Kompakt na všetko, ale hlavne na koncerty

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod NightWolf73 5. 7. 2008 22:00

Prišiel čas vymeniť môj 7 ročný CANON za niečo novšie. Nie že by fotil zle, ale postupne už odchádza. Keďže otec má zrkadlovku, tak som rozmýšľal nad nejakým kompaktom do vrecka, ktorý by som mohol nosiť všade sebou (proste foťák pre všetko ;-) ). A hlavne na tie koncerty, kde chodím pomerne často a kde už mám tú moju tehličku (CANON) niekedy problém prepašovať :-) Nemám veľa požiadaviek, hlavne dobré fotenie v zhoršených svetelných podmienkach, nejaký slušný optický zoom (povedzme aspoň 5x), stabilizácia by tiež nebola naškodu, a pôvodne som chcel niečo na normálne AA baterky, ale od toho asi upustím, keďže v kompaktoch to nie je veľmi rozšírené. Máte nejaké tipy? Prešiel som si už dosť recenzií, ale prehľad som v tom aj tak nezískal :-[ Momentálne ma veľmi zaujal Casio Exilim EX-V8, v recenziách ho dosť vychválili, a má vlastne všetko čo by som od kompaktu do vrecka chcel :-) Čo vy na neho? Prípadne nejaké iné podobné mašinky?
NightWolf73
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 7. 2008 17:07

S tím focením ve zhoršených světelných podmínkách bude problém, do dnešních kompaktů montují miniaturní čipy, které šumí o 106 :-(

Taková základní orientace by mohla být fyzická velikost čipu. V kompaktech se dnes prakticky najde jen 1/1,8" a 1/2,5"; takže raději brát ten větší - tedy 1/1,8"; pokud seženeš něco s větším čipem - já mám třeba 2/3" tím líp. Paradoxně bys měl dát (při stejné velikosti čipu) přednost menšímu rozlišení.

S tím zoomem - to je další problém, čím větší rozsah zoomu tím složitější optika, a tedy tím horší světelnost :-(. Pokud chceš opravdu použitelné fotky, možná by nebyl špatný klasický kinofilmový kompakt a do něj vysocecitlivý film (ověř si, že zvládá DX kód pro ISO aspoň 800), ale tuhle odpověď jsi asi nechtěl :-(

Existuje ještě jedna možnost, která ale není moc košer. Zkusit propašovat (velký) foťák na novinářský průkaz nebo akreditaci, záleží na "prestižnosti" konzertu. Někdy fakt funguje zkusit se dostatečně dlouho dopředu u pořadatele "akreditovat" - vymyslet si název časopisu (klidně neexistujícího) a poslat žádost o akreditaci. Průkazka ti pak přijde domů poštou, a vstup máš třeba i zdarma. Pokud je to nějaká méně prestižní záležitost, jsou rádi, že má vůbec někdo z řad novinářů zájem a nijak existenci časopisů neprověřují.
Druhá možnost je vyrobit si novinářský průkaz sám, není to žádná věda. Nahoře napíšeš velkým červeným písmem PRESS (čím větší a červenější, tím lépe), pod to nalepíš fotku, napíšeš název časopisu, funkce (redaktor, fotograf), pak nějaké kecy, jako "žádají se všichni, již se to týká, aby poskytli nezbytnou součinnost", podpis šéfredaktora (muří noha), někde v copy shopu si to nechat zalaminovat a je to. Divil by ses, kolik časopisu má tímto způsobem vyrobené oficiální průkazky. Pokud nepůjde o akci s exklusivními mediálními partnery, máš téměř jistotu, že tě tam s foťákem pustí a často i bez lístku :-). Prostě foťák na krk, průkazku na "machršňůru" (ideální, pokud seženeš šňůrku s logem nějakého časopisu, dají se vyhrát v soutěžích a někdy i koupit; myslím, že Mafra (MFDNES) ve svém shopu u Anděla takové věci prodává) a nechat jí lešérně houpat, aby bylo vidět ono červené PRESS. Chce to jen slušnou dávku drzosti :-))
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bob_dylan 7. 7. 2008 20:08

Tomu rikam rada...;-)
Don't think twice it's alright...
Bob_dylan
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 7. 7. 2008 20:51

:D
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TA 9. 7. 2008 18:56

NightWolf73 : tunajšie diskusie si prešiel? Aký máš cenový limit?
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků