My 1.DSLR (Canon 1000D vs. ?) 14k vč. DPH

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Jan Čerbák 6. 8. 2008 18:21

Zde je srovnání šumu. Je na něm mimo jiné i vidět, že Nikon má jako default nastavení sytější barvy. No, stejně si saturaci nastavíte tak, jak budete chtít. Můžete mít fotky barevné jako kraslice, nebo jen s pastelovými tóny. Další z výhod DSLR ;-)
http://www.dpreview.com/reviews/canoneo ... page19.asp
Je to 19. strana recenze Canonu 1000D.

U Sony bych compact flash překousl, ale vadilo by mi spousta jiných věcí. To by ale byl velmi dlouhý seznam, přičemž každou jeho položku bych zde musel obhajovat před zastánci značky Sony. Omezím se jen na to, že Vám Sony jednoduše nedoporučím.
Jan Čerbák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod beat 6. 8. 2008 18:32

PC: "Plastová zrcadlovka" - to je takové zaklínadlo... Dnes jsou plasty na takové úrovni, že je vpodstatě jedno, jde-li o plast nebo kov, přičemž plast je lehčí. Plastový je třeba i Pentax K 20D a nikdo si na jeho tělo nestěžuje.

Srovnání šumu je tady
http://www.dpreview.com/reviews/canoneo ... page19.asp

nahoře se přepni ještě o stránku dále...a vůbec, když už na DPreview budeš, přečti si recenze na oba foťáky (1000D i D60) :-)

Ještě k těm plastovým tělům...důležitější než materíál těla je jeho pogumování a ergonomie.
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod invis 6. 8. 2008 18:36

Ano Nikon D90 jeste opravdu neni, ale dost se o nem mluvi a predpokladam ze na Photokine bude predveden(myslim ze to je nejak 23 zari nebo tak nejak).
To ze nikon D60 motorek vubec nevadi za 1. vetsina si kupuje setaky, ktere maji "ultrazvuk" a pokud by si chtel vyzkouset zavratne malou hloubku ostrosti, muze si koupit Sigmu 30 1.4 HSM nebo Nikkor 60 2.8 af-s , stejne jako o nikonu D90 si myslim, ze Nikon v nejblizsi dobe uvede i tyto pevne objektivy (50mm, 20mm, atd.) s ultrozvukovym motorem. ZA 2. ....... me nic nenapada.
K tomu kovovemu telu, ano to chces moc pokud nechces dat za fotak pres dvacet tisic(nikon d200, canon 40D)
K tomu nikonu D80, chapu ze novy je novy, taky mam radsi, kdyz se ho predtim nikdo nedotykal, ale pokud bys nasel slusnou nabidku, v lepsim pripade D80 i se zarukou, nebal bych se do toho jit, verim, ze vetsina lidi si svoje penize ulozene ve fotaku chrani a zachazi s nim dustojne. Na paladixu jsem ted videl D80 za 12000 s bat. gripem, za 10 000 bez gripu, a nikkor 18-70 za 4500( i za 3500 ale nejsem si jisty jestli zrovna na paladixu anebo na digineff.cz)
invis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PC 6. 8. 2008 21:46

Dobře, tak Nikon D90 si můžu koupit zase za rok. Kdyby se člověk neměl na co těšit tak by byl život smutný...
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jan Čerbák 7. 8. 2008 01:44

beat píše:PC: "Plastová zrcadlovka" - to je takové zaklínadlo... Dnes jsou plasty na takové úrovni, že je vpodstatě jedno, jde-li o plast nebo kov, přičemž plast je lehčí. Plastový je třeba i Pentax K 20D a nikdo si na jeho tělo nestěžuje.

K20D má sice plastové šasi, ale na kovové kostře. Máte ale pravdu. Když jsem poprvé držel v ruce K200D, tak jsem se musel podívat do technických specifikací, abych se přesvědčil, že je to opravdu plast. Stejně tak nové DSLR nikon D60 a Canon 1000D. Oproti mému (už bývalému) Canonu 350D jsou na podstatně vyšší úrovni. Mimo to 1000D má tlačítko pro volbu citlivosti ISO hned vedle spouště, což je naprosto úžasná věc. člověk pak mění ISO s foťákem u oka jen podle scény, kterou aktuálně vidí v hledáčku. To bylo donedávna vyhrazeno jen poloprofi DSLR.
Jan Čerbák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 7. 8. 2008 04:44

Jan Čerbák píše:1000D má tlačítko pro volbu citlivosti ISO hned vedle spouště, což je naprosto úžasná věc. člověk pak mění ISO s foťákem u oka jen podle scény, kterou aktuálně vidí v hledáčku. To bylo donedávna vyhrazeno jen poloprofi DSLR.

