Fotoaparát do 5 tisíc korun

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod dockalacek 6. 7. 2021 18:54

Ahoj,

kamarádka shání nějaký slušný fotoaparát do 5 tisíc korun. Používá nějaký Nikon Coolpix z roku 2014, přesný model vám neřeknu. Připadá jí, že její vlastní telefon Redmi 9C NFC fotí při zvětšení na monitoru líp. Říkal jsem jí, že tahle kategorie levných a slušně kompaktů v podstatě vymizela, protože byla vytlačena mobilními telefony. Myslím, že je skoro jedno, co v této kategorii nového koupí. Nebo byste šli do něčeho bazarového, třeba Sony DSC RX? Použití univerzální - dovča, oslavy, příroda. Dík moc za odpověď.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 6. 7. 2021 21:27

Do 5 litrov nový kompakt, to dnes fakt nemá zmysel.
A kupovať v bazári rx100 prvej generácie? Asi tiež nie
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod -PavelU 26. 7. 2021 12:55

Chci si koupit nový digitální fotoaparát, konkrétně levný kompakt Sony CyberShot DSC-W830. Bude to sloužit k publikaci fotek na sociálních sítích. A k němu i nějakou SD kartu a čtečku. Chci vědět, zda je nutné vzít nějakou speciální SD kartu, popř. zda je to jedno a může být jakákoli.
-PavelU
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 26. 7. 2021 12:59

Je to v podstatě jedno.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod -PavelU 26. 7. 2021 14:42

Ok, díky za odpověď.
-PavelU
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 27. 7. 2021 05:35

Tieto fotaciky neponuknu ani z daleka taky obraz, ako moderne mobilne telefony, ktore si vedia same pospajat a upravit HDR ci dlhe expozicie. No ak fotograf potrebuje vacsi opticky zoom, tak su stale celkom fajn, najma v RAWe sa daju tie fotky aspon trocha zachranit.
Kartu si kup klasicku "velku" SD kartu, napr. nieco taketo: https://www.zbozi.cz/vyrobek/sandisk-sd ... 32g-gn6in/
Daju sa pouzit aj MicroSD cez adapter, no tam je mierne vacsia sanca, ze sa nieco pokasle...

Nedavno sme len tak pre zabavu kupovali Panasonic TZ80 a ani ten sa obrazom ku kvalite fotiek z mobilov (Xiaomi Mi 9T a Galaxy S20) ani len naznakom nepriblizi (a to s nim fotime iba do RAW), no ma zoom, ktory obcas na dovolenkach vyuzijeme :)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod monikash 27. 7. 2021 06:37

Hlavně to chce vzít rychlou čtečku. Při zpracování v PC je největší brzdou pomalá čtečka. ;-)
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -PavelU 27. 7. 2021 14:21

Měl jsem v letech 2003 až 2005 jeden digitální fotoaparát, kde jsem podlehl reklamě. To mělo jen 4.5 Mipx. Ale fotilo celkem adekvátně době. Takže nyní chci fakt něco kvalitnějšího. Jako jo, dost funkcí, objektivy, několikanásobné zoomy a podobně, to ale pak je cena o dost jinde. Tak mi klidně doporučte jiný model do 3000,- Kč, ačkoli to bude kontraproduktivní.

U mě je právě ten problém, že zcela míjím dnešní trendy u mobilních telefonů.

Čtečka a SD karta, v těch se neorientuji, ale tam si za kvalitu připlatím.
Naposledy upravil -PavelU dne 27. 7. 2021 14:36, celkově upraveno 1
-PavelU
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 27. 7. 2021 14:35

Netreba drahú, stačí nejaká Kingston MobileLite 4G, tá je rýchla a aspoň mne už funguje celé roky. Určite sa dajú nájsť aj lacnejšie s USB 3.0
No záleží to aj od množstva fotiek, ak to bude len pár desiatok fotiek raz za čas, tak stačí pichnúť kábel do fotoaparátu a skopírovať ich "zadarmo" :)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -PavelU 27. 7. 2021 14:42

Např. tato SD karta a čtečka? https://pametove-karty.heureka.cz/kings ... lpr2-32gb/

Pokud by šlo tu SD kartu vzít samostatně, tím líp.
-PavelU
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 27. 7. 2021 15:18

Novy za tie peniaze urcite nie a pokial sa jej nechce s fotkami patlat, tak by som ostal pri mobile. Pokial sa s tym chce aj trochu hrat, tak bazarovy RX100, alebo za mna este radsej LX15. Je to na hrane, ale s trochou stastia nieco take najdes. Alebo Lumix GX800 so setakom. Tam uz je aj vymenitelny objektiv, pritom je to stale velmi male.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod atti.hombre 27. 7. 2021 16:01

Ryzen7 5700G, B550 A, 32GB 3600MHz G Skill, Sam.970 Pro ,DT01ACA200 , RM 650x ...
Pentax K-3II Silver Edition
https://eu.zonerama.com/attihombre/245758
atti.hombre
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -PavelU 27. 7. 2021 16:12

Děkuji vám za tipy a rady. Ale také musím vzít z jednoho eshopu. No, zkusím ještě pohledat lepší foťák, ačkoli to snadné nebude. ideálně dnes už bych rád objednal.
-PavelU
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -PavelU 30. 7. 2021 19:27

Je to na mém Facebooku - https://www.facebook.com/pavel.ullrich.750, tak se koukněte.

Jakým způsobem se načítají v počítači pořízené fotky z dotyčného SONY fotoaparátu.

Ve Windows je potřeba mít nainstalovánu aplikaci PlayMemories Home, následně z fotoaparátu vyjmout samostatně pořízenou paměťovou kartu, a klasicky ji propojit ve čtečce s počítačem. Zmíněná aplikace se už postará o import fotek do zvoleného adresáře na disku, čímž už nic nebrání fotky prohlížet běžným způsobem. Již nezávisle na SONY softwaru.

S foťákem jsem spokojen. Mým účelům plně dostačuje. Nedá se absolutně srovnávat s tím, který jsem měl před 17 lety.

Netušil jsem, že Facebook nebere velká rozlišení, fotky zmenší o víc než polovinu. Takže má čistě informační charakter. O kvalitu fotek nikomu nejde. Ale já je mám ve větších rozměrech, což samozřejmě přispívá k lepší detailnosti objektů.

Vyřešeno dodatečně. V Photo Polarr Editor v Detailu nastaveno u obou položek 20 a 30 směrem doprava. Uloženo, následně v XnView převzorkováno do nižšího rozlišení, rastrem Lanczos. Do takové podoby, aby to Facebook již neupravoval. A v příspěvku ta čtveřice fotek poté nahrazena. Jejich datová velikost se o trošku zvýšila, přičemž já z nich mám již lepší pocit, jak z té původní zmršené verze.
-PavelU
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod atti.hombre 31. 7. 2021 04:42

Načo aplikáciu? Vyberiem kartu z foťáka, zasuniem do adaptera a šup do USB na PC... otvoriť súbory- priečinok s fotkami ( ak je nastavený v Sony formát Jpeg ) označiť snímky a prekopírovať do cielového adresára. A po kontrole z SD disku zmazať. Na presun netreba aplikáciu. Mám Sony DMC RX 100 II a PC s Windowsom 7/10 podla nálady :-D
Ryzen7 5700G, B550 A, 32GB 3600MHz G Skill, Sam.970 Pro ,DT01ACA200 , RM 650x ...
Pentax K-3II Silver Edition
https://eu.zonerama.com/attihombre/245758
atti.hombre
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků