Canon EOS 1000D vs. zbytek lowend DSLR

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod SkyHawkCZ 18. 8. 2009 14:04

právě velikost rozhodla u mě, že jsem koupil A200
SkyHawkCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rhinos 18. 8. 2009 17:19

jake lowendy od Canonu a Nikonu mas v oblast DSLR na mysli? ;-)

ale jasne kdybych si mel vybrat EVF nebo DSLR ve stejne cenove relaci tak vzdy volim DSLR.

Ta A200 pry stala 8000 v nejake akci s prodlouzenou zarukou
MacBook Pro RETINA/15.4"/
rhinos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 19. 8. 2009 13:25

Išiel som sem odporučiť práve A200, až teraz vidím dva posledné príspevky... neviem čo to boli za kusy, moje skúsenosti s A200 sú iba pozitívne. S dobrým 18-70 objektívom,
..

Neni tohle nahodou temer nejhorsi objektiv co lze na DSLR koupit??
_DAVE_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marek_PD 3. 9. 2009 19:31

Ja mám tiež Sony A200 a ten môj seťák je tak vydarený, že už rok mi bohato stačí. Na Alfu 200 nedám dopustiť, ja som sa rozhodoval po EVF Canon S3 akú zrkadlovku kúpim a vtedy bola tuším 400-ka od Canonu, ktorú som bral ako automatického následovníka po S3. Ale keď som ho chytil a ruku pustil vedľa nohy, skoro mi vypadol ! Tak strašné držanie som nezažil, mám dlhšie prsty a Canon bol hneď zamietnutý. Navyše som chcel stabilizáciu v tele a nie drahé stabilizované objektívy. Zazrel som Alfu, išiel ju chytiť do ruky, naštudoval recenzie a skúsenosti a bolo rozhodnuté.
A doteraz som spokojný, pre človeka prechádzajúceho s EVF na svoju prvú zrkadlovku je toto asi najlepšia voľba. Kvalita veľmi dobrá, cena výýýborná. Jednoznačne je to jeden z favoritov pri výbere prvej zrkadlovky. Ja maximálne doporučujem.
Marek, Prievidza - Slovakia
---------------------------------------------
Sony Alpha A200, FUJITSU-SIEMENS, LG OPTIMUS ONE P500 Android
-----------------------------------------------------------------------------------
Operator: Orange Slovensko
Marek_PD
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Darth Stewe 10. 10. 2009 20:09

Dobrý den. S fotografováním prakticky začínám a chci si kupovat svou první digitální zrcadlovku. Protože se fotografii chci věnovat jen jako vedlejšímu koníčku, nechci do fotoaparátu a dalšího vybavení investovat zbytečně mnoho peněz (nechci překročit 20.000.). V současné době se rozhoduji mezi Canony EOS 1000D a Eos 450D. Rád bych znal váš názor, který z nich by byl lepší volbou - vyplatí se investovat do vyššího modelu?
Také mě zajímá, jaké vybavení k tomu dokoupit. Jaké objektivy, jestli je potřaba stativ, ...
Nejvíce mi jde o focení architektury a krajiny, focení zvířat, občas rodinná fota (interiér i exteriér, často při umělém osvětlení) a čas od času nějaké makro.

Budu vděčný za jakoukoliv radu.
Pod záštitou svobodné vůle jsme přestali přemýšlet o důvodech našich rozhodnutí. Nelze se pak divit, že nejsme schopni pochopit jeden druhého.
Darth Stewe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MurphyL6 10. 10. 2009 22:24

Já bych volil set Canon 1000D + Sigma 17-70mm : http://www.megapixel.cz/canon-eos-1000d ... rma#nazory
Tu sigmu máš dostatečný univerzální objektiv, který se hodí i na makro a má dobrou světělnost. S tím objektivem to je prostě horší-jestli chceš fotit portréty, tak aby sis přikoupil 50/1.8 od Canonu, na zvířata většinou potřebuješ tele...i když ta sigma by ti mohla stačit. Tele si koupíš třeba časem. Seťák od Canonu 18-55mm má docela malý rozsah ohnisek.

450D se prý lépe drží, taky má větší display a víc ostřících bodů, ale myslím , že jako začátečníkovi, by ti mohl 1000D stačit. 450D mají taky se Sigmou: http://www.megapixel.cz/canon-eos-450d-telo-akce .
MurphyL6
Návštěvník

Předchozí stránka