Jak funguje fotografování během natáčení videa?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Martinkres 15. 3. 2010 15:17

Ahoj, plánuju koupit nějaký fotoaparát do 3000Kč. Požaduji aby byl na AA baterky, pak už mým jediným kritériem je aby měl co nejlepší fotky bez šumu, budu fotit hodně v interiérech, za zhoršených světelných podmínek na akcích, kde ne vždy je vhodné použít blesk, tedy potřebuju něco s velkou světelností, zároveň ale nechci nějakou velkou krávu. Je mi doporučován Panasonic DMC-LS85, ale zaujaly mě i Samsungy, které podporují funkci foto během natáčení videa. Jak to funguje? Když natáčím video 640*480, v jakém rozlišení je pak ta fotka, plných 10MPx nebo jen těch 640*480, jaká je kvalita snímku? Je to v tom videu poznat, že jsem během něj fotil?
Taky bych uvítal, kdyby to mělo trochu kvalitní mikrofon, který srozumitelně zaznamená i hlas, ne jenom šumění a do toho nějaké kuňkání.
Martinkres
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pufko 15. 3. 2010 16:24

To čo požaduješ za 3000,- je iba blbý vtip... Ty chceš sklbiť vlastnosti kamery + DSLR dohromady a to všetko za smiešnu cenu.
V hodnote 3000,- sa tomu hovorí "poznamkový foťák"
pufko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tom4-8 15. 3. 2010 21:46

Souhlas. Kdybys přeci jen něco našel, dej mi vědět. vyměním to za svou DSLR Nikon ;) :D
Tom4-8
Návštěvník

Odeslat příspěvekod odklizec 15. 3. 2010 22:23

Martinkres:

Fotak s velkou svetelnosti a co nejlepsima fotkama za 3000? To mas asi smulu. A obavam se, ze za ty prachy nesezenes ani fotak, ktery pri nataceni videa umozni sejmout fotku. Ty Samsungy o kterych pises, stoji kolem 300GBP. Jinak to snimani videa a fotek funguje tak, ze se oboji da delat zaroven. Zrejme v prubehu nataceni videa (HD mimochodem) stisknes znovu spoust a sejme se 10MP fotka. Zazraky ale necekej, protoze senzor v tom fotaku je mensi nez nehet.
odklizec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Martinkres 15. 3. 2010 23:03

Právě, že ve specifikaci levných Samsungů, např. PL 51 za 2500Kč, je uvedená fce FOCENÍ BĚHEM NATÁČENÍ VIDEA. Sám nevím co si pod tím představit a nakolik je to použitelné.
Martinkres
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod odklizec 15. 3. 2010 23:14

Nejlepsi bude stahnout si manual a podivat se do nej? Fakt netusim. Ale dost silne pochybuju o tom, ze fotky z fotaku za 2500 budou za neco stat. I kdyz pravda, casto neni dulezite jaky fotak ma clovek v ruce. Pokud ma nekdo fotograficke videni, dobra fotka se da udelat i detskym fotakem ;)
odklizec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 16. 3. 2010 07:48

odklizec píše:Pokud ma nekdo fotograficke videni, dobra fotka se da udelat i detskym fotakem ;)

Přidal bych - za dobrých podmínek. :)
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod odklizec 16. 3. 2010 08:21

Pety, prave ze i za spatnych. Pak se tomu rika "umeni" ;) Ale vazne, pokud je clovek znamy fotograf, projde mu temer cokoliv. Udelat to same amater, tak te mistni supi roztrhaji na kusy.
odklizec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 16. 3. 2010 12:14

Na tom něco je. Navíc dnes došlo k naprosto šílené inflaci fotek - a mezi těmi miliardami amatérských snímků na netu se určitě vyskytuje dost takových, nad kterými by známí mistři slintali a hanebně záviděli. Nikdo je ale neobjeví a neproslaví... :)
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dropsyy 16. 3. 2010 12:23

Za ty 3000 doporučuji diktafon či mp3 rekordér na ten zvuk a sadu temper, vodovek či jiných kreslících/malovacích potřeb :)
dropsyy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 16. 3. 2010 17:18

dropsyy píše:Za ty 3000 doporučuji diktafon či mp3 rekordér na ten zvuk a sadu temper, vodovek či jiných kreslících/malovacích potřeb :)

+1 .. tenhle příspěvek mě dostal

Ale vážně, je někdo tak naivní, že si myslí, že jde koupit kvalitní foťák za 3000? Za to nejde koupit ani jetá dSLR.
Daemonius
VIP uživatel