Nahrada za Olympus C5060WZ

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 9. 2008 23:55

Hladam nastupcu za Olympus C5060WZ. Sluzi mi perfektne uz vyse 4 rokov, akurat ho ale teraz chcem posunut dalej v rodine. Fotim hlavne krajinky a ludi, zatial "amatersky". Ale uz si snazim najst cas na zlepsenie.

U noveho fotaku hladam hlavne
1. z doterajsich skusenosti vidim ako jednoznacnu vyhodu 360st otacanie displaya
2. bez blesku dlha vydz na baterky
3. odolne telo (terajsie magneziove par ran od kamenov uz dostalo a zatial ziadny skrabanec)
4. rychlejsiu reakcnu dobu. Hlavne ked chcem urobit viac foto za sebou tak je 5060tka naozaj pomala.


Druha varianta je este, ze si kupim zrkadlovku. Ale to som sa este vnutorne nerozhodol ci ju naozaj vyuzijem. Cenovy limit tak 15-20tis, menej je urcite vyhoda :D. Kupoval by som tak v horizonte do konca roka.
anonymni

Odeslat příspěvekod TA 25. 9. 2008 12:17

Pri takom limite by som vyberal DSLR. Škoda minúť na kompakt.
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 25. 9. 2008 14:30

Medzi DSLR mam favorita Cannon 450D. Ale nie som na 100% rozhodnuty ci ho vyuzijem. Fotim na blizko aj na dialku a neviem ci sa mi chce tahat dva objektivy a tak. Preto este zistujem ci vobec existuje nejaka nahrada medzi kompaktami.
anonymni

Odeslat příspěvekod janfran 25. 9. 2008 15:47

K tomu Canonu (nebo k levnějšímu 1000D ) můžeš koupit nový objektiv 18-200IS, pak budeš moct fotit na blízko i na dálku. Kvalita bude pochopitelně trochu nižší než u cenově srovnatelných skel s nižším rozsahem, ale pořád bych nečekal žádnou katastrofu. Kdybys chtěl kompakt, špatně nevypadá Canon G10, ale je to zatím dost drahá novinka. A nebo ultrazoom Fuji S100.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod anonymni 25. 9. 2008 16:40

Narychlo som pozrel v googli ten 18-200IS a vyzera dosti novo a draho :(. To uz asi radsej KIT (alebo telo s niecim zakladnym) a k tomu nieco na dialku. Zatial si robim iba prehlad, este sa v tom moc neorientujem.

ten G10 nema vyklopny display, takze nic
anonymni

Odeslat příspěvekod elho_cid 25. 9. 2008 20:27

Cenove dostupna a pritom odolna zrcadlovka je K200D. Vyklopny displej maji jen zrcadlovky Panasonic a Sony. Ale spis byc doporucil naucit se fotit pres hledacek, protoze pokud chces rychlost, tak LV do foceni nevyhnutelne vnasi zpozdeni.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KarelV. 25. 9. 2008 21:10

A co Panasonic DMC-G1?
http://www.imaging-resource.com/PRODS/DMCG1/DMCG1A.HTM
http://digiarena.zive.cz/Titulni-strana ... fault.aspx
Jsem velice zvědav na první snímky, zkušenosti, recenze. I když cena bude zpočátku nadsazená, takže do limitu se to nevejde, ale i tak to stojí za zvážení.
KarelV.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 2. 10. 2008 09:52

ak by sa predával G1 za " dobrú " cenu, tak niet dôvod, prečo si ho nekúpiť :). Aj keď na zhodnotenie je, samozrejme, skoro. Na nete som zatiaľ našiel ceny okolo 800 USD, čo je dosť.
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 3. 10. 2008 07:49

Ta G1 vyzera naozaj dobre na prvy pohlad. Ale cenovo to je uz na urovni 450D. Pockam si na nejake testy a ako sa vyvrby cena tela a prislusenstva, zatial ma cas az tak netlaci.
anonymni

Odeslat příspěvekod anonymni 31. 10. 2008 07:31

Rozpraval som sa s par ludmi co fotia povedzme profesionalnejsie, tiez som sa zastavil v par profi obchodoch zameranych cisto na foto. Vysledok je, ze bud si kupim jednoduchy kompakt, alebo Nikon D90 :). Ale to si pockam kym troska zlacnie. Ako investicia na viac rokov sa mi kupovat nizsi model neoplati.
anonymni

Odeslat příspěvekod irmo 31. 10. 2008 07:54

dolezitejsie ako telo je objektiv ... takze by som vyberal podla toho
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod anonymni 31. 10. 2008 10:06

To ano. Presvedcili ma, ze Nikon ma vacsi vyber cenovo dostupnych kvalitnych objektivov ako Cannon. A moje rozhodnutie je zobrat D90 ked zlacnie namiesto D80. Pocitam, ze to je investicia na par rokov, tak radsej zoberiem lepsi.
anonymni


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků