na EVF, filtry, předsádky atd. jsem mohl mít velice slušný objektiv. A ten mi teď chybí. A nemusel bych se dva roky potýkat s kvalitou tištěných fotek (A4,A3).
Vzal bych Ten Canon.

-- 16. 4. 2010 10:27 --

Ještě jsem zapomněl, jaký chceš rozsah objektivu? Na cestování je vhodný větší rozsah ale nevejdeš se do 12000.
Kršek Jaroslav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 16. 4. 2010 09:34

Ked premyslas o najlacnejsich modeloch od vyrobcov zameranych na high end, tak sa priprav na to ze v objektive nebudes mat stabilizaciu (Pentax, Sony, Olympus okrem 4xx rady maju stabilizaciu na chipe) a ziskas najhorsie setaky.

Zrkadlovka + zakladny setak:
- aj ked mas velkost ultrazoomu, koli rozsahu zoomu budes viac obmedzovana ako narazenim na limity kompaktov
- koli horsej svetelnosti si nepolepsis ani v horsich podmienkach .. LX3 tu spravi mozno lepsiu sluzbu...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tom4-8 16. 4. 2010 10:35

Pokud chceš zrcadlovku, tak bych vzal Nikon D3000 (to tady bude zase flame Nikon vs. Canon, achjo...). Je ale potřeba myslet na to, že základní objektiv má pouze cca 3x zoom, jak je u zrcadlovek běžné. Mimo to prim u Nikonu je ten, že setový objektiv je mnohem kvalitnější než ten u Canonu.
Tom4-8
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kršek Jaroslav 16. 4. 2010 11:35

Tome: na flame kašlu, jestli vezme Canon 1000 nebo Nikon 3000 je jedno,Nikon má trochu lepší seťák ale podle mě pak vyjde dráž dokupování dalších věcí a v téhle cenové relaci předpokládám že při výběru systému jsou peníze pádný argument. Navíc pokud nebude chtít seťák, ale něco s větším rozsahem je jeho kvalita bezpředmětná. Píšu abych poradil, z rozhádaných vláken odcházím.:)
Ať se Ti daří.
Kršek Jaroslav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tom4-8 16. 4. 2010 13:34

Však to nebylo myšleno přímo tobě, to byl povzdych do budoucna pro to, že všichni co tu jsme déle víme, jak to tady chodí.

je pravda že Nikoňácké příslušenství výjde dráž, ale jak pisatelka psala - dokupovat nic moc nehodlá.

No ale myslím, že zafunguje osvědčená metoda - zajít do obchodu, vzít si obě těla do ruky a zhodnotit, jaké se líbí víc. ty funkce jsou tak nějak stejné, takže myslím, že by to mohl rozseknout právě ten vlastní pocit.
Tom4-8
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 16. 4. 2010 14:28

v obchode ta obchodnik presvedci ze viac megapixlov je lepsich lebo mozes robit vyseky, zrkadlovka bez HD videa sa neoplati .. a odides s Canonom 550D so setakom .. a ked vahas, ako bonus k nemu dostanes stativ zadarmo

budes stastna .. az kym nezacnes fotit .. a nezistis ze kacky pred tebou utekaju lebo si pri nich priliz blizko .. ze to co je trosku dalej je na zabere male (a teda ten vysek bude celkovo o nicom) aj ked mas hafo megapixlov => a zacnes sa pozerat po teleobjektive .. zase si stanovis nerealne nizky cenovy limit a takto stale dokola...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 16. 4. 2010 14:28

Pojem zrcadlovka stejně zmizí. I se zrcadlovkami :mrgreen:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pufko 16. 4. 2010 14:36

Kupovať D3000 tak to ozaj nie, je to prezlečená D40X/D60 zo zastaralým snímačom, to môže rovno kúpiť lacnejší Olympus DZ kit... U Nikona min D5000, alebo rovno D90 , Canon 1000D by som vylúčil rovnako. Kupovať set ktoréhokolvek výrobcu iba s 18-55 by myslím znamenalo že by si velmi rýchlo prišla na to že ťa jeho rozsah dosť obmedzuje... Ked si myslíš že si vystačíš iba s jedným objektívom trak potom 18-105 VR + D5000 , ale to sme s cenou zasa niekde inde... A taktiež musíš počítať aj na nejaké to príslušenstvo, V tvojom prípade to bude asi len brašna , ale aj na tú je treba 500,- , pre istotu by som ju kupoval tak aby sa do nej vošiel další objektív... Ani sa nenazdáš a budeš pokukovať po dalšom skle
pufko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tom4-8 16. 4. 2010 15:36

Doporučuji uvědomit si jaké jsou požadavky a že nevybíráte foťák Vy, ale někdo jiný ;) Tohle je zase o ničem. Akorát si každý mele tu svou.
Tom4-8
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků