Vyber DSLR (prvni) - D40x vs. K100D vs. K200D

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Derek 8. 7. 2008 22:49

Tak toho, ze jsou to Sigmy jsem doufal, ze si vsichni vsimnou :)
Samozrejme i diky tomu jsou tam tyhle ceny. Spis ted nevim, jestli je tak cenove zajimavy ten Super Mega Zoom Kit - v CR se takova sestava neprodava a jakou soucet casti ta cena moc vypovidajici nebude.

Spis porad vaham, jestli nejit do te K200D ... :)
Derek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod elho_cid 9. 7. 2008 08:23

A o kolik by ta K200D byla drazsi s normalnim setakem (18-55 AL II)? Podle me nema cenu kupovat neco s 10Mpix kdyz ten Sigma objektiv je znacne ekonomicky zamereny.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Derek 9. 7. 2008 09:49

Takze nez K200D se Sigmou 18-50 za $700, tak radeji K100D se Sigmou 18-50 a 70-300? :) Cena stejna.

K200D s 18-55 Pentaxem (vic to bohuzel nespecifikuji) je uz za $800.

Me osobne se zda zajimavejsi sestimego (vcelku proverene a uspesne) a k nemu dva objektivy, byt teda ne buhvijak kvalitni. Ale rikal jsem si, jestli si nepriplatit za vylepseni, ktere K200D dostala - prave z pohledu toho, ze to telo bude doma prece jenom docela dlouho.
Derek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cabannos 9. 7. 2008 12:36

Pokud je to dlouhodobějši investice, tak bych opravdu investoval do Pentaxu K200D a objektivu Pentax 18-55 Mk II. Oproti D40x (vzhledem k omezení bych volil kombinaci s 18-55VR) je kompatibilní se všemi objektivy. Díky bajonetu KAF3 je zajištěna i podpora do budoucna pro objektivy, které obsahují pouze HSM ostření, to představuje výhodu oproti staršímu modelu K100D (existuje také verze K100D Super). Co se týče objektivu, zde se opravdu nevyplatí šetřit, mohl by si být zklamaný výsledným výstupem z fotoaparátu, což v případě levné Sigmy hrozí! :hm
Fotím, tedy jsem.
cabannos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Derek 9. 7. 2008 13:18

Ta K100D je samozrejme ve verzi Super (ta obyc se snad uz ani nevyrabi a neprodava). Jestli je tou hlavni devizou proti obyc K100D jenom to ultrazvukove ostreni, tak to bych se Super verzi mel mit taky. Jinak jse zatim zadne konkretnejsi srovnani nevidel, pominu-li snimac a pocet mpix :)
To malo co jsem postrehl, ze K200D ma byt derivatem toho dobreho (a pro entry-level dovoleneho) z K10D - snad tedy proti K100D trochu lepsi ochranu proti prachu, podporu batterygripu (to mi u K100D trochu vadi) a snad jeste neco ... Tohle bych ale prave potreboval vedet, takze zkusim jeste pohledat. Idealni by bylo porovnani obou generaci, ale nenasel jsem.

O Sigmach jsem si ted cetl, hlavne o te 70-300mm F4-5.6 DG a zda se to byt za ty penize docela slusna volba. Jsem prakticky rozhodnut pro tuhle sestavu.
Akorat se tu ted objevil zajimavy inzerat na
"PENTAX K100D + 18-50 SIGMA dc + 55-200 SIGMA dc + MUCH MORE" za $450 (6800CZK), tak ted cekam na blizsi info, hlavne okolo stavu a zaruky. Ale prislo to v dost nepravy cas - kdyz jsem k tomu inzeratu proklikal, tak jsem chvili predtim byl pevne rozhodnut zejtra skocit pro K100D s 18-50 Sigmou a 70-300 Sigmou :)
Derek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod elho_cid 9. 7. 2008 17:00

Pokud te omezuji finance, usetri na tele, ale nesnaz se setrit na objektivech. Radeji mene kvalitnich objektivu, nez vice podradnych. Howgh.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Derek 11. 7. 2008 10:43

Tak uz je to "doma" :) - nakonec tedy K100D Super s 18-50 Sigmou a 70-300 Sigmou, za $700AUD - pri soucasnem kurzu (placeno z ceske karty) cca 10k3.

Ted jeste schrastit rozumnou brasnu (nakonec jsem si jako jedno z kriterii dal, pokud mozno, plastenku) - Mini Nova AW od Lowepra se nakonec zda docela mala, tak mozna rovnou nekterou z "dospelych" Nova. Nahodou jsem taky narazil na Tamraca, System 2 (nevim jak presne se to lisi od toho trojkoveho, co zminoval vyse ypres.bass), cena $75 a nakonec mi cinskej majitel sympatickeho maleho fotoobchudku /prvni tohohle druhu, ktery jsem tu nasel - specializovali se hlavne na filmovou klasiku a meli tam docela dost stroju v bazaru a komisi - mimojine i jednu fungl novou K100D s orig setakem :) /, nabidl snizeni ceny na $60. Ale prostorove by ta brasne asi nedostacovala a nemela plastenku :) - k cemuz me napada dotaz, z obrazku u brasen z toho moc rozumnej nejsem - bude problem treba u tech Loweprocek tam davat fotak s nasazenym tele (mysleno hlavne REWO, APEX, EX rady - tedy ty, kam se fotak dava sklem dolu)?
Ta Sigma je prece jenom docela velka. Prehazovani objektivu kvuli "uskladneni" do brasny mi taky moc dobry napad neprijde.
Ten Tamrac byl treba situovan normalne horizontal, tudiz tam fotak je polozen stejne jako ho drzim v ruce a pak vznika misto kolem predku objektivu - dal by se tam dat s kratkym sklem a dlouhe pak postavit vedle, ale opacne asi tezko :(

No a pak jeste nejakou tu kartu (zatim fotim na 512MB MMC z mobilu, plus mam v zaloze uSD v druhym mobilu, ktere je 4GB a neni problem smazat z nej hudbu nebo filmy a mit k ruce dostatecnou zalozni kapacitu), asi nakonec jenom nejake dvougigo, z cen kamennych shopu mi jinak krvaci srdce.

A jeste jedna vec - cim "zatkujete" telo pri uskladneni, prevozu a tak? Mysleno tehdy, kdyz z nejakeho duvodu nemuzete/nechcete mit nasazeny sklo (prikladne jediny objektiv a cistite ho) - pouzivate tu bilou plastovou zatku, ktera byla nasazena v krabici, nebo se da poridit neco jineho, lepsiho?
Derek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod freebee 18. 7. 2008 15:47

Zdravim vsechny....chci se zeptat...mam ted mensi dilema...Mam ultra zoom Sony DSC-H7 a rozhoduji se prestoupit na zrcadlovku...ale jako fotograf amater do toho nechci investovat zavratne sumy..tak jsem se poohlizim v kategorii cca 10.000,- ...zaujal me Nikon D40 a Sony A200...muzete mi nekdo poradit ktery z fotoaparatu je lepsi? Vim , ze to je nekdy tezky posoudit, ale kazdy nazor dobry...predem diky moc
freebee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kromec 18. 7. 2008 15:50

CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník

Předchozí stránka