Fotoaparat do 3000

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod krtek.cz 14. 5. 2009 23:22

Zdravim lidi
Chtel bych si koupit nejaky mensi digital do kapsy. Moje pozadavky: vetsi display, aspon 8MPx, a aspon 3x zoom a ktery dela slusne fotky Poradte mi prosim.
Za info predem dik
krtek.cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gomanek 20. 5. 2009 09:50

Jak již bylo mockrát psáno, dobrou volbou do této cenové hladiny je Panasonic LZ 8 ;-)
gomanek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 20. 5. 2009 10:52

Možná do kapsy radši Panasonic FS3, ale je trošku nad limitem.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod gomanek 21. 5. 2009 09:12

Pety píše:Možná do kapsy radši Panasonic FS3, ale je trošku nad limitem.

A v čem je lepší než ten LZ8? :-) Nějak se mi nezdá :-)
gomanek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 21. 5. 2009 18:58

Chceš něco do kapsy? Tloušťka 22,5 proti 33,3 mm je docela rozdíl, ne? Hmotnost je taky znatelně menší. Fotí stejně, funkce taky prakticky stejné.

No a navíc, kdo jednou ochutnal rozdíl Li-Ion akumulátoru proti tužkáčům, nechce zpět. Pravda, tužkové baterky koupíš v každé drogerii... :D

Rozdíl v ceně je za akumulátor a nabíječku - k LZ8 si to musíš dokoupit, pokud už nemáš z dřívějška.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod gomanek 25. 5. 2009 09:05

Pety píše:Chceš něco do kapsy? Tloušťka 22,5 proti 33,3 mm je docela rozdíl, ne? Hmotnost je taky znatelně menší. Fotí stejně, funkce taky prakticky stejné.

No a navíc, kdo jednou ochutnal rozdíl Li-Ion akumulátoru proti tužkáčům, nechce zpět. Pravda, tužkové baterky koupíš v každé drogerii... :D

Rozdíl v ceně je za akumulátor a nabíječku - k LZ8 si to musíš dokoupit, pokud už nemáš z dřívějška.

Ok s těma rozměry máš určitě pravdu :-) ... z toho akumulátoru místo tužkovej je jasná i ta lepší váha :-) ... jediné co je však potřeba je koupit minimálně jeden náhradní akumulátor ...takže kromě nabíječky ještě je to další investice :-)
gomanek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 25. 5. 2009 10:22

Investice? http://www.batteryshop.cz/kategorie/bat ... DFS3+serie

Nabíječka Li-Ion je samozřejmě v ceně foťáku, prostě se prodává s akumulátorem a nabíječkou. Tak je zvykem u Li-Ion napájení, stejně jako třeba u mobilů.

K foťáku na tužkáče dostaneš nanejvýš alkalické tužkáče na první pokusy.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod gomanek 26. 5. 2009 09:55

Pety píše:Investice? http://www.batteryshop.cz/kategorie/bat ... DFS3+serie

Nabíječka Li-Ion je samozřejmě v ceně foťáku, prostě se prodává s akumulátorem a nabíječkou. Tak je zvykem u Li-Ion napájení, stejně jako třeba u mobilů.

K foťáku na tužkáče dostaneš nanejvýš alkalické tužkáče na první pokusy.

Tak když se koupí od jiného prodejce, tak je samozřejmě levnější :-) ... ale být to originál Panasonic, tak je 2x tak drahá :-) ... a jde taky od toho od jakého prodejce. Koupil jsem od jednoho .. byla úplně na howno, pak od jiného a naopak vydržela srovnatelně a možná o trochu i víc, než originál Panasonic :-)
gomanek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drAcOniS 28. 5. 2009 17:46

Pety píše:Pravda, tužkové baterky koupíš v každé drogerii...

Jo, tohle považuje za "výhodu" spoustu lidí, ale faktem je, že na obyčejné baterie se foťák sotva zapne, na levné alkalické vyfotí dle typu okolo 30 fotek, na dražší asi 80-100 - bez blesku. A Nikl-hydroxidové baterie, které opravdu vydrží, mají málokde. Ale je fakt, že je to lepší než nic... :-D
Nikon D80 + Tamron 17-50mm F2.8 XR Di II LD Asp.(IF) + Sigma 70-200mm F2.8 EX APO HSM
drAcOniS
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod janfran 28. 5. 2009 19:44

To záleží na konkrétním typu, některé mohou na alkalické vydržet i stovky fotek, jiné se ani nezapnou.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod V0174 29. 5. 2009 15:50

Měl jsem chvíli Canon A590 IS. za ty prachy super, má plně manuální nastavení, prioritu clony, času... fotky fajn. Nevýhodou je trochu vyšší šum a pro někoho provoz na tužkovky - s levnýma NiMH moc dlouho nevydržel, max. desítky fotek. (zase ale fotím stylem že na jedno zapnutí foťáku udělám tak 3 fotky).
V0174
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tex086 2. 6. 2009 12:53

teda pánové pokud nevíte dost dobře o čem to píšete a co doporučujete, tak to prosím raději nedělejte:-) Prošel jsem si několika typy digitálů (kompakty, ultrazoomy, zrcadlovka) a musím říct, že kdo poznal tužkovky, nechce nic jiného. Ale pozor, mluvím o kvalitních tužkovkách např. Sanyo Eneloop, které nemají samovybíjecí efekt. Proč jsou akumulátory? Je to byznys, na focení potřebujete min. dva, jejich cena je kolem 1000 Kč, každé cca dva roky výměna, z důvodu rapidně klesající kapacity, pokud teda mám foťák na focení a samozřejmě potíže se sehnáním správného typu a vyhnout se napodobeninám. Kvalitní tužky se neustále vyvíjí a kapacita je naprosto stejná jako u aku, ne-li vyšší, cena za 4 tužky je 400 Kč, tož tak.
tex086
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 2. 6. 2009 14:02

Tužkovky versus Li-Ion - na toto téma se vedou sááááhodlouhé diskuse. Spokojil bych se tím, že na různé účely a pro různé lidi se hodí různé napájení a novou diskusi na totéž téma bych nezahajoval.

A mobil na tužkovky se snad už taky nedělá... měl jsem na ně kdysi Motorolu. :D
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod _ja_ 5. 6. 2009 10:49

Ja se vratim k puvodnimu prispevku - taky hledam digital "do kapsy", i kdyz do kapsy nedefinuji jako pidi fotak, ale jako kompakt (i mirne vetsi, akorat tloustka by nemusela jit pres 4 cm jako u ruznych "superzoomu").

Po delsim hledani jsem dospel k zaveru, ze vetsina kompaktu stejne nezvladne pri max. rozliseni 8, 10 ci 12 MPix fotit bez vyrazneho sumu, neni-li jasny letni den a realne lze tak udelat slusne fotky jen v malych rozmerech (mensich nez A4). Tudiz nema cenu prilis investovat do kompaktu, protoze slusnejsi vetsi fotky jsou stejne realizovatelne pouze se zrcadlovkou... z tohoto pohledu jsou proto idelani volbou starsi modely za nizsi ceny, jako treba vyse doporucovany Lumix LZ8...

Kdyby mel nekdo nejakou alternativu, tj. i treba vetsi, ale schopny kompakt - schopny delat kvalitni fotky pouzitelne pri vetsim zvetseni a ne pouze idealnim osvetleni a umoznujici manualni kontrolu expozice - dejte vedet. Mam na mysli neco jako Sigma SD2 (ale bez much) ci Leica M (ale za dostupnou cenu) ... to by pak omezeni ceny jako "do 3000" nehralo roli.
_ja_
Kolemjdoucí