Náhrada za Canon A720 IS

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod samo.j 19. 9. 2009 10:23

Fotenie je moje hobby venujem sa mu už rok a teraz by som už potreboval lepší foták.
Tak poradte mam vybraté:
1. http://www.canon.sk/For_Home/Product_Fi ... /index.asp
2. http://www.sony.sk/product/dsc-h-series/dsc-hx1
3. Alebo nejaku zrkadlovku so živým náhladom na displeji pri foteni ak nieco take je.
samo.j
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MurphyL6 19. 9. 2009 10:55

Tyhle UZ jsou cenově stejně jako nejlevnější zrcadlovky, tak bych radši vzal zrcadlovku. U nás v ČR maj v Datartu Sony A350 (máš výklopný display s živým náhledem) v kitu za 9999,- (viz. http://www.electroworld.cz/product/fotoaparaty-a-videokamery/digitalni-zrcadlovky/DSLRA350K/fotoaparat-sony-alpha-a350-dt-18-70-mm ). Nevím ale jak to je na Slovensku, jestli tam na ni taky bude akce, spíš pochybuji. Ještě bych se kouknul po Sony A300, to máš stejný jako A350, akorát s míň megapixelama. I Olympusy E-420, E-450, E-520 umějí živý náhled. Jinak bych vzal ten Canon SX1.
MurphyL6
Návštěvník

Odeslat příspěvekod samo.j 19. 9. 2009 12:15

Na slovensku stoji A350 okolo 500€ stym zakladnym objektívom.
Čo fotí lepšie ten Canon SX1 IS teda drahsi ultrazoom alebo Sony A300 teda lacnejsia zrkadlovka? Do fotoaparátu chcem investovať 500€.
samo.j
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MurphyL6 19. 9. 2009 12:26

Zrcadlovka ti nenadělá takovýho šumu ve fotce. Když si koupíš A350 se seťák 18-70mm, tak to je zase docela malý rozsah ohnisek proti tomu Canonu. Objektivy nedokážu porovnat, ale co já mám ten základní Sony 18-70mm, tak mi to zatím stačí a jsem spokojen. Prý že je ale jeden z horších, co můžeš k zrcadlovce pořídit, tak nevím. Já bych bral zrcadlovku.
MurphyL6
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bramborkax 19. 9. 2009 16:32

samo.j píše:Čo fotí lepšie ten Canon SX1 IS teda drahsi ultrazoom alebo Sony A300 teda lacnejsia zrkadlovka? Do fotoaparátu chcem investovať 500€.

Pokud potřebuješ lepší foťák, než máš teď a focení tě baví, tak si ultrazoomem nepomůžeš.
Výhody zrcadlovky:
1) velký snímací čip (plocha je 10x větší, než u kompaktů a ultrazoomů) - z toho plyne daleko menší šum (obraz na 800 ISO je kvalitnější, než 200 ISO u kompaktů) a větší dynamický rozsah (na fotce zachytíš tmavší i světlejší místa současně a do velké míry se zbavíš např. přepálené oblohy, co produkují ve velkém kompakty a ultrazoomy.
2) rychlost ostření - používají se specializované ostřící senzory, které ostří nesrovnatelně rychleji, než kompakty pomocí porovnání kontrastu. Napomáhá tomu i to, že clona je při ostření otevřená, čili na senzory jde maximum světla. Oproti tomu kompakty mají clonu přivřenou podle nastavení. Mimochodem to znamená, že i ten tvůj živý náhled na zrcadlovce nebude zdaleka tak použitelný jako standardní ostření.
3) Optický hledáček - vidíš v něm přesně to, co vyfotíš. Narozdíl od displeje, kde ve tmě a na slunku nevidíš nic a na rozdíl od elektronických hledáčků ultrazoomů, kde vidíš hodně často zašuměný a cukající obraz.
4) možnost práce s hloubkou ostrosti (u komaktů nemožné, u ultrazoomů v omezené míře ano).
5) manuální "zoomování" - nesrovnatelně přesnější a rychlejší, než zoomování pomocí motorků.
6) jelikož nefotíš přes displej, máš velice malou spotřebu energie - u zrcadlovek není výjimkou nafotit 800 i více fotek na jedno nabití akumulátoru
7) výměnné objektivy - v případě, že objektiv nevyhovuje, je možno koupit jiný a vyměňovat je. K dispozici jsou pro každý model desítky objektivů (od "rybích ok" a ultraširokých objektivů, přes základní "zoomy", teleobjektivy až k širokorozsahovým objektivům typu 18-270 (15x zoom). Nesmíme taky zapomenout na velice kvalitní pevná skla....
8 ) další příslušenství (externí blesky, filtry, předsádky, dálkové spouště,...)

a určitě by se mohlo uvést dalších 10 bodů... :-)
Co se týče ceny, tak se do limitu 500 euro vejdeš se základními modely od všech výrobců... Není to tak dávno, co se např. doprodával Nikon D40 i s objektivem cca za 8000 Kč, což je 300 euro....
Nikon D50 + Nikkor 18-55 + Nikkor 50/1,8 + Tamron 55-200 + Nikkor 85/1,8 + Nikkor 18-200 VR + Nikon SB-600; Canon S45
bramborkax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod samo.j 19. 9. 2009 17:22

No ja mám ten problém že nosím okuliare a tým pádom si neviem predstavit používať hladáčik ked mam na sebe okuliare bez ktorych nevidim..... takže otázka znie je vôbec ten živý náhlad na zrkadlovke použitelný?
samo.j
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 19. 9. 2009 17:35

Nejlépe je živý náhled použitelný na zrcadlovkách Sony, na ostatních leda na statické záběry. Ale i u DSLR Sony, které jediné při živém náhledu rychle a bezproblémově ostří, je nějaké zpoždění zobrazení LCD - jenže to jsi měl u Canonu také.

Co se dioptrií týká, všechny zrcadlovky mají možnost dioptrické korekce optického hledáčku, ale musíš se podívat, o kolik do plusu či do mínusu zvládá konkrétní typ, většinou je to nesymetrické a záleží, kolik dioptrií máš a zda plus či minus. Maximem bývá obvykle tak 5 dioptrií.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod samo.j 19. 9. 2009 17:58

Aha, mne sa celkom páči Canon EOS 450D len podla toho ako píšeš tak ma to dosť odradilo od zrkadlovky kedze je vraj len pri Sony použitelný živý náhlad.
samo.j
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kromec 19. 9. 2009 18:29

Jak psal Pety LV u SONY ma nejrychlejsi ostreni ,ale teto vyhoda neni zdarmo. SONY 350 ma poprumerny hledacek a jestli se nepletu tak pri pouziti LV nevykresli cely obraz jak u kompaktu a tez nezobrazi napr vyvazeni bile, barevne podani apod...
Tez pocitej pri pouziti LV na DSLR ze to nemusi byt moc pohodlne, prece jen DSLR je podstatne tezsi nez kompakt a drzet ji v prepazenych rukou...

Idealni by bylo ai zajit do obchodu a vsechny fotaky si osahat a udelat si vlastni nazor ;) .

Jeste k dioptricke korekci. Osobne mam tez bryle ,ale ikdyz mam dioptrickou korekci na fotaku, tak ji nepouzivam, fotim normalne pres bryle skrz hledacek. Zkus si to vyzkouset v obchode muze to byt individualni.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MurphyL6 19. 9. 2009 18:50

nene, já mám A300 a když při LV změním WB nebo expozici, tak všechno vidím na display, takže to je supr. LV využívám dost často...v kombinaci s výklopnym LCD je to ještě lepší. A drží se náhodou dost dobře. ^^
MurphyL6
Návštěvník

Odeslat příspěvekod samo.j 19. 9. 2009 18:55

100 ludi 100 chuti, Ešte ohladne Canon EOS 450D co si o nom myslite?
samo.j
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maciakba 19. 9. 2009 19:23

dobry vstup podla mna lepsie ako oly alebo sony, co sa tyka objektivov z bazaru neksor (aj ked mozno nebudes kupovat ale cas je svinucha a mozno zistis ze treba) a vystup z 450D nie je zly, mozno by stal za zmienku Micro 4/3 Panasonic G1 ale to je o kompromisoch co chces co ti vadi a co neches, zbehni do nay alebo niecoho podobneho oskusaj a uvidis co je best

okrem toho citam ze mas 15rokov, mozno si casom kupis cocky a nebudes ani nosit okuliare :)
maciakba
Návštěvník

Odeslat příspěvekod samo.j 19. 9. 2009 19:25

aha nj a to som chcel aky objektiv teda objektivy pre makro, krajina, portret, ludia....
samo.j
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maciakba 19. 9. 2009 19:29

fuha, skoro na vsetko iny, tak to radsej zobrat UZ inak toto bude mega investicia
maciakba
Návštěvník

Odeslat příspěvekod samo.j 19. 9. 2009 19:34

aha LOL som moc narocny...
Inak ked uz sme zase pri UZ tak ohladne Canon SX1 IS som nasiel zaujmavy link http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/forum/?action=showComments&id=2610&reply=yes&replyId=41971
samo.j
Kolemjdoucí

Další stránka