Jaký foťák si mám koupit?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Sunnlight 26. 5. 2008 23:43

Ten samsung se mi nelíbí :-)) ale děkuji za Vaše rady:)
Sunnlight
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr1968 26. 5. 2008 23:45

OLYMPUS SE LÍBÍ? :D ZATO FOTKY MÁ NAPRD :D
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 26. 5. 2008 23:47

dO DÁMSKÉ KABELKY JEDINĚ Canon IXUS 860 IS :love:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sunnlight 26. 5. 2008 23:51

Já hlavně chci, aby to mělo pěkné bravy. Teď jsem se dívala na fotky z panasonic DMC TZ3 a vůbec se mi nelíbily:(. Ségra měli Olympus mju, takový ten zlatý a měl hrozně pěkné barvy. Ten TZ3 je děs...
Sunnlight
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr1968 26. 5. 2008 23:52

A NEBYLO TO RUKAMA?? PĚKNÉ BARVY,NEBO VĚRNÉ BARVY? :mrgreen:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elho_cid 27. 5. 2008 00:07

Mě se osobně Panasonic barvy taky nelíbí. Pěkně barevné fotky umí Fuji. Olympus fakt ne.
Co třeba tohle:
http://www.fotoskoda.cz/eobchod/p402116 ... m-z77-pink
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Crazy Ivan 27. 5. 2008 00:16

a ja prdnu treba hasselblad h3d, at je nejaka sranda ne ?
R09 - Zkáza megapixelů
Crazy Ivan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 27. 5. 2008 06:39

:D
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 27. 5. 2008 06:49

elho_cid píše:Mě se osobně Panasonic barvy taky nelíbí. Pěkně barevné fotky umí Fuji. Olympus fakt ne.
Co třeba tohle:
http://www.fotoskoda.cz/eobchod/p402116 ... m-z77-pink

Min. ohnisková vzdálenost 38????? Tož to bych fakt nechtěl,protože někdy mě už štve i 35mm 8-P
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cache 27. 5. 2008 08:32

Sunnlight píše:Také bych se ještě chtěla zeptat, jestli Li-on akumulátor dlouho vydrží a je lepší než klasické nabíjecí baterie.


Toto je na vacsiu diskusiu.

Jedna strana pohladu vravi jasne pre LiOn akumulator. Je lahsi, mensi, dlhsie vydrzi. Modernejsi. Same superlativa.

Avsak iny pohlad hovori jasne pre klasicke AA akumulatory - lahko zohnatelne, lahko nahraditelne, lacne, budu sa isto dat bezne kupit aj o 5 rokov (ked sa uz tento konkretny fotak davno nebude vyrabat) a ked dojdu, staci skocit do najblizsieho stanku/potravin a kupit akekolvek alkalicke baterie a ide sa dalej (vhodne hlavne ak sa berie fotak na dovolenke na vylety a pod).

Treti pohlad vravi, ze na napajani nezalezi, podstatne su parametre fotaku (kvalita fotiek a moznosti fotenia). Ja osobne som volil tuto moznost, i ked je pravda, ze klasickym AA davam pred LiOn prednost :)

Je na kazdom cloveku, co potrebuje a co chce. Rezervny LiOn akumulator totiz predrazuje fotak (treba tu sumu pocitat do ceny fotaku, ak clovek pozaduje rezervu).
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 27. 5. 2008 09:19

A je to tady zase... Nabíječka plus dvě sady NiMH snad foťák neprodražují? :)

Ze všech debat o druhu napájení vyplynul jeden snad už nezpochybňovaný závěr - když už někdo dává přednost tužkovým baterkám (i v mobilu? :) ), měl by kupovat Sanyo Eneloop nebo ekvivalentní, tedy moderní verzi s minimálním samovybíjením. Protože jinak jsou tužkáče za trest, musejí se nabíjet pokud možno těsně před focením. Li-Ion nebo Eneloopy prostě nabijete po focení a je připraveno na příště, kdykoli budete potřebovat.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Crazy Ivan 27. 5. 2008 09:36

Heh, jak Vas tak ctu, tak si rikam zlata werra a flexaret (pro mene fotozdatne - tam se baterky nestrkali).
Kazdopadne ... jeden fotak mam na lion akumatory - spokojenost, mam dva (akumulatory), vydrzi 500 fotek, nabity je za hodinu, kdyz dojde prehodim za druhy a prvni nabiju jak jen to je mozne. V druhem zrcadlu mam nejakou hybridni baterku ktera se nabijeci koupit neda - takze jsem odkazan na primarni alkalicke baterie a konecne v blesku mam dve sady 4ks Sanyo Eneloop a musim si rict ze opravdu je rozdil mezi baterkou a baterkou. Blesk (580 EX II) s nima dokaze bez problemu za normalnich svetelnych podminek "vybliskavat" i pri seriovem foceni rychlosti 3fps. Pri vyssich taktech, nebo kdyz je potreba odpalit silnejsi ranu uz jednu z tech tri expozic vynecha, ale i tak - kdyz jsem tam klasicke sanya 2500 tak ty se nabijeli tak dve vteriny .. trest.
R09 - Zkáza megapixelů
Crazy Ivan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Sunnlight 27. 5. 2008 11:39

cache píše:
Sunnlight píše:Také bych se ještě chtěla zeptat, jestli Li-on akumulátor dlouho vydrží a je lepší než klasické nabíjecí baterie.


Toto je na vacsiu diskusiu.

Jedna strana pohladu vravi jasne pre LiOn akumulator. Je lahsi, mensi, dlhsie vydrzi. Modernejsi. Same superlativa.

Avsak iny pohlad hovori jasne pre klasicke AA akumulatory - lahko zohnatelne, lahko nahraditelne, lacne, budu sa isto dat bezne kupit aj o 5 rokov (ked sa uz tento konkretny fotak davno nebude vyrabat) a ked dojdu, staci skocit do najblizsieho stanku/potravin a kupit akekolvek alkalicke baterie a ide sa dalej (vhodne hlavne ak sa berie fotak na dovolenke na vylety a pod).

Treti pohlad vravi, ze na napajani nezalezi, podstatne su parametre fotaku (kvalita fotiek a moznosti fotenia). Ja osobne som volil tuto moznost, i ked je pravda, ze klasickym AA davam pred LiOn prednost :)

Je na kazdom cloveku, co potrebuje a co chce. Rezervny LiOn akumulator totiz predrazuje fotak (treba tu sumu pocitat do ceny fotaku, ak clovek pozaduje rezervu).


Budu asi taky volit 3. pohled. Tak můžete mi ještě tedy poradit, který foťák koupit, aby měl hlavně pěkné barvy a ostrost? Na tom mi záleží asi nejvíc, chci mít fakt pěkné fotky:). Děkuji ;-)
Sunnlight
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod janfran 27. 5. 2008 12:35

Kolem 5000 je velmi dobrý Canon A720. Jestli má dobrý barvy, to je těžký říct, každému se líbí něco jiného: http://digiarena.zive.cz/default.aspx?s ... ticle=4828
Umožňuje taky trochu vyladit obraz nastavením kontrastu a sytosti.

Hádky o lepší způsob napájení považuju za vůbec nejhloupější, které jdou kolem foťáků vést. Vždyť je to jedno, funguje oboje. Když má někdo svoje důvody k používání pouze jednoho způsobu, jeho věc. Ale tu potřebu dokazovat zastáncům druhého způsobu svou jedinou pravdu fakt nechápu.
Napájení foťáku mě zajímá až jako jedna z posledních věcí. Preferuju li-on, ale to ještě neznamená, že musím AA zahvrhnout... Dokonce jsou shodou okolností oba moje foťáky na AA. Zkrátka vlastnosti, na které nemá napájení vliv, v čele s obrazovou kvalitou, převážily. Teprve kdybych vybíral mezi jinak naprosto shodnými foťáky, mohl bych s jistotou říct, že bych bral ten s li-on.
O Eneloopy jsem dosud ani nezavadil, používám často opovrhované GP a pak nějaké Panasonicy. Ve foťáku (nebo v krabičce jako záložní) zůstávají průměrně tak týden až 14 dní. A v životě se mi nestalo, že by po tom týdnu nebo čtrnácti dnech foťák kvůli samovybití nenaběhl, nebo se vypnul po pár fotkách. Asi tam je nějaký pokles kapacity, ale jestli místo 300 fotek udělám jenom 200, to už mi zase tolik nevadí. Kdyby někdo používal foťák jednou za dva měsíce, tak už bude mít nejspíš problém se samovybíjením mnohem větší.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 1. 6. 2008 18:04

ešte lacnejší je A590, tiež na svoju cenú ponúka dobré možnosti - ale ak netlačia veľmi peniaze, potom A720 je dobrá voľba
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků