Digitál do 4000?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod crazzi 29. 7. 2008 07:56

Dobrý den,
chtěla bych vás poprosit o radu, foťák bude z poloviny pro běžné použití - rodinné fotky, a to by bylo asi nejlepší "cvakátko", žádné nastavování, žádná velká úprava fotek. A z poloviny na focení bižuterie na prodej - tzn makro (předměty cca 2 cm), ale nic v pohybu, při dobrém světle. Ale mám zkušenost že třeba na lesklé stříbrné nebo skleněné věci původní foťák prostě nezaostřil, bylo vždy třeba vedle focené věci položit třeba černý knoflík a pak fotky ořezávat :( tak tomu bych se chtěla vyhnout.
No a v neposlední řadě hraje roli vzhed. Čím menší a tenčí, tím líp. Vzhedově se mi moc líbí Nikon coolpix S210, ale tady se s nadšenýma reakcema moc nesetkal, tak bych chtěla poradit lepší typy.
Předem díky!
crazzi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr1968 29. 7. 2008 08:04

Vzhledově asi nevyhoví :D Nikon Coolpix P50 a http://www.patro.cz/objects/1074812516. ... 1057010183 také je asi málo cool :love:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 29. 7. 2008 08:14

Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod crazzi 29. 7. 2008 08:29

Moc díky. Večer zkouknu linky, v práci k nim mám odepřenej přístup. Ještě mě napadlo, že by se občas hodilo video se zvukem pro přítele - motorkáře, záznam nemusí být moc dlouhý, tak 30 vteřin. Jak moc to mění situaci :roll: ?
crazzi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr1968 29. 7. 2008 08:43

Video se zvukem má téměř vše. A přítel motorkář bude dělat co? V 250km/hod si bude jednou rukou točit záznam? :hm Obrázek
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod crazzi 29. 7. 2008 08:47

Nee, opodál bude stát někde u škarpy přítelkyně s foťáčkem v ruce a natáčet, jak borec řeže zatáčky :D A vzhledem k tomu že za těch třicet vteřin už mi dávno frnkne ze záběru tak by to uplně stačilo...
crazzi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr1968 29. 7. 2008 10:34

Video točí všechno.Dal bych přednost Panasoniku s 16:9 848x480 . A potom předělat do NTSC 720x480,aby to přehrál DVD přehrávač. Nebo do PALU 720x576 25FPS. Tedy pokud máte doma 16:9 LCD,Plazma atd
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod crazzi 29. 7. 2008 16:20

Tak už na ty odkazy koukám. Oba ty foťáky vypadají na to, že umí fůru věcí, když je má v ruce někdo šikovnej, ale nevim jestli budou sloužit i jako "cvakátko" pro někoho, kdo o focení ale opravdu nic neví?
Ten vzhled je taky trošku jinde, no, ale holt asi důležitější pěkný fotky než cool foťák O:-)
crazzi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr1968 29. 7. 2008 19:44

JAKO CVAKÁTKO MŮŽE SLOUŽIT i ZRCADLOVKA :D
Naposledy upravil Petr1968 dne 30. 7. 2008 13:13, celkově upraveno 1
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -Frankie- 30. 7. 2008 13:08

Zdravim,
doufam, ze nebude vadit autorovi topicu, pokud se pripojim take s mojim hledanim fotaku. Takze:
Jsem ve foceni uplny amater, resp toto bude muj prvni digitalni fotak a ani s tim klasickym jsem toho moc nenafotil. Co by tedy mel splnovat (pokud budu mit nejaky nerealny pozadavky, tak se moc nesmejte, nebylo to schvalne :) ):
-opticky stabilizator (je to hodne klicova vec?)
-nejakej ten optickej zoom
-nemusel by vypadat spatne
-hlavne bych ale chtel, aby natacel dobre video. Samozrejme se zvukem (zvuk i pri zoomu-nevim, jesti to je standard). To video bych taky nechtel nijak casove omezeny.
-cena do 4000 - pokud by teda byl nejakej fotak o trosku drazsi a mel by o dost lepsi funkcnost, tak ho tu zminte taky prosim
-a jeste jedna vec-bylo by dobry, kdyby cas potrebny z zapnuti fotaku a prvni fotce byl co nejmensi-na momentky, ktery clovek neceka se to hodi

V tech "odbornych" terminech jako ohniskova vzdalenost, ISO a dalsi veci, se nevyznam, takze tady to zalezi jen na vasich radach.

Diky moc za rady

P.S. jeste jsem zapomnel na to, ze bych mozna uvazoval o nakupu z USA (nebo i ze zemi EU), pokud by tam byl nejaky vyrazny cenovy rozdil. K tomu se teda vaze jedna moje otazka: Jak je to s placenim toho zbozi u eshopu v USA. Jasne, ze potrebuju embossovanou kreditku, ale spis me zajima, jestli se plati pri nakupu, nebo nejak pri prevzeti. Mate nekdo zkusenost s timto zpusobem nakupu, nemusi se tykat jen placeni, klidne obecne?
Naposledy upravil -Frankie- dne 30. 7. 2008 13:18, celkově upraveno 1
-Frankie-
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr1968 30. 7. 2008 13:14

Prodám Ti A 570 Is s plnou výbavou. Už ho nepotřebuji :D :D žádný současný foťák nenatáčí video tak jak má. žádný. Tím myslím zvuk při zoomu(pokud vůbec zoomovat jde),kontinuální zaostřování. Možná tak Samsung NV4,ale nevím jestli zaostřuje průběžně
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -Frankie- 30. 7. 2008 13:26

Hm, ja bych nejradsi na akumulator, nechce se mi furt kupovat baterky.
Kdyz teda rikas, ze zadny nenataci to video poradne, ktery je tedy v teto cenove kategorii nejlepsi?
-Frankie-
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr1968 30. 7. 2008 14:41

Samsung . Casio. Vyber si. Nebo si kup kameru jako já. Sanyo CA 65,CG 65
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kromec 30. 7. 2008 15:19

-Frankie- píše:Hm, ja bych nejradsi na akumulator, nechce se mi furt kupovat baterky.
Kdyz teda rikas, ze zadny nenataci to video poradne, ktery je tedy v teto cenove kategorii nejlepsi?


A570 je na akumulatory, respektive NIMH AA nabijeci baterky, v nouzi na par snimku se daj pouzit i normalni nenabijeci alkalicke baterie.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TA 31. 7. 2008 16:54

Petr1968 píše:Video točí všechno.Dal bych přednost Panasoniku s 16:9 848x480 . A potom předělat do NTSC 720x480,aby to přehrál DVD přehrávač. Nebo do PALU 720x576 25FPS. Tedy pokud máte doma 16:9 LCD,Plazma atd


predstav si, ako bude vyzerať video prerobené z 848 x 480 na 720 x 576 :) jedine orezať ;-]

crazzi : makro z 2 cm sa fotiť ani nedá. Resp. dá, ale maximálne v nejakých laboratórnych podmienkach s vynikajúcim osvetlením a nie s kompaktom. 8-)
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků