Co vše koupit ke kompaktu?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Mazibajcan 8. 4. 2008 19:31

Zdravím :)

mám pár rychlých dotazů, zítra chci objednávat fotoaparát Panasonic FZ18 černý , je to na focení průběhu výstavby a staveb jako takových pro firemní účely.

Co vše k tomuto foťáku mám koupit?
Nakupovat budu nejspíš na http://www.obchod.cz (maj dobrý ceny a vypadaj seriózně)

Jakou paměťovku koupit? Brašna asi taky nebude od věci, co ještě byste doporučili?

Díky, případné rady ohledně výběru foťáku uvítám, cenová hranice 10tis kč ;-)
Nevím, neznám, nerozumím .... tak se nedivte :)
MacBook Pro 15" 2.2 Ghz
Nokia E51 + GPS BT-R800
Toyota Corolla 1.3XLi 55kW r.v.96
kola ENZO 14" 175/65/R14 Mischel

Meine rudé eFko :P
Mazibajcan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod robuTEKK 8. 4. 2008 20:29

no s vyberem ti moc neporadim, ale nez budes nakupovat na obchod.cz, tak bych ti doporucil si precist TOHLE tema na PCtuning foru. Nejspis je na to nutna registrace, ale stoji to za to :)
robuTEKK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mazibajcan 8. 4. 2008 20:59

robuTEKK píše:no s vyberem ti moc neporadim, ale nez budes nakupovat na obchod.cz, tak bych ti doporucil si precist TOHLE tema na PCtuning foru. Nejspis je na to nutna registrace, ale stoji to za to :)

Tak to děkuji za INFO , opravdu zajímavé čtení .... takže asi změním obchod.cz na kasa.cz, tam už by měla být záruka solventnosti ne? :roll: Ceny jsou jen o trošku vyšší, takže pohoda.

Co ty na to?
MacBook Pro 15" 2.2 Ghz
Nokia E51 + GPS BT-R800

Mazibajcan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod robuTEKK 8. 4. 2008 21:40

jo tak to uz ti ja neporadim.. Nemam s tim shopem zadny zkusenosti. Kazdopadne muzes zkusit kouknout tady po foru, nebo i na tom PCT nebo kdekoliv jinde, jaky s nim maj zkusenosti ostatni lidi. Ten obchod.cz mi akorat uvizl v hlave, protoze jsem tam chtel kdysi neco nakupovat a pak jsem si to rozmyslel, po tom co jsem narazazil na to tema na PCT.
robuTEKK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mazibajcan 9. 4. 2008 08:05

Nikdo neporadí jakou paměťovku a tak koupit?? :(
MacBook Pro 15" 2.2 Ghz
Nokia E51 + GPS BT-R800

Mazibajcan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dieegoo 9. 4. 2008 08:44

Do S5 IS jsem koupil 4GB SD kartu Pretec Cheetach 133x a zdá se býti dostatečnou. Dostatečně rychlá a s cenou kolem 420Kč myslim, že paráda. Přiznám se teda, že jsem koukal po 8GB SDHC kartě, ale nekompatibilita se čtečkou karet v notebooku mě odradila. A ono přece jen, v 8MPx rozlišení na druhou nejvyšší kvalitu na tu kartu nacpeš kolem 1200 fotek, což je myslim, že víc než dostatečný.
dieegoo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mazibajcan 9. 4. 2008 08:51

dieegoo píše:Do S5 IS jsem koupil 4GB SD kartu Pretec Cheetach 133x a zdá se býti dostatečnou. Dostatečně rychlá a s cenou kolem 420Kč myslim, že paráda. Přiznám se teda, že jsem koukal po 8GB SDHC kartě, ale nekompatibilita se čtečkou karet v notebooku mě odradila. A ono přece jen, v 8MPx rozlišení na druhou nejvyšší kvalitu na tu kartu nacpeš kolem 1200 fotek, což je myslim, že víc než dostatečný.

A jak bys hodnotil FZ18 oproti S5 IS?
na http://www.kasa.cz maj v příslušenství 4GB panasonic kartu, cena sice 899kč, ale je to fo'ták na firmu, takže to zas nehraje tolik roli.
Pak nějaké pouzdro a to je asi vše.
MacBook Pro 15" 2.2 Ghz
Nokia E51 + GPS BT-R800

Mazibajcan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dieegoo 9. 4. 2008 09:20

FZ18 jsem měl v ruce akorát v obchodě, praktické zkušenosti žádné. Pokud tě zajímají důvody, proč jsem šáhl po S5 IS - možná to budou pro někoho blbosti, mně ale pro rozhodnutí stačily, takže - S5 IS je o fous levnější, ale je na dobíjecí tužkovky, kterých mám doma hromadu - odpadla tedy další cca tisícikorunová investice do druhého akumulátoru k panasonicu, S5 má vyklápěcí displej - docela užitečný, když si vzpomenu, kolikrát jsem u svýho starýho foťáku cvakal "naslepo", když jsem na displej neviděl.

Obrazová kvalita - těžko soudit, FZ18 víc vyhlazuje šum, S5 ho tam nechává.
dieegoo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mazibajcan 9. 4. 2008 09:39

Tak teď nevím :)

Vyklápěcí by se mohl hodit no, o cenu nejde, strop byl 10tis kč, proč druhej akumulátor? Co nafotím to nafotím a pak nabiju.

Já vůbec nevím jakej je rozdíl s tím šumem :)
MacBook Pro 15" 2.2 Ghz
Nokia E51 + GPS BT-R800

Mazibajcan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dieegoo 9. 4. 2008 10:13

Protože existuje něco jako zákon schválnosti a v tomto případě funguje tak, že energie v akumulátoru dojde právě v okamžiku, kdy chceš něco pěknýho vyfotit :)

Jedeš s rodinou na výlet, uděláš 10 fotek a ou, došly baterky a druhou nemám. To mi přijde celkem blbý :)

Jinak tady http://www.cameralabs.com/reviews/Canon ... ndex.shtml recenzi na S5 IS a je tam i přímé srovnání s FZ18.
dieegoo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 9. 4. 2008 13:27

to, že je na karte napísané " Panasonic " ešte neznamená automaticky kvalitu. Ak nezáleží na peniazoch, tak ju môžeš kúpiť, veď prečo by nie. Ale za tú cenu už dostať aj 8 GB, prípadne sa popozeraj po 16 GB ( ak by to bolo potrebné + nezáležalo na cene )
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mazibajcan 10. 4. 2008 07:09

TA píše:to, že je na karte napísané " Panasonic " ešte neznamená automaticky kvalitu. Ak nezáleží na peniazoch, tak ju môžeš kúpiť, veď prečo by nie. Ale za tú cenu už dostať aj 8 GB, prípadne sa popozeraj po 16 GB ( ak by to bolo potrebné + nezáležalo na cene )

Byla mi doporučena už kvůli rychlosti , přemýšlel sem o PRETEC chettah 133 za 606kč, ale tohle bude rychlejší karta.
MacBook Pro 15" 2.2 Ghz
Nokia E51 + GPS BT-R800

Mazibajcan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KubaPa 10. 4. 2008 11:03

Mazibajcan píše:
TA píše:to, že je na karte napísané " Panasonic " ešte neznamená automaticky kvalitu. Ak nezáleží na peniazoch, tak ju môžeš kúpiť, veď prečo by nie. Ale za tú cenu už dostať aj 8 GB, prípadne sa popozeraj po 16 GB ( ak by to bolo potrebné + nezáležalo na cene )

Byla mi doporučena už kvůli rychlosti , přemýšlel sem o PRETEC chettah 133 za 606kč, ale tohle bude rychlejší karta.
Pochybuju, že jakejkoliv kompakt využije rychlejší kartu než 133x. Upřímně řečeno pochybuju, že využije i tu 133x. :mrgreen:
KubaPa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 10. 4. 2008 17:21

Rychlou kartu využije uživatel při stahování, pokud má dobrou čtečku. Kompaktu v naprosté pohodě stačí nejpomalejší karta, jaká se dnes dá koupit - snad s výjimkou Casio F1.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Petr1968 10. 4. 2008 19:58

Moje řeč 8-)
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Návštěvník

Další stránka