Sony vs Panasonic vs JVC

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod gogol.zero 18. 3. 2010 17:47

Hodlam koupit elektronickou zrcadlovku a vaham mezi temito modely:

http://www.megapixel.cz/nikon-coolpix-p100#zakladni-parametry
http://www.megapixel.cz/sony-cybershot-hx1
http://www.megapixel.cz/panasonic-lumix-dmc-fz38

ma nekdo s nimi nejakou zkusenost? Mohl by mi nekdo poradit, ten nejvyhodnejsi??? Diky moooc
gogol.zero
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pufko 18. 3. 2010 18:01

Sony je predraženy, Nikon je novinka, tak že vela reálných skúsenosti o nom nenájdeš ,neviem či využiješ ten obrovský zoom, ale pravidlo platí čím väčší rozsah tým vačšie optické vady (nič vážne - bežný smretlnik si ničoho nevšimne). Panasonic je už osvedčený model. Ešte by som si počkal na novinku od Fuji HS10 ktorá má tiež podobne velký rozsah zoomu , ale narozdiel od Nikonu má ručné ovládanie zoomu, čo je výrazne rýchlejšie ako používanie tlačítiek (ovládanie je velmi blízke DSLR) - rovnako ako Fuji S200EXR ale ten trochu výtrča s pomedzi bežných ultarzoomov, velkosťou a hmotnosťou má bližšie k DSLR, za cenu nižšiu ako Sony HX1 je to omnoho lepší stroj
pufko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gogol.zero 18. 3. 2010 19:09

Diky za nazor ;-))
Ta HS10 vypada slusne, me ale trosku odrazuje ze nema akumulator, ale "tuzkovky". a vaze to musi byt znat.... Co jsem zjistil rozdil mezi Nikonem a Panasonicem je i ve formatu ukladani obrazku, Panasonic ma moznost ukladat v RAW - s tim ale nemam zadne zkusenosti, jsem spise nadseny amater, nez cokoli jineho a nevim zda bych to vyuzil, naopak Panasonic nema vyklopny displej, o ktrey bych stal....
gogol.zero
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pufko 18. 3. 2010 19:25

Rozdiel vo váhe akumulátor vs tužkovky bude pár gramov, ten rozdiel som myslel u Fuji S200EXR ktorý je podstatne ťažší (835g) ako tie čo si mal na úvod vybrané (481g Nikon, 453g Sony, Panasonic len 371g)
Raw je formát , ktorý ti ukladá foto v "nevyžehlenej" podobe, je tam viac šumu, ale aj viac detailov a je len na tebe čo z toho vykúzliš... RAW sa používa hlavne v zhoršených podmienkách , ale znamená to že tvojimi rukami bude musieť prejsť každá jedna foto v PC. U DSLR sa foto upravuje takmer vždy bez ohladu na to či to bol RAW alebo Jpeg.
Tužkovky by som nevidel ako nevýhodu, je to menej pohodlné , ale vždy je lacnejšie kúpiť 4ks nabíjatelných aku ako jeden akumulátor. U tej Fuji je výhoda práve v ručnom zoome, pretože na pohon nepotrebuje žiadnu energiu z aku ale iba tvoju vlastnú, tiež rýchlosť zoomovania bude omnoho vyššia ako zoomovanie tlačítkom.
pufko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 18. 3. 2010 22:23

gogol.zero píše:Hodlam koupit elektronickou zrcadlovku ...

len take male upozornenie .. na tento nazov radsej zabudni, je zavadzajuci .. presnejsi je UltraZoom

zo zrkadlovkami to ma spolocne asi len rozmery...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Q-Axis 18. 3. 2010 22:35

Ganec píše:

len take male upozornenie .. na tento nazov radsej zabudni, je zavadzajuci .. presnejsi je UltraZoom

s dovolením by som si ešte dovolil poopraviť. sú to EVF KOMPAKTY, čiže kompakt s h+adáčikom v ktorom je displej zobrazujúci to čo obyčajné kompakty zobrazujú na veškom displeji.
Q-Axis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gogol.zero 18. 3. 2010 22:53

Q-Axis píše:
Ganec píše:

s dovolením by som si ešte dovolil poopraviť. sú to EVF KOMPAKTY, čiže kompakt s h+adáčikom v ktorom je displej zobrazujúci to čo obyčajné kompakty zobrazujú na veškom displeji.

"Dekuji" za opravu, lec myslim ze vsichni vime o co se jedna, at uz to nekdo nazve ultrazoomem, EVF kompaktem, ci o neco starsim nazvem elektronicka zrcadlovka. Ze tento fotoaparat nema zdrcadlo take vim a ani ho tam necekam..... :-)
gogol.zero
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ganec 18. 3. 2010 23:24

praveze .. "elektronicka zrkadlovka" to dnes nazve len predajca, alebo ten co o tom nema ani sajnu...

o zrkadlo tu nejde .. len ci si si vedomy ze EVF nie su kvalitnejsie ako vreckove kompakty (len koli tomu ze su vacsie) .. asi hej .. len pre istotu ..

Aby som citoval nedavny Pety-ho prispevok:
Pamatujete ještě "elektronické zrcadlovky"? Kolik lidí naletělo na nevhodný název a rozumné české jméno neexistuje ani dnes.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník