Canon R6 nebo Sony A7 IV nebo ?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 19. 11. 2021 21:03

26 minut 4K 60 a šlus … :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod vojtazx9r 20. 11. 2021 14:58

Tak to je na nic s tím vypínáním, nechápu proč to neodladili, chjo :-D
vojtazx9r
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pemar 20. 11. 2021 15:48

Asi mají problém to uchladit.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 20. 11. 2021 20:04

V těchto cenových hladinách má každé 4K 60P video nějaké kompromisy. R6 ale narozdíl od většiny konkurence agility uostří. A7IV pravděpodobně taky, ale má crop. Spíš bych se zamyslel, zda je 4K nutnost - je to rozlišení výstupu nebo zdroje kvůli možnosti ořezu? Pokud budeš mít výstup jen 2K, můžeš 4K60P využívat jen občas na slow-motion s ořezem bez nebezpečí přehřátí. 4K video nemá valný smysl pro diváky na telefonech nebo PC monitorech. Smysluplnost začíná na velkých televizích, ale i tam mnoho lidí nepozná rozdíl mezi 2K a 4K, buď nemají tak ostrý zrak, nebo sedí daleko.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vojtazx9r 21. 11. 2021 14:23

No právě že mi jde o kvalitní 4k záznam (výstup) pro sledování na 4k telkách a 60p právě pro možnost zpomalených záběrů. Přemýšlel jsem i nad nějakým Lumixem, ale tam to asi taky nejspíš nebude růžové.
vojtazx9r
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fidko 21. 11. 2021 14:38

Kvalita zaznamu ruzova bude, AF menej a nejaka perspektiva do buducna je tiez otazna.

Neexistuju ale pre R6 nejake doplnkove chaldiace systemy ktoreho urobia pouzitelnejsim ? Nieco sa mi mari, ze take nieco sa zohnat da.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 21. 11. 2021 14:44

Tak asi nezbyde než si k hlavnímu fotoaparátu pořídit např. Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K (4/3) nebo 6K (Super 35). Tam budeš limitován jen kapacitou karet/disku a baterií. :-)
https://www.blackmagicdesign.com/produc ... nemacamera
wikxzen
Pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků