foťák na SD karty do 5 tisíc

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod apin 15. 1. 2009 19:03

Zdravím.
Začínám uvažovat o nákupu nějakého foťáčku a jsem trochu bezradný z toho obrovského množství značek a přístrojů a proto se chci obrátit na zdejší znalce.
Můj první foťák byl HP photosmart 735, dnes již muzejní kousek (tehdy stál 7tisíc). Nedávno jsem si potřeboval něco nafotit a zjistil jsem, že má ulomený kousek plastu a nedrží v něm baterie...
No co, digitály už přece nestojí tolik, takže HP 735 poputuje do popelnice a rád bych ho nahradil novějším, výkonějším, ovladatelnějším a rychlejším přístrojem, abych si nemusel porád pujčovat od někoho foťák, když potřebuju...

Moje požadavky na fotoaparát jsou malé(standartní) rozměry, slot na SD karty (válí se mi jich doma několik ze starého foťáku-jestli se to teda ještě dneska vůbec používá, jinak to není podmínka), rozlišení a zoom nehraje roli, ale potěšilo by víc jak u prvního foťáčku (3mpx, 3x opt+15x digit zoom), cena tak do 5 tisíc.

Foťák by měl dobře zvládat hlavně makro nebo dokumenty (potřebuju si nafotit labely a obaly gramofonových desek), případně bych ho vzal i na nějakou akci v klubu (tmavé prostředí) a pochopitelně slušné videozáznamy se zvukem.

Víc vlastně nepotřebuju a skutečně nevím co vybrat, nebo na co při výběru koukat, protože jsem tak trochu posledních pár let "nesledoval dění"

Budu rád za každý návrh nebo doporučení
apin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr1968 15. 1. 2009 19:28

Do 5 tisíc 2x LS 80. FX3
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod apin 15. 1. 2009 20:23

díky za tip. vypadá to, že to je přesně co potřebuju :) Zítra si ho pujdu vyzkoušet do obchodu a asi hned koupím ;)
apin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr1968 15. 1. 2009 21:17

LS 80 mají i za 2000
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN