CANON 20D

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod iwules 2. 7. 2009 18:12

Ahoj, plánuji koupi první zrcadlovky. Je mi nabízen Canon 20d za velmi slušnou cenu a proto se chci zeptat, vás zkušených, jestli se v dnešní době vyplatí koupě, takovéto starší zrcadlovky. Jde mi o to zda může být 20d alespoň trochu srovnatelný co do kvality fotek se současnými modely. O 20d toho bohužel moc nevím, proto se obracím na vás. Co jsem četla recenze tak je poměrně vychvalován, vše je ale z doby kdy přišel na český trh. Tak nevím. Jsem vášnivá fotografka na kinofilm, což už si v dnešní době žádá pokrok, ale se DSLR nemám téměř žádné zkušenosti. Prosím o váš názor a předem moc děkuju
Ca 20D, 70-200/f4 L IS USM, 18-55/3.5-5.6 IS, 50/1.8 II
iwules
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lochnesko 2. 7. 2009 21:15

Zdravím,
mal som podobnú dilemu, ale mal som už zrkadlovku predtým ako som prešiel na 20D,
Poviem Vám takto, je to super stroj, doteraz konkuruje v niektorých parametroch aj novším DSLR (šum, rýchlosť, kvalita tela, a pod.) ale samozrejme v istých stránkach je už zastaralý (LCD 1,5" , DIGIC II, 8mpx ... )
Ako vravím, super stroj ale chce to naň poriadny objektív... ;)
Canon 20D,C 18-55 IS,C 100-300 USM, Canon 50mm Velbon , Lowepro, Sandisc, Carl Zeiss M42,
lochnesko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod beat 2. 7. 2009 22:20

Osobně bych do 20D nešel...leda že by byla zadarmo. Neříkám že to je špatný stroj, to rozhodně ne...
Otázkou však je, jak je na tom s životností. Závěrka, zrcátko, snímač..... jestli byla závěrka měněná, kolik má nafoceno atd. atd. atd.

20D dělala velmi dobré fotky, to ano. Ale asi bych nevěřil té mechanice u tak starého foťáku.
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod iwules 3. 7. 2009 13:20

má nafoceno cca 6000 fotek, v dobrém stavu (údajně). vzhledově je neporušena a fotky se mi zdály taky v pořádky. co se vnitřku týká tak tomu fakt nerozumim takže neumim posoudit, ale viditelnou vadu jsem nezaznamenala. mam ještě nabídku na 350D ale za větší peníze a 30D ale ten už je cenově někde jinde. cena fotáku se mi projeví i do konečného výběru objektivu. radši bych teda něco levnějšího a investovat spíš do objektivu ale nerada bych zas koupila něco "nepoužitelnýho". myslíte tedy že radši něco jiného?
Ca 20D, 70-200/f4 L IS USM, 18-55/3.5-5.6 IS, 50/1.8 II
iwules
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stehlikt 3. 7. 2009 15:23

kolik má nafoceno..?aa za kolik to prodejce chce..?
stehlikt
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iwules 3. 7. 2009 16:32

nafoceno má 5000cca. cena se bohužel od mého prvního příspěvku změnila. prodává ji kamarád a kolega mu nabídl 5tis. takže cca na 6 se asi dostanu, nebo 30D za cca 9tis, ale ta nevím v jakém je stavu. Přemýšlím ještě po čem jiném, adekvátním se poohlídnout. moje představa byla cenově do 10tis, bez objektivu, ale začínám si uvědomovat realitu :-) chtěla bych něco trošku "profesionálnějšího" než začátečnické DSLR. Fotím hlavně zátiší a panorámata :-) co se digitálu týká tak zkušenost mám jen s kompaktem panasonic DMC-5, tušim jestli si to označení pamatuju. no a pak ty analogy no
Ca 20D, 70-200/f4 L IS USM, 18-55/3.5-5.6 IS, 50/1.8 II
iwules
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod styblík 3. 7. 2009 16:45

Dobrý den!
Canony desítkové řady (10D-50D)mají zkoušenou závěrku na 100.000 záběrů, Canony 1D na 150.000. Takže pokud je pravda 6.000 tak se nejedná o nic. Mám 30D a 5D, oba mají Digic II.
Nový 5D Mark má Digic4. Přesto vyšší řada se dále vyrábí s Digic3, proč asi. Nestavěl bych příliš ani na rozlišení. 30D má 10MB a 5D má 15MB. Pokud nebudete dělat velké zvětšeniny tak rozdíl není příliš patrný a laik ho nerozezná. Rozdíly jsou od cca fota 30x40cm. Výhodou vyššího rozlišení je možnost dělat velké výřezy- tam se uplatní. Sám jsem s 30-kou udělal cca 4.000 záběrů, pak s 5-kou, nyní jsem 5-ku utopil a znovu fotím 30tkou. Při normálním foto žádný rozdíl. Kamarád z fotoklubu má právě Ca 20D a udělal s ní hromadu fotek, fotí neustále, žádný problém a jinak sbírá ceny z fotosoutěží. Jen to chce vždy kvalitní objektiv o tom to vlastně je - kvalita. Viděl jsem fotku pohled z letadla na město 3x2m udělanou canonem 10D (6MB). Dá se pověsit všude - paráda. Byla ale focena obj. Ca EF 4/70-200L USM.
Já bych do toho šel ( cena cca 9.000,-?) a ušetřené peníze vrazil do pořádného objektivu, jak jsem psal na tom nejvíce záleží. Nejlepší by byl L- kové řady, třeba i starší. Každopádně opět pořádně vyzkoušet. Věnoval bych ale pozornost čistotě čipu. Nejlepší, kdyby ho prodávající nechal vyčistit. Záleží jak často a zda vůbec měnil objektivy. Já je měním často, přesto čipy jsou čisté.
Kamarád má jeden objektiv - Canon EF28-135/3,5-5,6 IS USM nový cca za 12.000,-
a vše je paráda.Ten mohu doporučit. Není elkový a přesto bezvadný. Snad jen u objektivů, které nejsou elkové řady pozor na IS. U normální řady je stabilizace o hodně levnější a proto nejsou tak důkladné. Mají tendenci k poruchám. Pokud starší tak hlavně kontrolovat ostrost na krajích obrázku, zde dochází na jedné ze stran k neostrosti po celé straně. Zvětšit 1:1 na obrazovku a kontrolovat. Oprava stabilizace stojí cca 3.500,-Kč.
Promyslete všechny příspěvky a rady a vlastní představy dejte dohromady a určitě nebudete litovat. Samozřejmě nové je lepší, ale i to starší dobře poslouží.
Držím palce.
Styblík.
styblík
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod beat 3. 7. 2009 21:28

