Nakolik si cenit Panasonic DMC-FZ5

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod skype 29. 5. 2008 20:34

Cau, zajimalo by me zakolik bych mohl prodat tohle:
Fotak
Baterka
Slunecni clona
512MB SD karta PNY
Brasna i na slunecni clonu

popripade muzu dodat i usb kabel(mam jich doma tolik :-D )

Ja bych to videl na takovych 5000,- Kč.

A co vy?
Odeslat příspěvekod dadajax 29. 5. 2008 20:41

Za 5000 a nějaké drobné pořídíš novou FZ8. Takže bych to viděl na ty 4000 maximálně. A to jen pokud je to vše v dobrém stavu.
dadajax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod skype 29. 5. 2008 20:45

Ta brasna je dva tydny stara a stala me 1200,-!
Odeslat příspěvekod Maročan 29. 5. 2008 20:55

při dnešních cenách nových foťáků jsou ty staré téměř neprodejné. Opravdu budeš hodně rád, pokud to někdo vůbec koupí. Tenda on to někdo koupí, ale za cenu, která se ti nebude líbit.

Ta FZ8 stojí něco přes 6000 nová.
V ceně je i ta sluneční clona
SD karty dnes nemají téměř žádnou hodnotu
A pouzdro z druhé ruky je dobrý bonus, ale většina lidí by se bez něj obešla, protože by si radši koupili jiné:-)

Navíc, pokud ten tvůj foťák nebude v záruce, tak bych to fakt nekoupil....Pokud je v záruce tak tak za 3500-4000 - záleží na stavu:-)
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod skype 29. 5. 2008 20:58

Sem se dival tak samotnej fotak + baterka tak asi za 4500,-
Odeslat příspěvekod janfran 29. 5. 2008 21:10

Mně přijde ta cena vzhledem k typu foťáku příslušenství celkem odpovídající. To ale bohužel není příliš podstatné, rozhodující zkrátka je, kolik ti za něj budou ochotni dát zájemci.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod skype 29. 5. 2008 21:40

konecne nekdo kdo me potesil ;-]

Doufam ze dostanu aspon 4500,-
Odeslat příspěvekod kelav 29. 5. 2008 21:49

Prodat tvůj současný Panasonic budeš mít hodně těžký. Podle mě je trh s digitálními foťáky hodně nasycen. Spousty lidí nějaký ten digitál doma má. A ti co ještě ne a něco shání, tak ti se radši poohlédnou po nových. Není se čemu divit, když jsou dnes foťáky tak levné.
Já sám minulý týden prodal zrcadlovku Nikon D70, byl jsem rád, že jsem ho vůbec prodal, nikdo to v dnešní době nechce, není se čemu divit, když si člověk trošku připlatí, tak má o generaci novější foťák a s dvouletou zárukou.
www.fotovalek.cz
kelav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 30. 5. 2008 06:46

+- plati, na vybaveni az tak nesejde .... pekne je to vydno v bazaru kde kupis pouzite filtre, brasne, blesky za pomerne smiesnu cenu.

kupujuci si nejak neuvedomuje dodatocne vydavky ..... (ktore najme u lacnich fotakov robia vela)

na slovensku sa ktomu este pridala sylne stupujacu koruna ktora stlacila cenu el. uz hodne dole .... teraz som kupil za 30$ 50mm 1.8 OM zuiko silverlight v dobrom stave ... no nekup to :). Myslim ze tam bola fz7 za cca 220$.
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 30. 5. 2008 14:39

foťák je to dobrý, ale okrem brašne v podstate žiadne extra príslušenstvo, takže výpočet toho, čo predávaš znie trochu vtipne. Neviem, či tou baterkou myslíš ďalšiu náhradnú batériu alebo tú pôvodnú obsiahnutú v balení foťáku. Ak náhradnú a náhodou by to bol originál ( ktorý nebol veľmi používaný ), tak môže zvýšiť cenu o nejakých 500 CZK. Inak odhadoval by som predajnú cenu na 2500 - 3000 CZK.

Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod skype 30. 5. 2008 16:02

Baterka je jen jedna ale je nova a je originalna. Zajimalo by me kde si to videl za 2500 8-D ! za 4000-4500 kdekoliv na jakymkoliv e-bazaru.
Odeslat příspěvekod hombre_71 31. 5. 2008 04:59

sorry, ale o tom prodeji si fakt nedělej iluze. To že ho někdo nabízí na e-bazaru za 4 litry neznamená že si ho taky někdo koupí. Digitály stárnou rychlostí světla a tak budeš rád když najdeš nějakého joudu kterýmu to střelíš
hombre_71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 31. 5. 2008 10:40

Já měl problémy s prodejem FZ8, která byla stará jen asi 4 měsíce a prodával jsem ji s kompletním příslušenstvím (i se stativem). Pokud ti za to někdo nabídne 4000, tak to hned ber. Víc za to nedostaneš (tím jsem si téměř jistý). Nakonec budeš ještě rád, když za něj dostaneš 3000. Je to prostě starý foťák a prodat ho bude velmi těžké (zvlášť při Tvých požadavcích na cenu).

Na původní cenu vůbec nehleď, spíše se dívej, kolik stojí podobné nové foťáky a uvidíš, že při Tvých cenách by to koupil jen hlupák ;)
dadajax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jan Čerbák 31. 5. 2008 13:10

skype píše:Ta brasna je dva tydny stara a stala me 1200,-!

Tak si ji nech a foťák prodej bez brašny :idea:

Zkus to hodit na aukro a uvidíš, kolik Ti za to lidi nabídnou.
Jan Čerbák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod janfran 31. 5. 2008 17:24

dadajax: Jestli ten problém nespočíval právě v tom, že jsi ho prodával i se stativem. Většina zájemců o FZ8 stativ nechce, takže nemají důvod dávat za něj navíc ani korunu. Něco podobného je tento případ- kdo dá 4000 za FZ5, těžko bude dávat další 1000 za brašnu. A kdo by měl třeba zájem o tu brašnu samotnou, ten si ji koupit taky nemůže, když je v "kompletu" s FZ5. Já bych tyhle věci prodával odděleně.
Za FZ5 s původním příslušenstvím bych 4000 klidně dal. Za stejnou cenu podobný nový foťák neseženu, FZ8 stojí 6000, v řadě parametrů je o něco dál, ale obrazovou kvalitou spíš pokulhává. A nejlevnější UZ jako Kodak ZD710, Fuji S5800 nebo Sony H3, ty jsou funkcemi a výbavou o třídu níž. Jediný problém bych měl se zárukou, ale kdyby foťák vypadal slušně, asi bych to risknul. Jenže já FZ5 neshánim...
janfran
Návštěvník

Další stránka