Panasonic FX150 nebo LZ10 (nebo Samsung WB500)?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Team 16. 7. 2009 22:26

Ahoj,
potřeboval bych poradit, jaký z těchto dvou kompaktů vybrat. Každý má své plusy i mínusy, takže bych byl rád, kdybyste se podělili o své zkušenosti a názory. Je opravdu FX150 takový šumák, jak se často zmiňuje? Celkově se mi totiž líbí víc, je menší, vypadá kvalitněji zpracován, má o chlup širokoúhlejší ohnisko a kvalitnější video. Na druhou stranu má menší rozsah zoomu a je o 1000Kč dražší (což ale člověk stejně vyhodí za baterky a nabíječku). Potřebuji jen něco kapsy na zachycení momentek, dovolené, chtěl bych s přihlédnutím k cenové hladině kvalitní fotky, rád bych si i někdy pohrál s nastavením, a proto mám vybrané tyhle dva foťáky. Ještě se mi líbil Canon SX110, ale ten už je rozměry trochu někde jinde. A nebo také velmi zajímavě vypadá Samsung WB500, ale o samsungu toho moc nevím, neznám přívětivost uživatelského prostředí, ale recenze o něm nemluví nijak špatně.
Budu rád, když vezmete v úvahu, že mi stačí prohlížení na počítači a vyvolání do klasického rodinného rozměru 10x15 (co jiného chtít od kompaktu).

Děkuji předem za případnou odpověď.
I don't think, I drink.
Team
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod korenisko 17. 7. 2009 08:21

FX150
XPERIA L
korenisko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Durry 17. 7. 2009 12:07

pokial budú foto hl. 10x15 cm, tak ten šum u FX150 nebude veľký problém, ten Samsung by som ja asi nebral
Durry
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Team 17. 7. 2009 13:21

Dík za rychlé odpovědi, ještě jsem objevil Nikon CoolPix S710, což je hodně podobný fotoaparát jako FX150, ale podle názoru prodejce na Megapixel má o něco lepší kvalitu obrazu a nižší šum.
I don't think, I drink.
Team
Kolemjdoucí