iwules: Teda to sou šílený ceny.... Já prodal 350D se seťákem za 1.000 včetně gigové karty :D
Asi před půl rokem... :hm
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod iwules 4. 7. 2009 09:51

moc děkuju všem za vyčerpávající rady.
styblík: přesně tak nějak jsem to zamýšlela, koupit levnější tělo a investovat do objektivu. viděla jsem spoustu fotek dělané c 20D a nemohla jsem se vynadívat. no uvidíme. Za radu s objektivy moc děkuji, určitě se bude hodit.

myslím že cenu foťáků momentálně zvedá i letní sezona atp..přece jen kupovat ho v lednu únoru asi jsem na tom cenově líp.

pravděpodobně to 20d vyhraje. nechci si kupovat "současnou" zrcadlovku za 10tis. mám dojem že nikdy nemůže dělat takové fotky jako DSLR staršího data s omnoho vyšší původní cenou. Nějak mě furt utěšuje to že ho při nejhoršim pošlu zas do světa. v pondělí se jedu na canoní zlatíčko podívat :-) tak napíšu jestli už jedem spolu domu. moc díky za rady
iwules
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod iwules 4. 7. 2009 10:18

omlouvam se ale už sem tu zas. trochu mi zamotal hlavu olympus e510. musim říct že do ruky mi sedne líp. a s jeho cenou bych ho kupovala nový. nejspíš jen tělo a objektiv zvlášť. začínam se do toho zase strašně zamotávat. ale co se týká funkcí tak asi bude lepší než c 20d co myslíte? co do kvality víc věřím canonu, výběr objektivů by byl asi o něco menší než u c 20D.
Ca 20D, 70-200/f4 L IS USM, 18-55/3.5-5.6 IS, 50/1.8 II
iwules
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod beat 4. 7. 2009 10:48

E-510 je plastová, 20D je kovová :D Zpracování u 20D je velmi dobré..

Ovládání je velmi individuální, ale pokud si někdo zvykne na zadní kolečko u Canonů....pak už by mu asi Olympus nevyhovoval.

Škoda že 20D nemá Menu jako 40D a výše...tam je ovládání Menu dovedeno skoro k dokonalosti.
Ale nastavování ISO, WB, měření atd. je velmi dobré...
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod iwules 4. 7. 2009 12:14

beat píše:E-510 je plastová, 20D je kovová :D Zpracování u 20D je velmi dobré..

Ovládání je velmi individuální, ale pokud si někdo zvykne na zadní kolečko u Canonů....pak už by mu asi Olympus nevyhovoval.

Škoda že 20D nemá Menu jako 40D a výše...tam je ovládání Menu dovedeno skoro k dokonalosti.
Ale nastavování ISO, WB, měření atd. je velmi dobré...



moooc díky.

tak a ted už snad naposled canon 400D za vyžší cenu ale se setovým objektivem (ZOOM LENS EF-S 18-55mm, 1:3,5-5,6). téměř nepoužívaný. nebo ta 20D. a to už je odemně snad poslední dotaz
Naposledy upravil iwules dne 4. 7. 2009 12:39, celkově upraveno 1
Ca 20D, 70-200/f4 L IS USM, 18-55/3.5-5.6 IS, 50/1.8 II
iwules
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod beat 4. 7. 2009 12:48

Ovládání má lepší 20D. Držení nevím...pro mě je lepší větší než menší foťák. Vyhovovala mi i 350D, neříkám že ne... ale vždy když jsem vzal do ruky 30D, byl to ohromný skok k lepšímu držení a nastavování...a to nemluvím o hledáčku.

Pokud je ta 20D v dobrém stavu a tobě se dobře drží velký foťák, pak by mělo být rozhodování jasné....
Seťák koupíš v bazaru, pokud o něj budeš stát.
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod iwules 4. 7. 2009 15:31

o seťák mi nejde. je to pro mě výhoda jen z toho důvodu než koupim jinej. takhle doma nemam nic, jen ke kinofilmu. Jen sem se nějak potřebovala ujistit s tou 20D. já když se do něčeho zblbnu tak nevidim nic jinýho. dík za rady. už se těšim až bude doma nový přírůstek :love:
Ca 20D, 70-200/f4 L IS USM, 18-55/3.5-5.6 IS, 50/1.8 II
iwules
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod beat 4. 7. 2009 15:47

iwules píše:takhle doma nemam nic, jen ke kinofilmu
Co přesně máš?
beat
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků