DSLR do 25 tisíc

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod karmy 24. 1. 2010 09:36

500D je zbytečný, 450D poslouží taky dobře a levněji a ta Sigma.. Už jenom to že nemusí zvládat ostření automaticky na dlouhém konci (jo, za světla a delšího času by se chytit mohla) ji podle mě nedělá vhodnou pro amatéra. K tomu ta kresba.. No raději dva celkem kvalitní objektivy než jedno lepší bláto.. Ostatně co by dělala při hustotě pixelů jakou má 500D raději nedomýšlím
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pufko 24. 1. 2010 12:10

Olympusy nie sú určite zlé , ale zaostávajú pri horšom svetle kedy sa zvyšuje šum pri vyššom ISO, za dna žiaden rozdiel nie je... Tiež by som sa priklonil k Pentaxu K-x za cenu 30000,- víde double set a poriadne MACRO a vela nebude chýbať ani na externý blesk Metz 48, celý set by vyšiel v Alfa Computer na 32 337,- O kvalite fotografií rozhoduje dosť aj výbava fotografa, v určitýchg situáciach sa človek bez ext blesku nezaobíde... Ale toto by už bolo poriadne cítiť na hmotnosti...
pufko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 24. 1. 2010 13:38

karmy - Potom neni co resit. :)
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hazma 24. 1. 2010 16:08

Karmy - to bláto kreslí stejně dobře, jako to, co máš ty. Stačí si projít pár recenzí s ukázkovými foto. Výměna objektivů je podle tebe "namáhavá", pak zase lepší 2 skla než jedno, asi nevíš co chceš. Vážně není co řešit. :-(
Nikon D90+18/105VR+70/300VR+Metz 58AF-1
hazma
Návštěvník

Odeslat příspěvekod karmy 24. 1. 2010 17:10

No, ne zcela musím souhlasit.. Uznávám že se Sigma i Tamron v těch širokorozsaháčích zlepšily, ale se Sigmou fotit na plnou díru bych fakt nechtěl. Zaprvý to manuální ostření, zadruhý protáčející se prstenec.. Ostrostí se podle mě fakt nevyrovná (jo, když se přicloní, tak už se dostáváme jinam, ale když se přicloni C 18-55 IS tak se kresbou taky blíží špičkovému 16-35L)...

Výměna skel je pro amatéra řekněme otravou, nicméně dvě skla přežije, tím spíš že rozsah 18-55 + 55-250 znamená úplně jindy měnit než 17-50 + 50 Macro.

Naopak, vím co chci. Já svojí sestavu více-méně vybranou mám. Tohle ale není pro mě.
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kromec 24. 1. 2010 19:31

Otazku kterou bych tez zvazil je, jestli by nestacil EVF(ultrazoom), na cestovani je pohodlnejsi(siroky rozsah, slusny makro v kompaktnim tele) a za dobrych svetelnych podminek nefoti spatne...
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jan Čerbák 24. 1. 2010 20:59

kromec píše:Otazku kterou bych tez zvazil je, jestli by nestacil EVF(ultrazoom), na cestovani je pohodlnejsi(siroky rozsah, slusny makro v kompaktnim tele) a za dobrych svetelnych podminek nefoti spatne...


Pokud se smíříte s pomalým ostřením, pomalou odezvou systému a především se rozloučíte s prací s hloubkou ostrosti, tak se jen zbývá podívat na fotky. Pokud Vám fotky z UZ stačí, tak si jej pořiďte. Já Vám budu jedině závidět. Kdybych se spokojit s UZ a nekupoval si FF DSLR + odpovídající skla, tak bych byl určitě o něco movitější ;-)
Jan Čerbák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hazma 24. 1. 2010 21:08

Karmy, to s tou plnou dírou s tebou souhlasím, většina slušných fotek s tou Sigmou je na F7 ažF11, což je ale pro dokumentování dovolené celkem běžná hodnota.Ohledně výměny objektivů, pár dovolených jsem odfotil na Středomořských ostrovech, poprvé s Nikkorem18/200. Občas se mi nelíbila ostrost, tak jsem ho prodal a pořídil dva 18/105 a70/300 a nastal problém, který jsem si předtím neuvědomil. Jemný písek,prach a vítr a tak jsem často raději neměnil.Proto až budou finance,budu uvažovat o nějakém ultrazomovém skle, nebo jak píše Kromec o nějaké slušné EVF.
Nikon D90+18/105VR+70/300VR+Metz 58AF-1
hazma
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hazma 24. 1. 2010 21:21

Jan Čerbák: Kdybych se spokojil s UZ a nekupoval si FF DSLR + odpovídající skla, tak bych byl určitě o něco movitější ;-)
Nejen movitější, ale mnohem volnější. Záleží, jak kdo pojímá dovolenou. Zda jako fotograf na cestách, nebo jako dovolenou, z které si přivezu fotky, kde se mi líbí. Já jsem ten druhý případ.To by si měl dotyčný rozhodnout a podle toho koupit výbavu.
Nikon D90+18/105VR+70/300VR+Metz 58AF-1
hazma
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kromec 24. 1. 2010 21:57

Jan Čerbák:


Myslim na bezne foceni(napr. krajinky, dovolena atd..) a pokud nebudu chtit tisknout plagaty tak ve vyslednych fotkach rozdil mezi kvalitnim UZ(pripadne kompaktem jako je CANON G rady) a DSLR je minimalni.

A to ze jdou fotit i UZ spickove fotky se muze kazdy presvedcit napr. v galerii na http://www.fotoaparat.cz (jdou tam filtrovat fotky podle fotaku).
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jan Čerbák 24. 1. 2010 22:06

kromec: Zadání znělo DSLR do 20 tis. Osobně bych v tomto rozmezí doporučil buďto Canon 50D a Nikon D90. Pokud se jedná o set DSLR s objektivem, pak bych asi šáhl po jakémkoliv levnějším canonu s objektivem EF-S 15-85 IS USM, protože ten objektiv za to stojí. U Nikonu bych si vybral D5000 a objektiv 16-85 VR. Určitě se vyvarujte objektivů Canon 18-135 IS a Nikkor 18-105 VR. To už i jejich bratříčci v rozsahu 18-200 jsou lepší.

S UZ může být spousta lidí spokojených. Jediné, co mohu doporučit je podívat se na fotky. Mě by ničila už jen ta hloubka ostrosti, nemluvě o všem ostatním. Pár UZ jsem testoval.
Jan Čerbák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 24. 1. 2010 22:26

Jan Čerbák - 15-85 a 16-85 jsou sice fajn, ale cely rozsah nepokryji a jen ony stoji pres 15tis. To uz je dost na hrane.
18-105 nelze doporucit proc??? Zadny objektiv z rozsahem 18-200 neni lepsi nez 18-105 VR.

PS: Pokud je treba levne a kvalitne pokryt cely rozsah ohnisek, porad to vidim na dvojici 18-55 IS, 55-250 IS.
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karmy 24. 1. 2010 22:46

proč se vyvarovat nikkora 18-105 VR? Jediné jeho slabosti jsou geometrická deformace, vinětace a snad trochu měkčí kresba na 105mm, pokud ovšem za ty peníze nečekáte těsnění, kovovej bajonet,ostřící stupnici, plnohodnotný SWM a VR druhé generace. Fotím s ním především reportáže za dost špatnýho světla -> na plnou díru kde by neměl kreslit optimálně a to sklo je příjemně ostrý. Při sportu i za špatného světla přeostřuje rychle a spolehlivě, stabilizace funguje dobře, do 50mm s tím udržím maximálně z 5 pokusů aspoň jeden i při 1/3s. (reporty bude od února obstarávat především už 35/1.8)

Obávám se že UZ není to co dotyčný žádal, ale G11 jsem mu doporučil taky. Ty 15-85 a 16-85 jsou fajn, špičkově ostrá skla, nicméně jak už psal Dave.. Chybí jim ten rozsah.

Jo, chápu že pro spoustu lidí jsou širokorozsaháče požehnáním :) já potřeboval stabilizovaný ostrý sklo o příjemným rozsahu s použitelností na plnou díru či výborné světelnosti a to vše do 8 tisíc. Nic lepšího než ten Nikkor v tomhle neznám

V tomhle tématu si s Davem skvěle rozumím :D
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 25. 1. 2010 00:17

No podle testů na http://www.slrgear.com/ mi přijde, že jsou ty objektivy trošku prašť jako uhoď aspoň v případě Nikonu. Po zaclonění je ta 105 snad i lepší. Akorát má zřejmě docela dost aberací.. v tejhle cenovej kategorii si člověk prostě moc nevybere.

UZ na cesty? Hehe.. no jako proč ne, ale většina UZ má problémy udělat čistej obraz i v rozlišení mého monitoru. Hloubku obrazu nevyjímaje (byť za ty prachy asi FF nesežene, leda z druhé ručky, ale pořád lepší 4/3 nebo APS-C).

Nevim, v tejhle cenovej kategorii bych byl pro ten Olympus, protože ty skla jsou minimální kompromis (cena/výkon) a celkově to bude o něco než lehčí sestava od konkurence. U Canonu i Nikonu je třeba spokojit se s maximálně průměrným výsledkem.

Možná má 4/3 své mouchy, ale protože sem něčím příbuzným fotil, tak můžu s klidným svědomím říct, že v nižší cenovej kategorii má konkurence snad jen to vyšší ISO, jinak nic. Čim déle si vybíram novej foťák, tim víc zjišťuju, proč vlastně byli na dpreview (a i jinde) tak nadšený z m4/3 foťáků. Až jeden skoro lituje, že to prodal. :D
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod zdenda-foto 25. 1. 2010 09:32

Pokud tedy není cílem ultrazoom (ačkoliv bych je určitě nezatracoval, já měl 2,5 roku Panasonic FZ7 a nafotil mi hodně krásných dovolených, kytek, sportů, koncertů ... ), pak bych doporučil asi Canon 450D + 18-55IS + 55-250IS ... k tomu nějaké ty nezbytné filtry, druhou baterku, brašnu a do 25-tis. se krásně vejde. Tato kombinace je lehká a skladná čili ideální na výlety / dovolenou.

Výše uvedené mám já a jsem naprosto spokojen. :-)
Canon 600D
zdenda-foto
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků