oplati sa dnes fx35?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod sl55amg 30. 5. 2009 14:00

Dobry den potrebujem fotak na bezne fotky oslav a dovoleniek..chcel som nieco mensie do vrecka zaujali ma zlacnene modely panasonic fx35(cena cca 150eur) a fx37 (200eur).kedze nejde o novinky chcem sa opytat ci sa oplatia tieto starsie modely (vyvoj nezastavis:)alebo ten model fx40 ponuka ovela viaca je lepsie si priplatit?a ci je adekvatnych 50eur naviac za tu fx37.pripadne navrhnite do 200eur ine alternativy..(ixus,sony w,fuji)vyzadujem sirokouhly,hd video potesi..hlavne mi ide o kvalitu fotiek..
A este by ma zaujimali karty postaci sandisk ultra II alebo az III?pripadne ine dakujem
sl55amg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dropsyy 3. 6. 2009 09:19

Ahoj ahoj. fx37 není vůbec špatný foťák. fx35 má trochu horší světelnost, což bych v tomto případě viděl jako handicap (u kompaktů, to podle mého hraje velkou roli, protože spoléhat na vyšší iso není díky malým čipům dobrá cesta). Tedy odpověď je - pokud chceš širokoúhlý foto s dobrou obrazovou kvalitou ber fx37. Pokud bys chtěl ještě něco lepšího a trošku si připlatit, tak panasonic lx3 je rozhodně nejlepší volba. Ixusy od canonu jsou obrazově také dobré, ale na vyšší citlivost trochu za panasonici pokulhávají. Je dobré se podívat na různé testy různých aparátů - zejména obrazové výstupy na vyšší citlivosti (např. na dpreview.com je toho dost a ani nemusíš moc umět anglicky). zmiňovaný fx40 bych si už nepřiplácel - víc pixlů víc šumí a v ostatních parametrech výrazně kvalitu nenavyšuje. fuji nejsou špatné (řada f - buď stařičké f11, f31 nebo novější f40,50, 100 či úplně nejnovější f200) - obrazová kvalita na vysoké iso je asi nejlepší na trhu, ale starší modely nejsou širokoúhlé a novější už jsou zase cenově trochu výše. s fx37 jsem to ovšem přímo nesrovnával. Přeji štastnou volbu a dobré světlo.
dropsyy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Durry 3. 6. 2009 11:37

o fx 35 som aj ja taktrochu uvazoval, ale ta slabsia svetelnost a nemoznost zoomu pri videu ma odradila, ale ak ti nevadia tieto nedostatky, tak chod do neho, za aktualnu cenu je to dobra volba
Durry
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod blok 3. 6. 2009 13:08

Zdravím. Nevím, jak jste přišli na horší světelnost u FX35 než u FX37. Oba mají rozlišení 10MP, přičemž FX37 má větší rozsah zoomu (25 - 125 mm ekv. kinofilmu), kdežto FX35 má 25 - 100 mm. Světelnost FX35 je 2,8 - 5,6, FX37 má 2,8 - 5,9, tzn. že na dlouhém konci má FX37 (pochopitelně) světelnost horší. V nějaké recenzi psali, že FX37 má oproti FX35 měkčí kresbu, proto doporučovali koupit raději FX35. FX37 má mít vylepšený režim inteligentní automatiky, v zásadě jsou si ale oba aparáty dost podobné. S FX35 jsem nafotil minulý rok jednu dovolenou. Pak jsem ho vrátil, protože jsem se zhrozil šumu, který byl dost vidět i na ISO 100 při prohlížení 1:1 na monitoru. To jsem ale byl ještě zvyklý na málo zašuměné fotky ze starého 4MP foťáku Panasonic LS-1 a netušil jsem, že vývoj přinesl mnohem víc šumu prakticky u všech kompaktů. S tím, co vím dnes, bych si ho koupil, obzvlášť když se dá teď koupit za cca 4500 Kč. Jeho širokoúhlý objektiv je k nezaplacení a za danou cenu má těžko na současném trhu alternativu. Dobře exponuje, skoro nijak neaberuje. Není nejrychlejší při ostření. Ale fotky na papíře i na monitoru při nevelkém formátu (kvůli šumu) z něj byly dost hezké. Sám váhám mezi FX35 / FX40 a TZ7 (kvůli delšímu zoomu a lepšímu videu apod.) pro běžné focení, jako doplňkem k zrcadlovce, kterou jsem si mezitím koupil.
blok
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Durry 3. 6. 2009 13:26

presne to ohnisko 25 mm pri cene 150 Eur je bezkonkurencne, skoda toho videa bez zoomu a trochu horsieho zvuku, ktory je uz vyrieseny na TZ 7-ke, ale kvalita videa by inak mala byt na slusnej urovni. Dizajn Panasonicov rady FX sa mi tiez velmi paci, ale to uz je subjektivna vec. Tiez by som nepriplacal 50 Eur za FX 37, ale radsej zobral FX 35
Durry
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sl55amg 5. 6. 2009 18:28

dakujem chlapci ze ste ma utvrdili vo vybere..tiez som chcel najprv tz7ale stoji dva krat tolko aj ked nepochybujem ze je to super fotak a hladal som nieco male sikovne do vrecka..este prejdem par testov a vyberiem medzi 35 a 37..patrim sice medzi tych ludi co uvidia novinku a hned ju chcu ale toto sa mi zda ako slusny kauf a prinajhorsom podarujem segre a doprajem si nieco lepsie..
sl55amg
Kolemjdoucí