Moje výprodejní Minolta 5D děkuje... :D
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod beat 7. 8. 2008 08:42

Pety: Jenže Minolta bývala POJEM. Minolty je škoda :'(
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jan Čerbák 7. 8. 2008 10:06

Minolta je ta výjimka potvrzující pravidlo O:-)
Až takový pojem myslím že Minolta nebyla, ale několik věcí se jí skutečně povedlo: stabilizace čipu, ergonomie a ovládání, multisegmentové měření expozice s "mapou jasů" na LCD pro kinofilmové SLR, ...
Jan Čerbák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PC 11. 8. 2008 14:06

Tak jsem se asi rozhodl pro Canon 1000D. Včera jsem si prohlížel velkolepou výstavu fotografii zvířat na pražském Náměstí Republiky. Schválně jsem skoro nosem hobloval ty fotky abych zjistil jestli tam je šum :) Byl a je ho tam dost :) Přesto to jsou pěkné fotky a lze předpokládat že na jejich zhotovení bylo použito něco mnohem lepšího nežli obyčejný digiťák :) Takže si myslím že na moje focení bude tisícovka stačit....
PC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod beat 12. 8. 2008 10:51

PC: Rozhodně ti stačit bude...jen si pořádně zkus, jak ti sedí v ruce.
A potom si tak nějak prober, co fotíš nejčastěji a nejraději a podle toho si do budoucna vyber vhodný objektiv :-)
Dobré světlo ;-)
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rudi86 26. 8. 2008 18:22

2 PC:: tak co , už ho máš doma? ;-]
Not as seen on TV
so
Welcome to the playground
- - - - -
Nikon D90 & fisheye 8/3.5 + 10-20 HSM + 35/f1.8 + 85/f1.8 + 85/f3.5 micro + 70-300 VR
Sony Xperia U
Škoda Felicia Combi - Laurin & Klement
rudi86
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PC 26. 8. 2008 19:18

Kdepak, zatím ne.
PC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PC 1. 9. 2008 15:47

Mám dotaz - teď zlevnil Canon 450D a současně klesla cena i u měsíc staré 1000D. Takže jsem na vážkách - koupit 450D anebo 1000D ? Či mám počkat jaká bude cena u Nikonu D90 (což mi příjde jako konkurence právě 450D anebo EOS 50D (někdo psal že cena se má lišit od 450D nepatrně.) Už bych si fakt rád nějaký ten DSLR koupil. Dnes jsem testoval 450D,D40,D100 a Alfu 200 a paradoxně se mi nejlíp držela Alfa,škoda jen že stojí desítku, kdyby byla za sedm tak bych možná nepohrdl ani jí i když je to Sony. Jak říkám mám v tom bordel a nevím co je konkurent čeho a co je porovnatelné s čím. Současná cena 450D mi příjde OK, stejně tak cena 1000D ovšem pokud by Nikon D90 stál stejně jako Canon 450D... Tak co - koupit něco hned nebo počkat ? Fakt nevím... Poradíte ?
PC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SkyHawkCZ 1. 9. 2008 16:13

co máš proti sony?
SkyHawkCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rudi86 1. 9. 2008 16:28

nerekl bych ze cena D90 bude zrovna na urovni 450D... :shock:
to jo, docela ted spadly.. btw: nemel jsi cenovy strop 14k?
k tej Alfě 200, musim uznat, ten grip mi taky velmi dobre sedi do ruky a ne jako nikon D40/60.. tu Sony bych radil preve nmezi nikon D40/60, Canon EOS 1000D atak kolem...
Not as seen on TV
so
Welcome to the playground
- - - - -
Nikon D90 & fisheye 8/3.5 + 10-20 HSM + 35/f1.8 + 85/f1.8 + 85/f3.5 micro + 70-300 VR
Sony Xperia U
Škoda Felicia Combi - Laurin & Klement
rudi86
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka