Kompakt pro naprosteho amatera

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod BorKur 9. 6. 2008 07:45

Dobry den.

Predem se omlouvam vsem znalcum, kterych se dotkne ma neznalecka diskuse. Spis bych rad poprosil ty, kteri jsou ochotni poradit cloveku neznalemu problematiky profesionalni fotografie, zda by mi venovali minutku a poradili mi s pro Vas mistni jiste banalnim problemem. Nyni k veci.
Dosud nejsem majitelem zadneho digitalniho fotoaparatu a nekolik let jiz ani analogoveho. Neni to vec, kterou bych ke svemu zivotu potreboval, takze jsem dosud fungoval spokojene bez nej. Nicmene aktualni cena vybehovych model kompaktu me dohnala k uvaze o zakoupeni nejakeho obycejneho fotaku na "spolecenske" foceni - znate to... Tu a tam si vyfotit nejake hezke misto, prijemne lidi na srazu, auto do inzeratu :-) a podobne. Pro toto amaterske foceni se mi nejvice zamlouvaly dva kousky (predevsim svou cenou), a to:
Praktica Dpix 530Z:
[url]http://obchod.foto.cz/index.php?page=products%2Fdetail&categorytree[opened]=1-5&categorytree[selector][opened]=1-5&categorytree[selector][edit]=5&categorytree[selector][manufacturer]=&bestsellerslist[sort]=&bestsellerslist[offset]=0&productslist[sort]=5A&productslist[offset]=0&productslistfilter[optionslist]=&productslistfilter[producerslist]=&productslist[products_list_type]=&productslist[product_id]=4714&csum=60a09ac9[/url]
a
Canon PowerShot A400:
[url]http://obchod.foto.cz/index.php?page=products%2Fdetail&categorytree[opened]=1-5&categorytree[selector][opened]=1-5&categorytree[selector][edit]=5&categorytree[selector][manufacturer]=&bestsellerslist[sort]=&bestsellerslist[offset]=0&productslist[sort]=5A&productslist[offset]=0&productslistfilter[optionslist]=&productslistfilter[producerslist]=&productslist[products_list_type]=&productslist[product_id]=290&csum=e164ad47[/url]

A tim jsme se dostali k memu dilematu. Chapu zakladni rozdil, ze Praktica ma vyssi rozliseni porizenych fotek, nicmene trimegapixelove rozliseni 2048*1536 u Canony je pro me potreby rovnez plne dostacujici.. Rozdil v optickem zoomu je z meho uhlu pohledu subtilni a podle dalsich parametru se rozhodnout nemohu, protoze jim nerozumim.
Otazka tedy zni jasne - ktery z techto dvou pristroju byste pro zcela amaterske pouziti doporucili, prip. pokud bude odpoved zformulovatelna tak abych ji rozumnel, by mne take zajimalo proc? :-D

Vsem Vam predem dekuji za odpovedi a preji Vam prijemny start noveho tydne!
BorKur
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BorKur 9. 6. 2008 07:48

Omlouvam se, nejak se mi nepodarilo vlozit odkazy na zminene fotoaparaty. Pokud by tedy nekoho zajimaly, vkladam je sem znovu:
Praktica:
http://tinyurl.com/5cx2hx
Canon:
http://tinyurl.com/6kzese
BorKur
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod voyo 9. 6. 2008 08:28

co tak tieto:

Canon IXus 70 na tom foto.cz za 3999czk - malilinky lahky zmesti sa ti do vrecka od kosele.
ma aj opticky hladacik (nudzovy) takze pri foteni spolocenskych akcii vo vnutronych priestoroch kde je tma a na displayi nic nevidis sa moze zist ;)
ale to je len moj nazor - moji rodicia ho maju a su spokojny :)
spust sice trosku zaostava, ale to na kazdom kompakte

popripade ricoh caplio R6 ( mozno uz je aj vyssi model) jedinou nevyhodou je to, ze ked natacas video nemozes zoomovat

ja mam k zrkadlovke samsung S730 - ma trosku vacsi sum pri vyssich ISO, ale na fotografie mojej zeny postacuje :)

kazdopadne by som vyberal malilinke fotaciky, ktore sa daju hocikedy hocikam zobrat (strcit do vrecka atd)
voyo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 9. 6. 2008 10:22

Pozor, "značka" Praktica nemá žádnou souvislost s původními filmovými fotoaparáty z NDR, jde o odkoupení a využití zavedeného jména za účelem oblbnutí zájemců. Jsou to naprosté nonamy, jiným slovem šmejdy. Nebrat jinak, než jako dárek v supermarketu, dávaný při zakoupení dvou balení prášku na praní, peněz je za to škoda!

Totéž platí např. o značce Orava.

Firmy (abecedně) Canon, Casio, Fujifilm, Kodak, Nikon, Olympus, Panasonic, Pentax, Ricoh, Samsung a Sony dodávají dostatečný výběr přístrojů ve velmi širokém cenovém rozpětí.

V obou tvých odkazech jde zřejmě o výprodej starých modelů, Canon A400 například výrobce ohlásil v srpnu 2004. Dnes je v této řadě aktuální A470.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Petr1968 9. 6. 2008 12:57

Kup si Canon A 570,nebo 720 IS a máš vystaráno na roky.
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Návštěvník

Odeslat příspěvekod krizon4 9. 6. 2008 14:55

Petr1968 píše:Kup si Canon A 570,nebo 720 IS a máš vystaráno na roky.

Zrejme jsi naprosto nepochopil tazateluv dotaz - shani kompakt za 1300 kacek. stabilizace je fajn vec, ale popravde bych se hodne rozmyslel jestli za ni dat vic nez 3x tolik penez. Rozhodne z dvou uvazovanych bych bez vahani vybral Canon, rozliseni je naprosto nedulezity udaj, a jinak je A4xx lepsi fotak.
krizon4
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 9. 6. 2008 15:00

1300kč v bazaru?
Petr1968
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BorKur 9. 6. 2008 20:59

krizon4 > Dekuji za lidskou odpoved, to jsem chtel slyset :-)

Petr1968 > Ne, nove, se zarukou. A pokud by ses ptal kde, tak tam, kam odkazuji mnou postnute odkazy.

Dekuji vsem za ucast v diskusi.
BorKur
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr1968 9. 6. 2008 21:06

Už se tam jdu podívat :D
Petr1968
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 9. 6. 2008 21:08

Bože můj :oboze :oboze :oboze To bych nedal ani dítěti na tábor :shock: :shock:
Petr1968
Návštěvník

Odeslat příspěvekod VladikS 9. 6. 2008 21:19

Ten původní odkazovaný Canon nebrat, má nejkratší ohnisko 45mm!!!! tzn. že se ti při focení v místnosti nebo krajinky nevejde do záběru ani zdaleka všechno co bys chtel...
www.vladiks.cz - kompletní webové řešení
VladikS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BorKur 9. 6. 2008 21:34

VladikS > OK, diky za informaci. A jak je to s tim duelem v threadu o kousek vys..? Cili Canon A460 vs. Samsung EC-S760ZSDA/E3?
U toho noveho Canonu jsem nasel nejnizsi ohniskovou vzdalenost 5.4 mm, u Samsungu jsem ji nedohledal..
A vubec, ma smysl se nad znackou Samsung na poli digitalni fotografie zabyvat, nebo je jasna volba nektery z "tradicnich" vyrobcu..?
BorKur
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr1968 9. 6. 2008 21:37

Samsung je v pohodě. Měl jsem 2
Petr1968
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 11. 6. 2008 17:42

úplne najlacnejšie foťáky bet len v prípade, že od neho nič nepožaduješ okrem toho, aby sa zapol a Ty mohol cvakať :)
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník