Širokoúhlý kompakt do 7 tisíc

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod onyX 6. 5. 2008 08:34

Chtěl bych si koupit širokoúhlý kompakt na dovolenou do cca. 7 tisíc Kč. Poradil byste mi někdo dle vlastní zkušenosti nějaký model a případně na něj i hodnocení .......
onyX
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod onyX 6. 5. 2008 09:09

jen jsem se měl koukat ...... třeba Panák DMC-LZ10E9-K
onyX
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kromec 6. 5. 2008 09:30

CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod irmo 6. 5. 2008 10:26

jj fuji f100fd ... skoda len tej vady pri ISO800+ :( inac by to bol fajn fotak...

takze objednat odskusat a ak sa vada prejavuje vratit, bez zavahania do 14 dni ;-)
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod onyX 7. 5. 2008 12:18

2irmo: ty ten FUJI f100fd máš? A ta chyba je technického rázu? Neřeší to náhodou nový FIRMWARE ???

Apropo ten snímek 16/9 umí skoro všechny Panasoniky (mě by se líbil Panák DMC-LZ10E9-S; měl jsem ho v ruce a není špatný, především je u něj příjemný ZOOM 10x) a pak jsem narazil akorát na Canon Digital IXUS 860 IS. Bohužel ten Canon má ale jen 3.8x zoom (což je dle mne MÁLO) a tak nevím jestli existuje ještě nějaká jiná možnost značka/model.

Přece nebudu na metrové telce zobrazovat fotky 3/4 >:-( když širokoúhlá fotka má své KOUZLO .....
onyX
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kromec 7. 5. 2008 12:30

Pockat, co presne chces? Chces fotak s sirokouhlym objektivem(od cca 28mm) nebo fotak ktery umoznuje fotit fotky 16:9? Jsou to totiz dve ruzne veci(ktere se ale navzajem nevylucuji) Jediny fotak ktery nativne foti 16/9 je LX2 od panasoniku(ma primo snimac 16/9) vsechny ostatni fotaky(kompakty) na trhu foti jen 4:3 a pokud nastavis 16/9 tak firmware fotku orizne(to same jde udelat v PC) a pro snazsi komponovani ti na LCD zobrazi "ramecek" v pozadovanem pomeru stran.

LZ10 ma zoom jen 5x(30–150mm) nepletes si to s jinym fotakem? A tez ti doporucuji se divat radsi na rozsah ohnisek a ne na zoom ktery ti toho objektivu az tolik nerekne.

PS: Co panasoniky rady TZ?
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Boyda 7. 5. 2008 14:38

sel bych do panasonicu LX2, snimac ma na kompakt relativne dobrou velikost (1/1.65") , ma sirokouhle ohnisko (28mm) a jak psal kromec tak umoznuje prime foceni do 16/9, optiku od Leicy, a foti i do RAW! coz se muze urcite hodit. Bohuzel by to prekrocilo tvuj limit 7tis, stoji tusim kolem 10.
Do what you like, and like what you do.
Boyda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod irmo 7. 5. 2008 14:59

ja ten fuji nemam, jenom pozicanej na chvilku jedna sa skorej o HW zavadu a SW sa ju urcite da potlacit ale ..... a pochybujem ze k tomu dojde v tejto triede updatety SW niesu az tak bezna vec.

Ale asi sme sa nepochopili oco ti ide :) tebe nejde o sirokac ako objektiv ale o sirokouhly zaber v pomere 16:9 .... a pokud to chces jenom na tu telku tak staci benq s tesca za 2 tisic kc a bude mat aj 16:9 a ine funkce.
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cache 7. 5. 2008 15:04

Fotenie 16:9 je obycajny crop priamo vo fotaku.. Zbytocnost.
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ypres.bass 7. 5. 2008 15:13

nevím ale nás v matice učili že 16:9 a 4:3 je to samé :idea: :idea:
www.stanislavkolarik.cz
ypres.bass
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cache 7. 5. 2008 15:27

ypres.bass: tak to skus vysvetlit, akym sposobom je to to iste :) Plochou? Ano, dokazes mat plochu rovnako rozmernu aj v pomere 4:3 aj v pomere 16:9. Ale bude mat zakonite ine dlzky stran. Takze potom to vlastne nemoze byt to iste..

No a preco je 16:9 blbost?
Zober si to tak, ze snimac nieje z gumy, nemoze zmenit rozmer. Ak ma fotak najvacsie rozlisenie napr. 8MPx 4:3, tak neodazes z neho dostat 8MPx fotku v pomere 16:9, nemas ako, vysvetlil som to v prvom odstavci - snimac je 4:3 tak je 4:3, nezmeni sa na 16:9. To znamena, ze ta 16:9 fotka musi mat vacsiu hranu - X (t.j. tu "16-tkovu") maximalne taku velku, aku ma najvacisa fotka, ktora je v pomere 4:3 (t.j. ako je ta strana "4-kova" velka). No a aby dosahovala pomer 16:9, znamena to ze mensia hrana Y musi byt mensia ako je hrana Y v najvacsej fotke formatu 4:3.

Priklad - nech mame 8MPx fotak, cize ma napriklad maximalne 3265 x 2448 fotku (vycucane zhruba pre 8MPx). Najvacsia 16:9 fotka teda moze mat rozmer 3265 x 1836, co zodpoveda cca 6MPx a je to prachobycajny crop.
Pokial by fotak dokazal vyprodukovat 16:9 8MPx fotku, znamenalo by to, ze bud ma vacsi snimac, ktory plne nevyuziva (co je blbost uz z pohladu financneho a aj marketingoveho), alebo robi softwarovy resize. Takyto softwarovy resize robi napriklad aj Fuji vo fotakoch, ktore maju mod 3:2 - spravi crop z maximalnej 4:3 a mierne ju zvacsi, aby mala tiez maximalny pocet megapixelov - preto sa tento mod aj neodporuca pouzivat (v kazdej sofistikovanejsej recenzii to napisu).
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal P 7. 5. 2008 18:15

ypres.bass píše:nevím ale nás v matice učili že 16:9 a 4:3 je to samé :idea: :idea:


tak si to spočti, 12:9 je to samé co 4:3 ne 16:9
...
Michal P
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jirka S 7. 5. 2008 19:08

Někomu by holt měli vrátit školné, že jo.
Jirka S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ypres.bass 8. 5. 2008 19:26

tak jsem to špatně spočítal - mě matika nikdy nešla...

mea culpa, mea maxima culpa
www.stanislavkolarik.cz
ypres.bass
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod onyX 9. 5. 2008 07:55

2kromec: opravuji: chtěl bych digitál který umí dělat fotky a videa 16:9.

V současnosti mám digitál který fotí poměrem stran 4:3 a a nechce se mi softwérově každou fotku ani video ořezávat z rozměru 4:3 na 16:9, když to za mne dokáže udělat rovnou fotoaparát.

Já jsem měl v prodejně půjčený DMC-LZ10E9-S a výsledné fotky 16:9 byly přesně to co ve výsledku hledám.

Můj záměr je udělat si spoustu fotek a nějaká menší videa, udělat z toho DVD a pustit si to na 42 telce ve formátu 16:9. Nepočítám, že bych si z toho dělal nějaké papíroví fotky. DVD respektive i CD mi jako úložiště stačí (fotek mám plnou komoru a mezi náma tam akorát PŘEKÁŽÍ).
onyX
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron