Panasonic Lumix TZ7 nebo Lumix FZ28

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Lasser 5. 3. 2010 15:41

Dobrý den,
jsem co se týče focení úplný amatér....zejména díky tomu,že jsem neměl nikdy možnost kvalitního fotoaparátu.Vím, že oba fotoaparáty jsou zde hodněkrát diskutované,ale nemůžu se mezi nimi rozhodnout.Nejvíce mě samozřejmě zaujal FZ28,ale má větší rozměry a je hůře přenositelný, a proto jsem si našel další alternativu TZ7,ale jak jsem se mohl dozde dočíst tak je TZ7 v porovnání o něco horší.Tak jsem se Vás chtěl zeptat, jestli je rozdíl mezi těmito fotoaparáty takový,že bych si měl pořídit FZ28 případně jiný fotoaparát rozměrů TZ7,který by byl ve stejné cenové relaci.
děkuji předem za Vaši odpověd
Lasser
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daemonius 5. 3. 2010 17:01

Pokud vím, tak ultrazoomy mají horší optiku, než stadartní zoomy typu TZ7. Oboje je dobré, záleží spíš na jaké použití to je určeno..
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Lasser 5. 3. 2010 17:42

Většinou faotografuji na nějaké dovolené,rodinu,psy apod.
Lasser
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 5. 3. 2010 19:16

No, kromě váhy, rozměrů a rozsahu zoomu je tady jeden dost podstatný rozdíl pro člověka, který se chce učit fotit. Řada TZ jsou pouze automaty - možnost ovlivnění chování fotoaparátu je jen pomocí scénických režimů a korekce expozice. FZ má tohle všechno samozřejmě taky, ale k tomu má navíc i oba poloautomatické a manuální expoziční režim - a také možnost ovlivnit zaostření manuálně, jestli se nepletu.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Lasser 6. 3. 2010 00:02

No newím,je to težké dilema.... a jiný kompakt,který by předčil TZ7 a umožnoval mi to co FZ asi není??Ještě aby byl....přesto asi u mě zatím vyhrává TZ díky svým rozměrum,ptž nejenom já budu používat fotoap.,ale možnosti FZ jsou velice lákavé.......... :hm
Lasser
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 6. 3. 2010 07:45

Kompakt, který by umožňoval to, co FZ, není - pokud jde o možnosti nastavování, sem tam se nějaký najde, ale zase nemá ten zoom. A třeba takový Canon G11 není právě prcek. Ultrazoomů je ale na trhu spousta, i trochu menších, třeba Sony H20, ten má k plné automatice poloautomat a manuál.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod springb 6. 3. 2010 12:37

Najvätsi konkurent pre TZ7 je Canon PowerShot SX200 IS. Ak sa nevieš rozhodnút, ešte by som sa určite pozrel na tento model. Cena skoro rovnaka a má aj manualny režim! (na rozdiel od TZ7)
springb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lasser 6. 3. 2010 13:07

No asi jsem se už rozhodl pro FZ28 i přes jeho větší rozměry.Ted jenom najít kvalitního prodejce
Lasser
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 6. 3. 2010 13:14

Pokud se FZ28 ještě sežene. Vyhni se Pixmanii.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Lasser 6. 3. 2010 22:57

a proč pixmanii...zrovna ta ho má na skladě v černé barvě za přijatelnou cenu???
Lasser
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 6. 3. 2010 23:06

Je ve Francii.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod springb 6. 3. 2010 23:22

Ja som tiež kupoval cez pixmaniu. Vo štvrtok som objednal a vyplatil, v piatok potvrdili platbu, v utorok som mal fotak doma v bezchybnom stave.
springb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lasser 6. 3. 2010 23:44

no tak to bych reklamaci s nimi případnou reklamaci opravdu řešit nechtěl.....jsou ještě nějaké podobně obchody jako tenhle??
Lasser
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 7. 3. 2010 08:01

S Pixmanií mělo už hodně lidí problémy. Pokud dodávka klapne, je všechno O.K. Jakmile však potřebujete vyřešit nějaký zádrhel, je všechno na dlouhé lokte, občas se k vám nedostanou vracené peníze a pod. IMHO je to příliš velké riziko. Nezapomeňte, že obchoduje podle francouzských zákonů, ne podle našich.

Na druhou stranu je zde německý obchod v Zittau http://www.megafoto.cz, dříve Fischer-Bernard, na ty jde jen chvála - nemluvě o tom, že pro ČR používají služby české pošty v Hrádku nad Nisou, takže veškeré poštovné za české ceny. Ovšem samozřejmě podle německých zákonů, německá záruka atd.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Lasser 8. 3. 2010 16:59

Díky moc za rady...nakonec jsem si teda vybral FZ28...díky moc
Lasser
Kolemjdoucí

Další stránka