Lacný kompakt do 166€

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod MemphisS 1. 5. 2009 19:56

Zháňam pre kamaráta lacný kompakt max. do 166 € (5000 SKK, 4483 CZK) ani jeden z nás sa do toho nerozumieme preto sa väčšine značiek nebránime. Nejaké vysoké požiadavky nie sú potešil by 5x zoom, aspoň priemerná výdrž na batériu, SD(SDHC) slot, lepšie fotky (samozrejme v tejto kategórii) a telo najlepšie hliník/ lepší plast.

Aký objektív je lepší klasický či širokouhlý? Záleží to od konkrétneho použitia?
Veľkosť objektívu má aký vplyv? Väčšina je s relatívne malou (pripadajú mi dosť smiešne) ja som pozeral modely s väčšou prídu mi lepšie vzhľadom na skutočnosť, že ich je málo alebo je to len marketingová záležitosť?

V pláne je aj fotenie kníh, optická stabilizácia je potom veľkou výhodou alebo ak mám pevné ruky je to jedno alebo stačí aj digitálna? (Vychádzam z vlastnej skúsenosti mám starší kompakt bez stabilizácie a nemám problém robiť vcelku ostré fotografie).

Modely čo som zbežne pozrel Fuji J110W, Samsung S1060, Sony DSC-W150S, nejaké Panasonici atď.
Mne sa pozdáva vyššie spomenutý Fuji vzhľadom na svoju cenu, vyhotovenie a parametre mi príde zaujímavý nejaké veľké nevýhody?
O Sony som sa dočítal, že sa batéria neustále prebíja celkovo to asi ale nebude zlý kompakt škoda MS Duo.

Ešte na záver najlepšie by bolo ak by bol ten kompakt lacnejší 100-135€ tých 166 je max. čo je ochotný za to dať.
Vopred ďakujem za vysvetlenie, doporučenie prípadne aj konkrétne modely.
MemphisS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod janfran 1. 5. 2009 22:21

Já bych bral W150- J110 sice nemusí být špatný, ale nemá optickou stabilizaci, jenom digitální, která zhoršuje kvalitu fotek. Ne že by stabilizace byla všechno, ale když se ty foťáky jinak moc neliší, proč nevzít ten, který ji má.
Naposledy upravil janfran dne 1. 5. 2009 22:28, celkově upraveno 1
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 1. 5. 2009 22:27

P TZ 4
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod kromec 1. 5. 2009 23:26

Aký objektív je lepší klasický či širokouhlý?

Urcite lepsi sirokouhly. Do zaberu se ti toho "vic vleze". nemusis tolik odstupovat od foceneho objektu.

Veľkosť objektívu má aký vplyv?

Divej se na svetelnost a ohniskovou vzdylenost to jsou nejdulezitejsi udaje.

Stabilizace

Digitalni stabilizace ve vetsine pripadu pracuje na principu zvysovani ISO coz je na ukor kvality obrazu. Kdyz vezmu v uvahu ze tvuj starsi fotak tez pravdepodobne umoznuje menit ISO, tak mas tez "digitalni stabilizaci"
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MemphisS 2. 5. 2009 12:44

Ďakujem za odpovede a vysvetlenie.

Takže sa zameriavam na kompakty so širokouhlým objektívom.

TZ4 vyzerá slušne len neviem či si aj čítal čo som písal 100-135€ max 166€ (uvádzal som hornú hranicu aj v CZK).

Ja by som tiež uvažoval o W150 ale na czc.cz som sa dočítal o tom prebíjaní batérii z čoho mám obavy a iste by ich mal aj môj kamarát ďalšia investícia do nabíjačky či do novej batérie v budúcnosti.. ďalej sa mi nepáčia karty MS Duo, s SDHC by som mal za cenu MS Duo približne dvojnásobnú kapacitou a v kvalite tam asi rozdiel nebude (to isté ma nepotešilo u SE telefónov, M2 karty).

Zaujímalo by ma teda ak nerátam opt. stabilizáciu sú si podobné J110W a W150?

Nakoľko ten J110W je pomerne lacný a aj s 8GiB kartou by vyšiel o niekoľko € lacnejšie ako W150 pričom u Sony je treba investovať do drahšej karty už beztak kompaktu blížiacemu sa k limitu a ešte spomínaný problém s nabíjaním.

Je v tejto cenovej hladine nejaký zaujímavý Panasonic (135 až 155€)?

A ešte by ma zaujímal (naj)lacnejší použiteľný kompakt s opt. stabilizáciou, potešil by ma presný link.
Ďakujem
MemphisS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr1968 2. 5. 2009 14:28

Panasonic LS 80 http://www.bigfun.cz/select_det.php?id_ ... 0&oddil=13 a další jiné linky
Petr1968
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod gomanek 5. 5. 2009 11:24

A co něco levného a malého od Samsungu?
gomanek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 5. 5. 2009 23:27

To tedy ne. LS 80 je lepší
Petr1968
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod gomanek 6. 5. 2009 09:29

Petr1968 píše:To tedy ne. LS 80 je lepší

Ale tak taky mám rád Panasonic, ale změna je život :-)
gomanek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 6. 5. 2009 10:16

Samsung je bohužel změna k horšímu.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Petr1968 6. 5. 2009 13:10

gomanek píše:
Petr1968 píše:To tedy ne. LS 80 je lepší

Ale tak taky mám rád Panasonic, ale změna je život :-)

To není o tom co má kdo rád.LS 80 je levný ,ale za ty peníze i něco poskytne. Na rozdíl od ještě levnějšího Samsungu
Petr1968
Trvalý BAN