fototaparát z USA

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Daveit 14. 6. 2009 21:28

Zdravím, chtěl bych se na něco zeptat. Mám v plánu koupit fotoaparát Nikon D90 v USA z obchodu http://www.bhphotovideo.com . Můžete mi někdo poradit v čem bude problém v ČR? Jde mi o technickou stránku, musím koupit redukci napájecího kabelu, to vím, ale bude problém ještě v něčem jiném? Děkuji moc všem co jsou ochotni poradit...
Daveit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod noveL 14. 6. 2009 22:17

Ahoj a vyplati sa ti to?
Napriklad pozeram ze d90 so setovim objektivom tam stoji 1145 dolarov
co je cca 812 eur. (necelych 25 tisic SK)
K tomu este pripocitaj clo, dph, dovoz a nemoznost si uplatnit zaruku v pripade poruchy. Cize objektivne ked to posudis vyplati sa ti to?
Ja som kupoval nedavno nikon d90 so setakom 18-105 + 55 za 30 tisic sk

Co tym chcem povedat? ze sa to z usa kupovat neoplati.
Ale to uz je na tvojom zvazeni.

Hodne zdaru
noveL
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 14. 6. 2009 22:21

jenom kablik si koupis a to je vse. Taky zapomen na jakoukoliv reklamaci, protoze jestli to propasujes, tak kdybys jim to poslal, tak oni ti to opravi a poslou zpet, ale pak zaplatis dan a clo. Pokud mas nekoho kdo tam jezdi pravidelne a bydli, tak by sis to mohl nechat poslat k nemu jak reklamaci tak i fotak(neplatis pak NY dan)
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 15. 6. 2009 08:45

dasa dokupit celosvetova zaruka ... na x-rokov....

v usa je 1 rok zaruka na ele.

a clo, dan predpokladam platit nebude ;-)

a preistotu by som sa pozrel ci ta nabijacka je 110-240V ale to uz vacsinou vsetky byvaju takze nieje problem ale istota je istota.
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daveit 15. 6. 2009 09:02

Děkuju všem za info
Daveit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 6. 2009 09:32

Pokud má foťák výstup na TV tak bude NTSC (pokud neumí oba), stejně tak jestli umí nahrávat video tak bude dle normy NTSC (nižší rozlišení, vyšší frekvence snímků)
Napájecí adaptéry jsou zpravidla napěťově univerzální, takže jen mechanická redukce, nebo celý kabel (bude vypadat líp).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honza729 3. 8. 2009 10:28

Patrik:
Neni to blbost ?
Honza729
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 3. 8. 2009 10:32

Co má být blbost? :hm
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honza729 3. 8. 2009 10:38

Ze by vystup byl jen v NTSC. Vzdyt D90 umi vice formatu, neni lokalizovana JEN pro USA.
Honza729
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 8. 2009 10:44

NTSC má nižší rozlišení (480 řádků, 720 sloupců = 345 600 bodů) a vyšší snímkovou frekvenci (30 snímků za sekund (resp. 60 půlsnímků))
PAL norma má vyšší rozlišení (576 řádků, 768 sloupců = 442,368 bodů) a nižší snímkovou frekvenci (25 snímků za sekundu (resp. 50 půlsnímků))
Navíc videosignál NTSC není s PAL signálem kompatibilní, i když dnes většina TV přístrojů zvládá oba dva signály.
Pokud budeš na foťáku natáčet i video musíš s tím počítat. Při převodu na PAL "vyhodíš" 16,7 % snímků a zároveň přijdeš 21,86 % plochy (NTSC má menší rozlišení). Pokud budeš dělat jen fotky, tak tě to nemusí zajímat.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honza729 3. 8. 2009 10:47

Tak tohle slysim poprve, zatim nikdo s dovezenym fotakem D90 z USA nemel podobny problem....
Honza729
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 8. 2009 10:50

Ono to bude nejspíš tím, že foťáky nejsou náhradou videokamery a tak na ně natáčí málokdo. Z toho důvodu někteří výrobci ani nepřizpůsobují fotoaparáty PAL rozlišení, pouze TV výstup udělají v menu přepínací PAL/NTSC.
Já mám Nikon Coolpix 8400. Rozlišení videa je klasické "počítačové" 640 x 480 (nebo poloviční 320 x 240), snímkovací frekvenci si nepamatuji, ale tuším taky vychází z NTSC (tuším taky buď plná nebo poloviční).
U videokamery by to byl větší problém.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 3. 8. 2009 11:52

Nevím co se řeší,když všechna DVD a televize mají NTSC i PAL .Já mám na mobilu 720x480 16:9 30FPS. NTSC
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honza729 3. 8. 2009 12:01

Ja tomu tedy taky nerozumim, v cem je problem......
Honza729
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 8. 2009 12:24

Ano, dnes má většina TV NTSC i PAL. "Problém" je v tom, že při natáčení videa NTSC formátem zbytečně přijdeš o 22 % plochy. Na TV je pak obraz s černými okraji, nebo "naředěný".
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků