Prosím o radu... foťák kolem 7000 Kč

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod kristl.zak 12. 3. 2009 22:58

Zdravím,
jsem zoufalá mladá žena a potřebovala bych poradit s výběrem fotoaparátu...Důežitá je cena 7000-8000Kč...s tím, že pokud by tuto cenu nějak nevýrazně přesáhl opravdu dobrý model, nedělalo by mi problém si připlatit...Nejsem zcela rozhodnuta, zda kompakt nebo zrcadlovku...Foťák by měl mít stabilizátor obrazu, min. 8-10Mpix.,white-balance,jednoduché ovládání,české menu(případně možnost stáhnout si český jazyk ze stránek výrobce)...Mám určité zkušenosti s fotografováním, řekněme pokročilé, ovšem v množství značek a typů nedokáži určit, který je skutečně dobrý...Rozhoduji se mezi značkami Cannon, Nikkon nebo Olympus?:confused: Fotografování si chci spíše užít a mít kvalitnější fotky.
Děkuji za jakoukoliv připomínku...

Kristl
kristl.zak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr1968 12. 3. 2009 23:08

Klidně i Panasonic.Canon už to prasí také :lol:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kristl.zak 12. 3. 2009 23:10

A jaký typ Panasonicu?;)
kristl.zak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr1968 12. 3. 2009 23:13

Píšeš pokročilé zkušenosti ,ale nepíšeš jestli má mít širokoúhlý objektiv, manuální funkce,zoom,světelnost,video,velikost ,váha
Petr1968
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 12. 3. 2009 23:17

Bez ohledu na váhu a velikost Panasonic DMC-FZ28. Zrcadlovku do 8000kč leda z bazaru. Pokud se už prodává tak ještě Canon PowerShot SX200 IS
Petr1968
Návštěvník

Odeslat příspěvekod uberpr0 15. 3. 2009 09:18

ak nechces vela zoomovat, panasonic lx3 hoci ten je asi trosku nad rozpocet... FZ28 urobi dobru sluzbu, zrkadlovku by si zohnala tiez, napr nikon d40 alebo sony a200, no tie prebiju UZ akurat kvalitou obrazu, moznostami urcite nie, a fz28 je pokial viem napr jediny UZ s HD videom ktory ma opticky zoom aj pocas nahravania... ale tak zalezi na tvojich prioritach co chces fotit, na ulicu a do mesta, na krajinky by som osobne vzal lx3, dufajme len ze ostatni vyrobcovia zabrzdia vojnu megapixelov a budu nasledovat priklad panasonicu(lx3) alebo fujifilmu(f200EXR). :)
Fotim: Oly E-PL1, telefonujem: Xiaomi Mi2 32GB / Nokia Lumia 620, Surfujem: Apple iPad Mini, Hram sa: i5-4570, 8GB RAM, GTX770, 23" DELL U2312HM, pozeram filmy na Samsung LE37C650.
uberpr0
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 15. 3. 2009 14:50

TZ 5 také ZOOMUJE se zvukem . TZ7 bude bomba.To si koupím až se bude vyprodávat 8-D
Petr1968
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gomanek 16. 3. 2009 11:12

No jde dost o to k čem use bude fotoaparát používat :-)
On dobrý fotograf udělá krásné fotky i s kompaktem, ale pokud člověk chce fotit nějaké velké krajiny, detailní marka a podobné ,tak zrcadlovka v tomto oproti kompaktu je bezkonkurenčně lepší.
Pokud by jsem se ale měli bavit o kompaktu, tak rozhodně doporučuji PANASONIC. Například zmíněný PanasonicTZ5 patří mezi špičku v kompaktech. Kvalitní optika a počet Mpx taktéž bohatě splňuje ( i když myslím, že se příliš nevyužije a na plné rozlišení je zbytečné fotit ... opět ale jde o to k čemu jej budete potřebovat).
gomanek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod uberpr0 16. 3. 2009 11:38

Petr1968 píše:TZ 5 také ZOOMUJE se zvukem . TZ7 bude bomba.To si koupím až se bude vyprodávat 8-D

ano? na dpreview vsetci ospevuju TZ7 ze konecne sa vratil zoom do nahravania videa, po dlhej odmlke od TZ1 tusim, tak neviem... skusal som si ho v kamennom obchode len tak par sekund, cvak sem cvak tam, nahravanie videa zial nie, ale tak este to mozem napravit ;)
Fotim: Oly E-PL1, telefonujem: Xiaomi Mi2 32GB / Nokia Lumia 620, Surfujem: Apple iPad Mini, Hram sa: i5-4570, 8GB RAM, GTX770, 23" DELL U2312HM, pozeram filmy na Samsung LE37C650.
uberpr0
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 16. 3. 2009 14:59

Jedna paní povídala,že prý funguje(byl problém s ostřením) Konečně tam bude pořádné video. I když tady jsou samí fotografové co videem pohrdají 95% populace ho přivítá :mrgreen: :mrgreen: Kvůli děsnému videu a hlavně zvuku u většiny foťáků mám hybridní kameru. Foťák podprůměrný,ale kamera dobrá.A ještě vodotěsná 8-P
Petr1968
Návštěvník