FUJIFILM F70EXR - za 3990Kč /doporučíte ke koupi/?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod dkena 14. 4. 2010 08:25

Ahoj,
na www.mp.cz je F70EXR za 3990Kč s DPH nový.
Nejsem momentálně v obraze jaký model je v ceně cca 4000Kč nej volba /poměr cena/výkon/.
Mohu někoho zkušenějšího v oboru poprosit o názor na tuto koupi?
Nebo o doporučení něčeho lepšího v ceně 4000Kč
Díky moc předem.
dkena
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod janfran 14. 4. 2010 09:19

Jestli je opravdu nový, tak mě popravdě nenapadá za 4000kč nic lepšího.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 14. 4. 2010 10:47

Vidím ho tam použitý. Běžná cena je 5300 za nový.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dkena 14. 4. 2010 12:27

na stránce foto/novinky tam mají F70EXR /stříbrná/ za 3990Kč ...dobrá koupě či jít raději do něčeho jiného?Díky za případnou odpověd.
dkena
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sc0rpio 15. 4. 2010 20:38

pokud to je duveryhodny eshop, tak je to dobra volba a jdi do toho :)

pripadne se podivej po Kodaku Z915 (od cca 2800)
Sc0rpio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daemonius 15. 4. 2010 23:31

Kup si radši Panasonic.

Sem bývalej uživatel F70EXR.. vráceno v rámci 14-ti dnů.

Btw. nedoporučuju kupovat u DVF, pokud si člověk chce být jistý tím, že to může vrátit bez potíží.. takovou okecávačku sem ještě nezažil.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dkena 16. 4. 2010 07:35

Ahoj,
co ti prosím na F70EXR tak "nesedělo" ,žes ji vrátil? .....
dkena
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daemonius 16. 4. 2010 08:37

Eé.. kvalita obrazu? Mizerná redukce šumu, mizerná redukce aberací a výslednej použitelnej obraz asi tak v rozlišení 1280x720? Protože větší je docela fuj a protože nativně to má opravdu jen 5 mpix s bídou?

Asi tak.

Jo má to pěknej dynamickej rozsah a vcelku dobře to bojuje s šumem, ale jen bojuje a prohrává..

Jo a to že kámoška má Panasonic za asi 3 a půl nebo tak nějak, kterej sem jí doporučil (a sám si ho debil nekoupil) a ač ona neumí nějak fotit, tak ty fotky vypadaj líp bez jakýkoliv úpravy, zatimco já nad tim trávil pár hodin v PSku.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dkena 16. 4. 2010 09:07

...na FUJIFILM F70EXR jsem na webu nalezl vesměs pochvalné recenze ,od mírného nadprůměru ,až po úplné nadšení recenzenta tzn.že až tak špatný by být neměl (podprůměrný).Jistě zde hodně platí co od toho člověk očekává. Jako laik s nemožností "hlubšího" testování více přístrojů od různých výrobců jsem odsouzen udělat si verdikt z již zmíněných recenzí F70EXR na webu ,ať již tuzemských či převážně zahraničních.

...prosím o jakém typu Panasonicu se pochvalně zmiňuješ ? ....
dkena
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 16. 4. 2010 12:40

//Pety: Pánové, necitujte mi tu celé posty. Cituje se jen věta, na kterou reagujete, nebo to, co už je staršího data. Kdo to má po vás mazat...
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Daemonius 16. 4. 2010 19:37

Neni podprůměrnej, jen mi to nepřijde až tak zázračné jako některým recenzentům. Ono je to tím, že recenzenti to maj pučený, někdy tomu dají víc času, někdy méně, ale nikdy to neni jejich.. Takže je ty chybky tak moc nežerou. To vim i z jiných recenzí než na foťáky.

Ano, dá se s tim fotit na ISO 400 což kompakty obvykle nedávaj, má to velmi slušnej dynamickej rozsah (v podstatě skoro na úrovni dSLR). Ale to je tak vše..

Kamarádce sem tušim doporučoval FS62. Takej levnej, ale slušné fotky z toho.

Ale fakt je, že sem zvyklej na trošku jinou kvalitu, tak mi to možná jen přijde špatný. :)
Daemonius
VIP uživatel