My 1.DSLR (Canon 1000D vs. ?) 14k vč. DPH

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod PC 3. 8. 2008 15:47

Chtěl bych si koupit první zrcadlovku. Zatím se mi nejvíc líbí Canon EOS 1000D mj. proto že má možnost živého náhledu na displeji (je možné že to nevyužiji jakmile budu fotit přes hledáček ale pro jistotu to tam raději chci.) U zrcadlovky mi jde hlavně o obrazovou kvalitu oproti UZ a možnost "tuningu" fotoaparátu kdy jej lze postupně uzpůsobit k obrazu svému a jsem přesvědčem že se zrcadlovkou lze lépe experimentovat nežli s kompaktem...

Také bych potřeboval poradit nějaký dobrý kurz kde by mě naučili fotit trochu na profesionálnější úrovni- rád bych si vyzkoušel např. akt.

Cenová hladina je 14k. Více za foťák dát ani teď nemůžu a popravdě ani nechci. Vždyť za rok se dá dnešní hi-end koupit za cenu low endu a co jsem pochopil u zrcadlovek záleží spíše na objektivech nežli na těle. Ideální je menu v čj. a intuitivní ovládání a podmínkou je hlavně čistý obraz s nízkou hladinou šumu,stabilizace (jedno jestli v těle nebo na objektivu),čistění čipu a spolehlivost a bytelnost.

Předem říkám že tomu rozumím víc než málo a ještě loni jsem fotil minikompaktem za dva tisíce a poslední rok Panasonicem FZ-8 u nějž mi nejvíc vadí šum i při nízkém ISO. (jinak mi vcelku vyhovuje a nechám si ho jako záložní přístroj).

Pokud mi poradíte co k foťáku dokoupit budu rád. (blesk, battery grip,brnění,tašku atd.)
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jan Čerbák 3. 8. 2008 16:10

Canon 1000D Vám s chutí schvaluji. Na http://www.dpreview.com jej dost chválili, hlavně za kvalitu obrazu. Pro jistotu ale mrkněte i na vlákno:
http://digiforum.zive.cz./viewtopic.php ... 0#p5650460

...a pokud si stejně koupíte Canon, tak ještě na:
http://digiforum.zive.cz./viewtopic.php ... 8#p5650108

A k foťáku si nedokupujte zatím raději nic. Maximálně se rozhodněte pro set s lepším sklem, ale i seťák dokáže posloužit dobře. Po pár měsících focení sám uvidíte, co za "tuning" byste si rád pořídil. Věci jako externí blesk, mezikroužky, širokáč a teleobjektiv, filtry, stativ, kabelová spoušť, větší paměťová karta, sluneční clony, větší brašna, ... si nemusíte kupovat okamžitě s foťákem.
Jan Čerbák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PC 3. 8. 2008 16:15

Jestli jsem správně pochopil tak seťák v canonu není nic moc ? Nu což, mohl bych zainvestovat do nějakého jiného skla a ušetřit za setový objektiv. Nějaký cenově přijatelný Carl Zeiss by nebyl ?
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 3. 8. 2008 16:21

Díval jsem se po shlédnutí recenze i na novou Sony 300, má víc ostřících bodů, nejspíš taky výklopný displej jako dražší sestra ovšem nepoužívá SD karty což je pro mě mínus. Oproti Canonu je lacinější o tisíc korun. Nejsou nějaké zprávy že by se objevila i nějaká zrcadlovka s live view od Nikonu ? (za podobnou cenu jako kanón ;) a soňák ?
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jan Čerbák 3. 8. 2008 16:32

PC píše:Jestli jsem správně pochopil tak seťák v canonu není nic moc ? Nu což, mohl bych zainvestovat do nějakého jiného skla a ušetřit za setový objektiv. Nějaký cenově přijatelný Carl Zeiss by nebyl ?

Myslíte něco takového? http://www.photozone.de/canon-eos/260-z ... est-report
Proč zrovna Zeiss?
Jan Čerbák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PC 3. 8. 2008 17:39

Asi proto že Zeiss je výrobou kvalitní optiky proslulý a tak se dá předpokládat že snad nevyrobí nějaký šunt.

Nemusí to být Zeiss, samozřejmě, Zeiss mě jenom tak napadl.

Ehh, to jste trochu přepísk s cenou. Já chtěl nějakou lepší alternativu ke kritizovanému seťáku a tenhle objektiv stojí 4x tolik co samotný fotoaparát. Tolik peněz jsem neviděl ani z rychlíku ;)
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 3. 8. 2008 17:50

PC: Kup si raději plejstejšna :-)
Osobně nerozumím tomu, proč je u někoho při výběru zrcadlovky priorita Live View :shock:

Chápu to tak, že nejsi ultimátní fotograf, který si s sebou všude tahá stativ a když si chce vyfotit strom, tak si rozloží stativ, deset mnut komponuje a pak až fotí. A věř tomu, že focení přes LCD je to poslední co by mě u zrcadlovky zajímalo... :mrgreen:
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PC 3. 8. 2008 18:01

Dej pokoj s playstationem.

Proč live view ? Jednoduchá odpověď - protože jsem na to zvyklý z klasických digiťáků. Neříkám že přes něj budu fotit - ale pro sichr ho tam chci mít. Lepší je tam live view mít než ho tam nemít.

Tak mě napadá - jaký je rozdíl mezi D400 a 1000 ? Není to náhodou jen přebrandovaná D400 ?
Ta bohužel není oproti 1000 nijak výhodná,stojí stejně.
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ZbynekN 3. 8. 2008 18:04

beat píše:Osobně nerozumím tomu, proč je u někoho při výběru zrcadlovky priorita Live View :shock:


Protože zrcadlovka je in, ale proč se dívat do hledáčku, když tam je display :mrgreen:
ZbynekN
Návštěvník

Odeslat příspěvekod beat 3. 8. 2008 18:15

PC píše:jaký je rozdíl mezi D400 a 1000 ? Není to náhodou jen přebrandovaná D400 ?
Ta bohužel není oproti 1000 nijak výhodná,stojí stejně.
Pozor na jména...u Canonu název končí "D", u Nikonu začíná.... Canon 400D vs Nikon D60

Koukni se sem, je tu přehledná tabulka funkcí :-)

http://www.dpreview.com/reviews/canoneos1000d/page2.asp
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PC 3. 8. 2008 18:24

Je tu ještě jistý fyziognomický problém - mám relativně dost skel na obou očích a tak si nejsem jistý jak dlouho se vydržím dívat jedním okem, proto jsem vděčný za berličku kterou může poskytnout live view. Pro začátek tam tuhle funkci chci a nehodlám o ni diskutovat. Nejsem Saudek ani Sudek ale fotografické embryo,proto se mi možnost fotit jako na kompaktu hodí. (Asi je to názor více lidí, proč by jinak vyšší modely jako dé čtyřistapadesátka ten lw měly dávno, pročpak ho mají olympusy, proč ho mají alfy od Sonky asi lidi tuhle funkci chtějí, vždyť cenově se foťák bez LV a s LV neliší tak proč nevzít s LV když je v ceně, vždyť to jde vypnout a nemusíte s ním udělat ani jednu fotku... Včera jsem na UZ fotil jak přes hlavní LCD tak přes EVF (a že FZ-8 má dle mého názoru velice kvalitní EVF...)
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 3. 8. 2008 18:30

Díky beate, 400D nemá LV, má o dva ostřící body méně, oproti tisícovce má omezený počet snímků při kontinuálním snímámí,pogumovaný grip, nelze u ní přizpůsobit menu... Zdá se mi tedy že kromě toho že tisícovka má sedm bodů a čtyřkilčo devět se ty foťáky nijak zásadně neliší.

1000 nemá bezdrátové dálkové ovládání (blesku ?), zrcátko je o jeden bod lepší (81vs.80)... Jsou nebo nejsou to podružnosti ? Netuším.
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 3. 8. 2008 18:43

PC: Já proti Live View nic nemám...ale až si koupíš nějaké těžší sklo, poznáš že focení zrcadlovkou z ruky přes displej prostě nejde :mrgreen:

Ohledně skel...ono se to nezdá, ale dioptrické korekce hledáčku maj slušná rozsah...navíc jdou dokoupit očnice s dioptriema. Akorát nevím kolik to stojí. Já naštěstí zatím nepotřebuju, páč na mé oči stačí zatím korekce hledáčku. Brýle též nosím a pohled do foťáku jedním okem mi moc nevadí...

A hledáček...libovolné EVF NELZE srovnávat s optickým hledáčkem zrcadlovky. Opravdu nelze...
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod skype 3. 8. 2008 18:48

Mám dojem že 400D nemá CZ menu ještě. A ještě některý verze 400D nemají seťák s IS. Mám teďka 450D a přecházel jsem z FZ5 a je to obrovskej rozdíl. Hlavně ten Panasoňák strašně šumil u na ISO80. Jinak pokud nepotřebuješ velkou ohniskovou vzdálenost tak ten seťák je v pohodě. Kdyby si měl zájem tak pošlu i nějaký fotky. Samozřejmě že budou z 450D ale tá asi jen víc MP.

beat: LV je suprový například na makro. Ten hledáčk teda aspoň na FZ5 je katastrofa ale tady je to zrcadlo takže nádhera.
skype

Odeslat příspěvekod PC 3. 8. 2008 19:22

Díky skype ale 450D bude aktuální bůhví kdy :) přece jen má 14megapixelů.

Šum u panáka je to nejdůležitější proč chci měnit...
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků